Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Nesouhlasím, radí podle sebe a nehodlají přijmout to, že mám na věc odlišný názor (podložený 30-ti lety na bajku). Navíc jsou sprostí, nepřátelští, arogantní, satiričtí a vyčítaví, proto si ode mně jiný než "nasírací" způsob komunikace nezaslouží.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Snowman000 »

Snowman000 píše: úte 29 srp 11:01 Trosku sa privtriem do debaty.
Snehulaci zacinaju byt vo veku kedy zacinaju uz obaja bicyklovat a prestavame napeso za nimi stihat :-?
A preto sa pomaly pohravam s myslinkou, ze nejaky ten bike bych si zaobstaral aj ja a neskor aj pre snehurku.
V garazi mame 2 asi 30 rocne horaky na ktorych som vyrastal, zelezne trubky, 26" kola, 3x6 prehadzovacka, vckove brzdy, proste klasika a tu je otazka, ze ci to este zachranovat a ak ano tak jak, aby na s to na nich aspon trochu bavilo, alebo ist do niecoho novsieho, nech nam to pri nich vydrzi?

Gravel bike? Len tam bych asi radsej flat bar. Alebo nejaky hardtail s 27,5"?

Je mozne sa zmestit do 500€ za bike?

Vozil som sa na otcovom 29" s L ramom a to mi prislo zbytocne velke a neohrabane na to co bych potreboval.

A zaroven sa nebranim nicomu z druhej ruky, takze ak by ste nieco mali, coho sa potrebujete zbavit... :-?
Nieco taketo?
https://www.decathlon.sk/p/306215-31345 ... atbar.html

https://www.decathlon.sk/p/341646-12402 ... nzovy.html

https://www.decathlon.sk/p/311274-17886 ... quote.html

S Decatholonom nemam zle skusenosti, ale pripadne na co sa skusit zamerat pri vybere?
Podklad bude vseho chut...zo zaciatku urcite len asfalt, ale casom jak budu starsi tak to pojde viac a viac do offroadu, ale ziadne zjazdy si myslim...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Zase sem upíchnu co mám z bike-komponent ještě na prodej:
Nový, nepoužitý BB DUB spacers kit SRAM, v neotevřeném OEM pytlíku , číslo SRAM 11.6418.002.002.
1x Brzdová hadička Shimano SM-BH-59-SS, nová nepoužitá, v OEM balení.
SRAM XX SL T-TYPE EAGLE AXS sada kladek (ID 213317), nová nepoužitá, v OEM pytlíku. SRAM č.11.7518.104.006.

Ceny nestanovuju, nabídněte. Poštovné platím já. Kontakt skrz SZ.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

pavproch píše: úte 29 srp 11:53 Nesouhlasím, radí podle sebe a nehodlají přijmout to, že mám na věc odlišný názor (podložený 30-ti lety na bajku). Navíc jsou sprostí, nepřátelští, arogantní, satiričtí a vyčítaví, proto si ode mně jiný než "nasírací" způsob komunikace nezaslouží.
Ano 30 let čůrání proti větru ... A řekl bych, že tak 95% uživatelů tam na tebe reaguje zcela korektně dávají ti dobré rady a jen pár individuii je ostřejších. Ono na ty šílené tlaky, prapodivný mix gum a nekompatibilní sram pohon nejde nic moc kloudného radit když jsi neoblobný ...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Ten nekompatibilní SRAM byla a je moje chyba, že jsem si to nenaštudoval - a to jsem jim tam přiznal, přesto sem za Debila s velkým D. Za ostatním si stojím, mně to tak vyhovuje.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Ale prosimtě, za Debila tam nejsi, spíš ignoranta.

"Vyhovuje", ale stejně tam zakládáš vlákna, aby jsi tam po té co ti to vyvrátí napsal, že nic měnit nebudeš a tobě to tak vyhovuje ...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:12-ti kolo Garbaruk, NX řetěz, nová přehazovačka i lanko jsou na/v bajku. Zítra to sešteluju (a doufám, že to bude spolu vše fungovat na 100%).
Yezdim! Trochu porod byl seštelovat odskok přehazovačky na druhém nějvětším kolečku (měrka SRAM = šipka ukazuje asi o milimetr vedle středu šroubu, líp už to opravdu nejde). Řadit to řadí (nahoru i dolů) všech 12 rychlostí hezky, možná (uvidím při prvním výletu) bude třeba trošku (1/4 otočky) pohnout s tension šroubem na řazení, uvidíme. Začíním se těšit na sobotu, snad pičasí a zdraví dovolí výlet/bajk.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od tommas »

Tak jen poreferuji výsledek. Včera jsem měl možnost vyzkoušet znovu na stejném mistě Trek, ten Scott Scale 965 a BH Expert 5.5. Musím říct, že geometrií a posezem mi všechny 3 kola přišly hodně podobné. Trek z nich pocitově jak v ruce tak i přímo při jízdě vážil nejvíc, BH působilo o trochu víc lehce než Scott. Ve finále při podobné ceně zvítězily lepší komponenty ve prospěch BH ( XT vs. SLX, 32 FOX vs. 30 Rockshox).

https://www.bhbikes.com/nl_NL/fietsen/m ... expert-5-5

Takže příští týden by mělo být připraveno a snad letos vyjde ještě i pár výletů.

Každopádně ještě jednou díky všem za rady. ;)
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak ať ten bajk dlouho (a dobře) slouží. Pěkný stroj.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od tommas »

pavrproch: Díky, přiznám se, že s tím carbonem jsi mě nahlodal a už jsem byl pro nějaké s carbon rámem skoro rozhodnutý.

Ale ukázalo se, že jak jsem psal v úplně prvním příspěvku o tom občasném vození dcery v sedačce, tak to s carbon rámem není možné, resp se nedoporučuje z důvodu možného praskání/problému s nadměrným namáháním.

Tak třeba příště no.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Odpovědět