Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvekod racer » pon 19 bře 21:48

Přesně tak. Nejsem proti uhnutí do levého ale musí být prázdný. Kdyby mu neuhnul tak si to příště ten s tou dodávkou nachystá líp a nikdo nebude muset dělat zbytečné manévry.
racer
Autoškolák

Příspěvekod oxik » pon 19 bře 22:17

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=

Jsem zvědav, co dělal ve chvíli nárazu kontrolní řidič a proč systém na chodkyni nereagoval?
Všichni jsou blázni, jenom já jsem ponorka
oxik
Letec

Příspěvekod spooon » pon 19 bře 22:32

taky by mě zajímali podrobnosti. Kontrolní řidič ji mohl klidně přehlídnout, bylo to v noci a přeházela mimo přechod, takže nepředpokládal výskyt chodce. Ale proč si toho nevšimlo auto?
spooon
Autoškolák

Příspěvekod Stepan » pon 19 bře 22:34

Co teď mám v autě na denní ježdění konečně ACC, tka vím, že stačí mít zasranej předek nebo se držet v dálničním pruhu vlevo, zatímco auto před tebou vpravo a už ho to nevidí a zrychluje jak divý. Jasně, autonomní auta jsou technologicky o dost dál, ale pořád je to jenom pár čidel a kamer. ;)

A očekávám, že vyšetřování ukáže "nepředvídatelné chování na straně chodkyně, kdy by ani zkušený řidič nestihl reagovat", nějakou menší pokutku a vyrovnání se s příbuznými off the record.
1.3MPi --> 2.0CRDi --> 1.4 16V --> 2.0TDi -->R6T? :ymdevil:
Stepan
Letec

Příspěvekod Honza42 » pon 19 bře 23:16

Tak když i normální řidič má problém trvale udržet pozornost, tak co čekáte od "odborného dozoru" autoauta, které potřebuje jen občas napovědět ? By mne zajímalo jestli se na veřejnost dostane video, jak to proběhlo.
Honza42
Mistr volantu

Příspěvekod aikoN » úte 20 bře 13:30

spooon píše:taky by mě zajímali podrobnosti. Kontrolní řidič ji mohl klidně přehlídnout, bylo to v noci a přeházela mimo přechod, takže nepředpokládal výskyt chodce. Ale proč si toho nevšimlo auto?

Co asi. Znuděně seděl na sedadle a za takového stavu uběhne do reakce mnohem delší doba, než když člověk aktivně řídí a je koncentrovaný.
Rychlost zabíjí!
aikoN
Mistr volantu

Příspěvekod honziss » úte 20 bře 14:20

řidičBOB píše:A mě to třeba vadí. Nevidím důvod k omezování ostatních. Kdyby se takhle choval každý a při každé příležitosti...

Me to nevadi, me to primo s***. Takovejch kamionaku, co kvuli rozdilu/brzdeni o 10-20km/h aby pustili kolegu, klido zariznou 10-20 aut v levym potkavam kazdej den nekolik. Mnohdy vyjedou doleva a pritom se autu v pripojovacim nepriblizej ani na 10m a zas jim odjede. Presne tenhle druh chovani je na dalnici nejnebezpecnejsi, zpusobuje nehody a prakticky nikdy nevytresta vynika. Stejne jako kdyz to ridic kamionu pusti doleva aby predjel dalsiho, kdyz za 100m zacina stoupaci pruh :-?

Ja chapu ze kamion je tezka vec a rozjet ho zpatky na puvodni rychlost neni zadna sranda, ale vuci ostatnim je to hruba neohleduplnost.
hybrid + diesel, jedno do mesta, druhy na dalnici
honziss
Letec

Příspěvekod řidičBOB » úte 20 bře 17:33

Od dob, co jezdím s adapt tempomatem, mi to pouze vadí. Když to ale kamioňák udělá na prasáka, že ani adapt už není schopen reagovat, tak mne to sere.
--> Srdce má své důvody, o kterých rozum nic neví <--
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod bojler » úte 20 bře 21:25

Nejlepsi je, kdyz nekdo zacne predjizdet, za nim se udela vlacek deseti aut a on pak zjisti, ze mu predjizdeny kamion ujizdi..
bojler
Řidič začátečník

Příspěvekod driver » stř 21 bře 12:26

Honza42 píše:Na tom chování kamioňáka není nic tak strašného, aby to stálo za zmínku.......

:)) Ty jsi komediant, nezlob se na mě. Porušil zákon a důsledky nese v případě doživotních zdravotních následků klidně desítky miliónů, ale jinak se nic neděje ;) Příště věnuj energii, kterou vkládáš do vymýšlení vlastních logických úvah k přečtení zákona.
Cyklisto, sesedni z kola !
driver
Mistr volantu

PředchozíDalší

Zpět na Ze života za volantem