Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od rhinos »

prostě ORGÁNU se nesmí odporovat a to může být rád že nehrál na počítači Need for Speed to by to měl na doživotí :D
Citroen C4 GP
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od spooon »

no mě by tady zajímalo co pisálek zamlčel, protože jinak je to úplná blbost. Až mě z toho mrazí, jak se to tu vyvíjí...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Nemyslim ze tam neco podstatne zamlcel a ten rozsudek mi prijde v poradku. Dotycny proste dostal generalni zakaz rizeni jakozto cinnosti, a to nerespektoval.
Skutkova podstata byla naplnena tim, ze sedel v aute a tocil volantem. Lhostejno kde.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

Mně teda v pořádku nepřijde. Jak právně, tak morálně.

Rovněž mi přijde zajímavé, že fetky s několika zákazy vesele dál jezdí - normálně v provozu - a do báně nejdou. Dokud teda někoho nezabijou. Tenhle aspoň něco dělal, živil se a nedojil dávky, na rozdíl on těch fetek. Krásně to taky kontrastuje s případem toho ožralého instruktora policejní akademie. Prostě ho chtěli uvařit aspoň na něco, když už jim původní obvinění nevyšlo.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Pravo neni o moralce, ale o vykladu pojmu. Do basy sel, protoze v ni uz defacto byl, mel udelen trest XY s podminenym odkladem.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

Myslím si, že úmyslem zákonodárce v případě udělení zákazu řízení, je zabránit dotyčnému jezdit v provozu a tímto ochránit společnost, jakožto i potrestat dotyčného formou ztížené vlastní přepravy, nikoliv zabránit mu popojíždět s vozidlem v dílně.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

Jak konstatoval soud, i na verejne nepristupnem miste lze ridicskou neschopnosti ohrozit opravnene zajmy jinych, at jiz majetkove nebo osobni.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od aikoN »

To by ovšem muselo být v takové situaci postižitelné i řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, což není. Tudíž soudu jeho odůvodnění nějak hapruje.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od ctrl_j »

To ale porovnavas dva odlisne pripady. Sice plati, ze co neni obcanovi zakonem zakazano je dovoleno a zaroven je RP vyzadovan pouze k provozu na pozemnich komunikacich, ale tomuto obcanovi bylo toto jednani explicitne zakazano skrze rozsudek soudu.

Predstav si treba, ze existuje neco jako „vykazani“, kdy te represivni slozky za urcitych okolnosti mohou po nejakou dobu vyhodit z tveho vlastniho obydli, nemyslitelne ze?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Tomu rozumím, protože to je explicitně zakotveno v zákoně. Ale globální zákaz řízení??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět