Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od racer »

Souběžná jízda poté co Iveco vjelo z připojováku do pravého. Kamion tou dobou už byl dávno levém. Dál to nemá cenu komentovat.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

Buď trolíš, nebo nevíš, co je to souběžná jízda, což je ještě horší.
Vymýšlíte si vlastní předpisy a zapomínáte, že co není zakázáno, je povoleno.
Začal ho předjízdět včas, bezpečně a s dostatečným odstupem, jak po něm chce zákon. Nikdo mu nezakazuje při předjíždění vjet do levého pruhu i kdyby ten prostřední měl zůstat volný, což, jak se ukázalo, není tento případ.
Nikoho neohrozil, nevím o předpisu, který by porušil.
že se vám to nelíbí na tom nic nemění...
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od racer »

Sorry napsal jsem samozřejmě jízdu v pruzích omylem jako souběžnou jízdu. Ovšem trolíš tady ty. Řidič smí užit ostatní pruhy kromě pravého pouze pokud je to nutné k předjíždění, objíždění, otáčení nebo odbočování. Kde tady byla nutnost? Kokotské pouštění prostě nutnost není. Navíc při změně jízdního pruhu nesmí ohrozit ani omezit.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Zrovna v tomto případě mělo uhnutí efekt, kdyby dodávka vjela do pruhu dříve, přejel by vlevo a stejně Boba zbrzdil.
V tomto konkrétním případě bych já ani nenadával.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od GeneHawkins »

racer píše:Sorry napsal jsem samozřejmě jízdu v pruzích omylem jako souběžnou jízdu. Ovšem trolíš tady ty. Řidič smí užit ostatní pruhy kromě pravého pouze pokud je to nutné k předjíždění, objíždění, otáčení nebo odbočování. Kde tady byla nutnost? Kokotské pouštění prostě nutnost není. Navíc při změně jízdního pruhu nesmí ohrozit ani omezit.
Jako že by ho předjel i bez použití levého pruhu, jo? :D
Uživatelský avatar
racer
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pon 12 lis 19:30

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od racer »

Ano, předjel. Řidiči dodávky by nezbylo než zpomalit a zařadit se až bude průběžný pruh volný nebo porušit vodorovné značení a jez chvilku odstavným.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Pavelpu27 »

Já bych, čistě dle znění zákona, dal za pravdu racerovi, ale z hlediska praxe bylo zcela zřejmé od začáktu 5. vteřiny videa, co se bude dít. Takže stačilo se věnovat provozu, trochu předvídat a žádná vypjatá situace nemusela nastat. Je pravda, že pouštění aut z připojovacího pruhu přejetím do levého je časté a asi se to dá považovat za nešvar. Ale děje se to téměř vždy. V Rakousku už jsou často k vidění plné čáry, které by měly tuto praxi zarazit. Ale stejně se často míjí účinkem.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

GH: Řidič nesmí omezit řidiče vozidla v pruhu, do kterého přejíždí. Najdi si příslušný paragraf, když ho neznáš.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

Lachende Bestien píše:
driver píše:Kdo je ochoten mít za týden pohřeb, nechť na zelenou skáče na přechod bez zmapování situace na vozovce, ...........Já to učil děcka od 2let, hele silnice, zastavit, rozhlédnout................
jsem jako malý caepart měl....... stanoveny hranice silnicí, od níž vedly odbočky na jednotlivé parkáče......
Smutná vizitka společnosti, která manipuluje strachem děti, aby je ochránila před potenciálně smrtelným nebezpečím.......

Teď jsi mě rozesmál.
1) Nezaměňuj hranice které jsi měl, já žádné hranice nedával, jen podle zákona učil před přecházením se rozhlédnout.
2) Manipulace to je, za tu lze považovat jakoukoliv výchovu, od utírání zadku přes mytí rukou a zubů až po navštěvování školy, a je to smutná vizitka? Nechápu absolutně téma diskuse.
Strach je přirozený, opatrnost je na místě, a dodržovat zákon je snad chyba? :ympeace:
Sedni do auta, a na prvním přechodu který projedeš kdybys měl epileptický záchvat, vsadím se, že srazíš několik chodců s mobilem v ruce.
řidičBOB píše:Ve SWE by ti sociálka už dávno děti vzala :)) :)) :))
SWE je bez komentáře :-q Ale v CZ to taky není růžové x_x
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od driver »

K tomu videu, Bob má zase pravdu, kamion nemá v levém co dělat, pokud neprovádí odvracení většího nebezpečí a to musí ovšem pak umět prokázat, kdyby ten v té "sedmiapůltuně" vpravo pak vypovídal, že klidně by zabrzdil nebo jel dál v odstavném a kamionu by v zadním nárazníku skončil (Bob) osobák, tak by viník byl kamion se všemi důsledky. Tisíckrát ověřená praxe...
Ostatně z toho důvodu jsou leckde v těchto místech,kde jsou připojovací pruhy, plné čáry, které nedovolují přejíždět vlevo do předjížděcích pruhů .
Jediné malé plus je, když už někdo ten rychlý pruh zavře, tak včas a předem aby Ti za ním nemuseli dávat kotvu, ale to nic nemění na tom, že ten manévr je protizákonný.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět