Právní poradna

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Právní poradna

Příspěvek od EL_XEL »

Nicméně tady bych to viděl jednoduše - servis, který by se mi chtěl vyvlíknout z odpovědnosti resp. řešení problémů, by mě tam znovu neviděl.
Mar44
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13 říj 16:03

Re: Právní poradna

Příspěvek od Mar44 »

Když už jde do tuhého, tak je lepší rozbít prasátko a jít se poradit s právní firmou. Když budete hledat rozumy jenom na netu, tak to ve výsledku vychází dráž. :D Nebo pokud nebudete chtít hned utrácet, tak můžete zkusit nějakou online poradnu. Dobrý firmy většinou nějakou drží. Pro představu se můžete podívat třeba tady. To je zadarmo, ale chvilku si počkáte, než se k tomu někdo dostane. :)
Baryk
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 13 črc 11:37

Re: Právní poradna

Příspěvek od Baryk »

Mar44 píše:Když už jde do tuhého, tak je lepší rozbít prasátko a jít se poradit s právní firmou. Když budete hledat rozumy jenom na netu, tak to ve výsledku vychází dráž. :D Nebo pokud nebudete chtít hned utrácet, tak můžete zkusit nějakou online poradnu. Dobrý firmy většinou nějakou drží. Pro představu se můžete podívat třeba tady. To je zadarmo, ale chvilku si počkáte, než se k tomu někdo dostane. :)
Není toto nějaká reklama na virtuální kanceláře? A odpovídají tam na dotazy alespoň studenti PrF, kteří již danou látku probírali?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Právní poradna

Příspěvek od pavproch »

Klídek, už to řeším(e). :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Právní poradna

Příspěvek od x-f »

Nevím esli to patří sem. Ale třeba někdo poradí.

Mám dovezený vůz z EU. Už prošel přes dovozovou STK. Tam se zjistilo, že na zahraničním TP je chybně vyplněný kod motoru. V jedné jediné číslici. Výrobní číslo sedí. Je to nesmysl, protože takový kod motoru na daném voze být nemůže. Jak bych proboha mohl přestavět auto na jiný motor a přitom zachovat výrobní číslo?

Jenže z hlediska úředníka je to nepovolená přestavba. Mám papír z autorizáku, že ten kod motoru tam byl osazen ve výrobě.

Jenže na registru papír z autorizáku nic není. Chtějí to napsaní od zastoupení importéra, protože ti jsou prý jediný kdo se k tomu může vyjadřovat.

V zastoupení Fiatu mě na to řekli, že nic na žádnej papír jen tak psát nebudou, že se vyjadřují jen k žádosti o výpis technických údajů a že mě tu žádost měli dát na registru.

Na registru mě řekli, že žádnou takovou žádost nevydávají. Že o výpis technických údajů žádá STK, pokud tam nějaký parametr pro přihlášení chybí, ale tady že nic nechybí, že je jen třeba potvrdit správnost kodu motoru a že výpis technických údajů nepotřebují.

Toto jsem sdělil opět do Fiatu a tam trvají na svém, že se vyjadřují jen na formulář žádosti o výpis technických údajů.

Protože obě strany jsou neprůstřelné, tak jsem si řekl, že zkusím tu žádost tedy dosta z té STK, kde to bylo, aby byli ve Fiatu spokojeni a vyplnili to a dále aby byli spokojeni na registru, ale opět nic. STK prý žádost vyplňuje někde online na Dekru a neumí ji takhle vystavit.


Začínám si připadat jak v kocourkově. Naprosto zjevný překlep řešitelný s rozumem na registru či ve Fiatu v patové situaci, protože nikdo nechce zvednout ruku s razítkem.
Odpovědět