Policejní kontroly a měření

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Truck Daškam »

Jo, někde jsem na to poukazoval a podobný debility mi tam někdo psal. Jako že to je neprůkazný, že na to PČR nemá čas a podobný hovna.. že je řešením prostě plošný zákaz a hotovo
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27130
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

Jaký je rozdíl mezi plošným zákazem a tím, ci je dán značením? Žádný. Lopaty mrdaj na oba.
Dnes D5 cca 17:20 směr D0 - stálo to skoro od Loděnice. Kamiony ve dvou a v kopci u Rudné, i ve 3 pruzích. Tam by neprojel ani osobák, natož RZta nebo hasiči. Maj to komplet v píči a pokud nebudou dostávat likvidační sankce, nezměnil se nic.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Truck Daškam »

At už plošný nebo B22a zakazuje předjíždění, i když je to úplně v pohodě (volno, dostatečný rozdíl). Tahle úprava, kterou (konečně) vymáhali ve videu je dostačující.

U Rudné stát ve dvou pruzích není proti ničemu přece - pravý je stoupací, takže ten je mimo hru a nesmí se jen do levého krajního. Jinak já stál taky uprostřed páč, jsem zrovna "předjížděl", když se to zastavilo.
Nebo jinak - jasně že by bylo ideální stát na čáře, tj v jednom pruhu - ale jako představa, dupnu do brzdy a nacpu se vpravo je vážně utopická a nereálná
Chápeš to?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27130
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od řidičBOB »

Když píšu ve 3 pruzích, tak myslím ve 3 pruzích, čili i v tom levém.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Truck Daškam »

Já když tam včera jel, tak levý byl prázdný a normálně jel - a pokud to někdo nezazdil cpaním se doprava (a je fuk jestli kamion nebo osobák), ani důvod ke stání nebyl, protože kolona klasicky byla na D0 a ne do Prahy
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2054
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od GeneHawkins »

Truck Daškam píše: stř 31 led 21:18U Rudné stát ve dvou pruzích není proti ničemu přece - pravý je stoupací, takže ten je mimo hru a nesmí se jen do levého krajního. Jinak já stál taky uprostřed páč, jsem zrovna "předjížděl", když se to zastavilo.
Když je tam pruh pro pomalá vozidla, tak tam asi zákaz předjíždění není. Kdyby ale byl, tak platí, a ty z něj nesmíš. Takže té zvýrazněné hlášce nerozumím...

Mimochodem - tohle asi taky neznáš, co?

(5) Řidič nesmí předjíždět
a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b) jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Truck Daškam »

GeneHawkins: Klidně tam B22a být může (a jeden čas i byl) - pruh pro pomalá vozidla nemá na rozdělení pruhů vliv. Pořád je to levý/pravý/pruh pro pomalá vozidla.
Značka B22a se tam ukončuje záměrně, protože řidiči kamionů jako ty pak jeli nesmyslně a zbytečně ve "stoupacím" pruhu a báli se jet pravým - což se právě zjistilo během toho testování, než to namontovali na pevno.
Chystal jsem na to video - ale než jsem ho vydal, tak to právě v těchto úsecích přeznačili

Pruh pro pomalá vozidla (stoupací pruh neexistuje), je pouze přidatný jízdní pruh, stejně jako třeba připojovací - proto jsem i napsal,
jasně že by bylo ideální stát na čáře, tj v jednom pruhu
protože tak by to správně mělo být, mělo by se tam stát pouze ve dvou pruzích. Jenže to je prostě neproveditelné, když se původně už jelo ve dvou pruzích (pravý+pruh pro pomalá vozidla) a zastaví se to
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2054
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od GeneHawkins »

No, sice to je levý, pravý a pruh pro pomalá vozidla, to ale nic nemění na tom, že pokud použiješ pravý pruh, aby ses dostal před vozidlo v pruhu pro pomalá vozidla, je to předjíždění. Samozřejmě mimo obec a souběžnou jízdu.
Koukám, že to fakt moc neznáš...

Ostatně, náklaďák přes tři a půl tuny, který jede mimo pruh pro pomalá vozidla, je silně podezřelý, protože přes 80 jet nesmí a pod 80 musí jet v něm...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2337
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od Truck Daškam »

To nevím co je na tom podezřelého, protože specielně na D5 se v úseku s pruhem pro pomalá vozidla jede konstantně ve dvou pruzích. Nevím co bych dělal v tom pruhu pro pomalá vozidla, když se tam všichni couraj a já letím pořád stejně.

Což byl přesně případ včera - ten uhnul, já z poza něj jel dál a když jsem byl skoro před ním, tak v půlce kopce stop
Chápeš to?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2054
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Policejní kontroly a měření

Příspěvek od GeneHawkins »

No tak - zákon ti to přikazuje - ale ty na to samozřejmě kašleš...
Odpovědět