Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

Tak to bude výjimečný stav, když 2-3cm sněhu jsou kalamita.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

řidičBOB píše:driver: pokud je to opravdu kolona, tak se nejedná o předjíždění a sankce je maximálně za nerespektování vodorovného dopravního značení nebo nesprávný způsob jízdy.
Podle mě i kdyby to bylo za dvojku nebo dvacku a body tak v extrému prostě pryč ale našel jsem tohle.

Odstavný pruh je pro vozidla která jsou nepojízdná. Jízda v něm je zakázaná.
Hrozí za to až dvoutisícová pokuta,"
Zdroj: https://auto.idnes.cz/odstavny-pruh-0fr ... tomoto_fdv

-------------------------------------------------------------------------------
Ještě obecně k tomu nouzovému pruhu pro IZS ten má mít min 3metry ;)
Par z r 2006, platí už 12 let.
§ 41, mj. říká:

(8) Pokud hustota provozu na dálnici a rychlostní silnici o dvou jízdních pruzích v jednom směru jízdy vyvolá vznik kolony stojících vozidel, jsou řidiči souběžně jedoucích vozidel povinni před zastavením vozidla vytvořit mezi sebou jeden průjezdný jízdní pruh široký nejméně 3,0 m pro průjezd vozidel s právem přednostní jízdy; je-li v jednom směru jízdy tři a více jízdních pruhů, sníží vzájemný boční odstup řidiči vozidel v levém a středním jízdním pruhu nebo středních jízdních pruzích. Řidiči jedoucí v krajních jízdních pruzích v jednom směru jízdy mohou při vytváření průjezdného jízdního pruhu vjet na krajnici nebo na střední dělící pás. Řidičům ostatních vozidel je vjezd do pruhu pro průjezd vozidel s právem přednostní jízdy a jízda v tomto pruhu zakázána; toto neplatí pro vozidla vlastníka pozemní komunikace a vozidla technické pomoci.
Naposledy upravil(a) driver dne čtv 18 led 11:07, celkem upraveno 1 x.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od honziss »

Vcera mi posilala kolegyne z prace (napul cesty mezi Mnichovem a Gapa) jak tam za hodinu napadlo snad 10 cm! Ale mistni jsou zvykly a zadna kalamita to pro ne neni, takze holt pojedou z prace trochu pomalejc a misto telky nakopnou frezy, vezmou hrabla a uklidej to.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

Mnichov, tam je to zacpané v podstatě každou chvíli, stačí málo, tam se zácpám diví akorát přespolní...
Oni tam jezdí do Alp na otočku jak my do Špindlu, takže jedni prostě během kalimity nevyjíždějí individuálně a přesednou na hromadnou, a druzí se na to celý rok těšili, nahodí bufíky a jdou hrabat čtyřkolama, jupí :D
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

driver píše:Má někdo přehled, jaký trest je aktuálně v CZ za podjíždění kolony odstavným? Jsou i body?
Za couvání je myslím odebrání oprávnění není? Ale dopředu to bude něco malého...
Myslím že žádný trest není tak velký aby mě přesvědčil zůstat jako prase na porážku na dálnici vzhledem k tomu, že jde o život.
Neříkám vždy, většinou se brzdí kilometr předem a než zastavíš je za tebou už bariéra, většinou není problém.
Ale myslím extrém. Prostě náledí, stojíš v mlze za tebou nikdo a tušíš, že po ledě letí Voloďa s tempomatem a říká, UWAGA UWAGA do CB a jsi první na ráně.
Do odstavného a pryč aspoň 200m když né na parking.
Nakonec by to šlo i uhrát na ten paragraf odvrácení většího nebezpečí, ne?
Co to je "podjíždění kolony odstavným"? Podjíždění - to by mělo být předjíždění vpravo, o to se očividně nejedná. A pak už by se mohlo jednat jen o objíždění překážky, a proč ne odstavným? To nikdo nezakazuje...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

máš pravdu že jsem to špatně formuloval, nicméně chápeš co jsem měl na mysli.
Domnívám se že se jedná o tohle
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

Mně nešlo o to tebe opravovat, mně šlo o to uvést skutečnosti na pravou míru. O jaké porušení by se mělo jednat? O porušení čeho? Nevidím tam žádné porušení.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

řidičBOB píše:Já vím, co a proč tam dělají... By mne zajímalo, jestli by si tohle dovolili v D nebo A?!
Nemusí je odtahovat. Řidiči jsou uvnitř. Stačí nasadit víc hlídek (když jede hradní pičus na návštěvu kraje, tak to jde), které by je obešli, uložili pokutu/kauci a nařídili odjet. To by bohatě stačilo.
Ano, dovolili. Není to nic neobvyklého ani v DE.
Nedávno jsem se bavil s kolegou z DE, který mi říkal, že se něco podobného u nich stalo. Celá dálnice stála, všichni řidiči točili pauzu/spali (ono moc jiných možností nemáš. V podstatě všem dojde během pár hodin výkon), BAG šli kamion po kamionu, rozdávali potvrzení s kulatým razítkem že na příkaz BAG museli přerušit pauzu a pokračovat v jízdě. Pak jen musíš potvrzení vozit s sebou...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

GH: pokud si tedy kolonu vysvětluješ jako překážku silničního provozu ;-)

HM: ale tady se nejedná o to, že dálnice stála, ale o situaci, že dálnice jela a oni tam stejně stojí bez jakéhokoliv označení. Já je chápu, že mají za to postihy. Spíš mi vadí přístup orgánů, kteří na to úplně jebou a ve finále pak jedeš po dálnici 130 a v odstavném máš parkoviště. Příjemné a bezpečné to zrovna není.
Video stříhnu večer.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od HondaMan »

Srry, nekoukal jsem na video... Ale i takoví experti v DE jsou. Je pravda, že DE značku jsem na kamionu odstaveném na dálnici neviděl snad nikdy.
2.9T RWD
Odpovědět