Právní poradna

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Spectral: přesně tak... :ymcowboy:

GH: Standardem, daným zákonem je, že přednost se dává TRAM v obou směrech - takže i té, která AR.cz nabourala zezadu, protože jí nedal přednost v jízdě :ympeace:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Právní poradna

Příspěvek od GeneHawkins »

OK. On psal ale toto...
AntiRadary.cz píše:... Najetí do křižovatky na blikající zelenou,...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Blikající zelenou z ČR neznám...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od AntiRadary.cz »

Takže ještě jednou - do křižovatky jsem najel na blikající zelenou a zastavil jsem až skoro na na úrovni křižujícího směru a mimo koleje tak, abych mohl dát přednost protijedoucím vozidlům, ale nemusel jsem si hlídat tramvaje zezadu. Bohužel protijedoucích vozidel bylo hodně a projížděly křižovatkou až do poslední chvíle, takže když jsem mohl dokončit odbočování a vjet na koleje, naskočila zelená v křižujícím směru a vozidla se začala rozjíždět. Jelikož křižovatka byla dost velká a já jsem stál skoro uprostřed, měl jsem dost času na dokončení odbočení, ale zase ne tolik, abych tam stál delší dobu, protože by mě smetla auta, která se začínala rozjíždět. Do křižovatky jsem vjel na poslední chvíli a žádná tramvaj poblíž nebyla nebo byla hodně daleko za mnou. V křižovatce jsem musel několik sekund stát a pouštět protijedoucí vozidla a až pak jsem mohl dokončit odbočování.

A teď jde o to, jestli byla v právu tramvaj, která zjevně vjela do křižovatky na červenou, což tvrdili i svědci nebo já, který jsem jel striktně podle pravidel, akorát jsem nepředpokládal tak "výrazné porušení pravidel" ze strany tramvaje. Co je víc - přednost nebo červená?

PS: Že to bylo v ČR jsem nikde nepsal!
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Právní poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Podle toho popisu, kdy uz mel krizujici smer zelenou ta tramvaj na cervenou jet jednoduse musela.
I za situace, kdyz bys pri cekani na tech kolejich celou dobu stal, ta tramvaj v te dobe prijela na zelenou a napalila te, tak je to vina tramvaje. On muze mit prednosti kolik chce, ale pokud je v krizovatce prekazka, tak ma smolika.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Samozřejmě nesmí vjet na signál stůj! Takže to je pak jiná...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od AntiRadary.cz »

Nicméně i tady se potvrdilo pravidlo, že kdybych byl bdělejší a opatrnější, a nespoléhal se jenom na předpisy, mohl jsem havárii zabránit. Také v dalších mých haváriích jsem si vyčítal, že byť jsem dle pravidel havárie nezavinil, kdybych dával větší pozor a nespoléhal se jenom na pravidla, mohl jsem jim zabránit. Prakticky všechny mé havárie byly jenom proto, že jsem se z lenosti spoléhal na pravidla a nepřesvědčil se, že opravdu nic nehrozí. Naopak, několikrát jsem svou pozorností zabránil jasné havárii nebo jiný pozorný řidič "vyžehlil" mou fatální chybu.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Právní poradna

Příspěvek od vonkreuz »

Minulý týden mi vykradli auto (bleskově spraveno díky Carsch-auto) a vzali mobil. Dnes jsem tento model mobilu (stejný typ a barva) našel na internetovém bazaru, prodávájící je ze města u kterého mi vykradli auto. Prodává jen mobil bez nabíječky. Domluvím si s prodávajícím na dnes rande. Když to bude skutečně muj mobil (IMEI k mobilu mám), a budu ho držet v ruce, co mám udělat? A, oznámit, že mobil je kradený a patří mně (firmě) a dohadovat se s prodávajícím B, oznámit, že je kradený a rovnou s ním odejít/utéct?

Na fízlárně byla krádež hlášena, bo to byl firemní mobil a kvuli pojistovne (nakonec jsem volil rychlejší spravení u známého mechanika).
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Domluvil bych se s cajtama...a pokud od toho dají ruce pryč, tak bych tam šel, mobil zkontroloval a v případě, že IMEI bude sedět, oznámil bych to prodávajícímu s tím, že pokud má nějaký problém, je možnost zajít na fízlárnu. Pokud bys měl jistotu, že to je zloděj, doporučuji i fyzické napadení. :ar!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Právní poradna

Příspěvek od vonkreuz »

Telefén se našel, už ho mám v ruce - policajt mi ho donesl až do práce. Vykradač se nenašel.
Odpovědět