Právní poradna

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Právní poradna

Příspěvek od DaciaFan »

Co se stane když mě budou chtít třeba dva km před hranicema buzerovat poláci, němci atp? Když na ně najedu a zdrhnu do ČR, co se pak bude dít? Samo už bych tam pak nepáchnul. Nechápu jednu věc:

§ 10 Vydání a předání občanů České republiky
(1) Občan České republiky nemůže být vydán cizímu státu k trestnímu stíhání ani k výkonu trestu.
(2) Občan České republiky může být předán do jiného členského státu Evropské unie pouze na základě evropského zatýkacího rozkazu.

Když mě tam v nepřítomnosti odsoudí, tak mají smůlu, ale když mě budou chtít zatknout, vydat a pak odsoudit, tak mam smůlu já? :ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Aby jste nebyl překvapený, když Vás bude cizí policie pronásledovat do Čech...zákon jim to totiž umožňuje ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Právní poradna

Příspěvek od DaciaFan »

Však tady bych jel dle předpisů a to co se stalo za čárou může bejt každýmu ukradený. Nebo ne? Ne že bych to chtěl zkoušet, jen mě to zajímá z právního hlediska. BTW, o té cizí policii, co je to za zákon? Přeci mě tu jen tak nebude na silnici kontrolovat nějakej polskej nebo slovenskej cajt? :-o
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Představte si, že v příhraničním pásmu bude...ať se Vám to líbí nebo ne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Právní poradna

Příspěvek od Pickuper »

dacia: já bych to viděl asi takhle: pokud najedeš na německý benga tak po tobě pudou a tady jim s tebou rádi pomůžou místní. Kdo tě bude nakonec řešit je věc druhá, ale vsadím se, že na tuto věc bude stejnej paragraf tady i tam, možná jen sazba bude trochu rozdílná... :) S tím vydáváním a nevydáváním to není tak jednoduchý, s některejma státama máme smlouvy o vydávání, s jinejma ne. A jestli si myslíš, že jako občan ČR nemůžeš bručet v neměckým krimu, tak to se hodně pleteš :D
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Právní poradna

Příspěvek od DaciaFan »

Však právě proto se ptám jak to vlastně je. Když jim pomůžou místní, což je asi logický, tak pak stejně stejně němcům neřeknou "tady ho máte a odvezte si ho". Nebo jo? To je přece kravina.
Naposledy upravil(a) DaciaFan dne čtv 01 lis 13:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Právní poradna

Příspěvek od DaciaFan »

řidičBOB píše:Představte si, že v příhraničním pásmu bude...ať se Vám to líbí nebo ne.
Tak asi bude rozdíl mezi sledováním teroristy co zdrhá za čáru a spoluprací s místními složkami a tím, že by třeba rozdávali nekde v příhraničí pokuty za parkování nebo dělali kontroly lékárniček. To bych jim leda nasral do krku =))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

je vidět, že o tom nic nevíte - hlavně, že Vám jdou smajlíky. Ale jestli se tlemíte vlastní blbosti, tak pak beru zpět.
Samozřejmě Vás mohou pronásledovat do cizího státu a to klidně za pouhé porušení rychlosti a nezastavení na příkaz policisty...o najíždění na policisty ani nemluvě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Právní poradna

Příspěvek od DaciaFan »

Ano nevím, právě proto se ptám, a smajlíci jsou super :ymhug: Jaké pak mají v cizím státě pravomoci? Jaký je to zákon? Možná odkaz na něj by byl nejrychlejší :ymparty:
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Právní poradna

Příspěvek od Pickuper »

Tohle vlákno je vo hovně. Každýmu je jasný, že německý benga asi těžko můžou v Plzni měřit rychlost. Stejně tak je, ale každýmu jasný, že když se pokusím přejet německýho fízla 2km před hranicema na jejich území, že za tebou vyrazej a budou na tobě pověšený dokud to nějak nedopadne. Čára (dokonce i ta hraniční), v dnešní době fakt není zeď . Další postup bude asi takovej: Seberou tě zdejší benga, odvezou do CPZety, tam si nahatej nejspíš pěkně zadřepuješ a poté bude vůči tobě vzneseno nějaké obvinění. S tím můžeš samozřejmě nesouhlasit, můžeš mít kolem sebe smečku advokátů atd., atd. Nicméně závěr je takovej, že dokud to nevyzkoušíš v praxi, tak se ani tady, ani jinde nedozvíš co se bude přesně dít. Teorie (i právní) je věc jedna, realita věc druhá. A protože tady nejsme na fakultě práv, ani DASka ani nic jinýho, tak se zkrátka musíš smířit s tím co zde padlo nebo se obrátit jinam. V obracení jinam zvláště doporučuji fórum Garáž. Tam je to jeden odborník vedle druhého B-)
Niko nadžanel ko kerdža
Odpovědět