Řidiči, co to mají v ruce...

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
mlunovozík
Autoškolák
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20 lis 16:59

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od mlunovozík »

řidičBOB píše: stř 17 dub 17:57 U nás, mezi vesnicemi, tak jezdí každý druhý - zejména řidiči nad 60 let.
Zákon opravdu nikomu nenařizuje uhnout. Jet u pravého kraje a uhnout, jsou dva poněkud odlišné pojmy.
Zákon ale nařizuje, že řidič nemá zdržovat zbytečně pomalou jízdou. IMHO když řidič X5 vida ve zpětném zrcátku se blížící náklaďák nepolechtá plyn, aby náklaďáku zmizel z dohledu, tak porušuje zákon. Když se navíc nechá náklaďákem předjet, tak je kokot. A když jsou kokoti oba, dopadne to jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27061
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

jistě, nemá... Ale to řidiči náklaďáku nedává žádné právo, aby jej předjel přes dvojitou plnou a následně zablokoval...když už tedy tak spěchal. ;-)
BTW: jsou i jiná ustanovení zákona, které řidiči nařizují jet nějakým způsobem - například přizpůsobit jízdu svým schopnostem, stavu a povaze vozovky, atd. Tím neříkám, že taková situace nastala, ale nic není černobílé. Třeba zrovna ti důchodci, co mi jezdí tady kolem baráku, všichni splňují ony schopnosti - prostě navíc nemají, tak jezdí 60 všude - ve vesnici i mimo ní.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1535
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Nedava, a taktiez uz za to bol potrestany


Teraz medializovany sud sa podla clanku tyka vyhradne
výhrůžky ublížením na zdraví, které údajně souvisejí s národností poškozeného, za to Šeflovi v případě uznání viny hrozí až tři roky vězení.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1757
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od petr_riha »

mlunovozík píše: stř 17 dub 19:11 Zákon ale nařizuje, že řidič nemá zdržovat zbytečně pomalou jízdou. IMHO když řidič X5 vida ve zpětném zrcátku se blížící náklaďák nepolechtá plyn, aby náklaďáku zmizel z dohledu, tak porušuje zákon. Když se navíc nechá náklaďákem předjet, tak je kokot. A když jsou kokoti oba, dopadne to jak to dopadlo.
Podle čeho soudíš, ze jel zbytecne pomalu?

Nebo až te někde dojedu na silnici a predjedu, mám ti nadávat do kokotu, protože jedes pomaleji než já a tudíž zbytecne pomalu?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od M.Z. »

Budeš ho dojíždět v autě s omezovačem na 88,5km/h?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od jerry »

Narazili na sebe dva kokoti a pokud v tom někdo u soudu bude zdůrazňovat národnost jednoho z nich, tak je to třetí kokot.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2304
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

Já myslím, že tyhle nadávky jsou normální. Mě by moravák taky vynadal do zkurvených pražáků :-D
A na stavbách jsem něco podobnýho řekl už tolika ukrajincům...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27061
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od řidičBOB »

MZ: to posuň ten omezovač. Dneska jsem jel za kamionem, co jel 93gps.

TD: dřív si taky mohl koukat holkám na kozy. Dneska tě zažaluje za obtěžování a jdeš do tepláků. :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2304
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od Truck Daškam »

93km/h se dá.. Udělat cejch tachografu na šlupkách a pak dát nový gumy..
Ale ta GPS - já nevím. Jedu na tempomat po rovině, 90 - a rychlost GPS lítá.. 89,90,89,89,89,90,91,89....
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1535
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Řidiči, co to mají v ruce...

Příspěvek od abgx1 »

Lieta to hlavne v zakrutach, pretoze GPS bezne zaznamenava polohu len raz za sekundu...


Ak teda ides 90, tak na rovinke su 2body zaznamenane v sekundovom intervale 25m od seba

Ak tych 90 ale ides v zakrute, tak sice najazdis 25m, ale vzdusnou ciarou to medzi bodmi bude trebars len 23m a uz mas z toho 84kmh miesto 90...
Odpovědět