Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Hon na piráty

Příspěvek od honziss »

Mnozstvi dokonalych silnicnich Mirku Dusinu na tomto foru je naprosto neuveritelny :-@
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Hon na piráty

Příspěvek od aikoN »

Nemyslím si, že by si ti lidé o sobě mysleli, že jsou dokonalí Mirkové Dušínové a bezpodmínečně takto vždy jezdili, jen se nesnaží vykecat z odpovědnosti za své činy výmluvami typu "nikdo to nedodržuje", "nejde to dodržet", "v praxi tak nejde jezdit", "nemám šanci reagovat" a podobně.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

V místě té nehody nebyla ani zatáčka a ani horizont. Vidět je tam na stovky metrů...
Proto by mne zajímalo, co dělal řidič Audi, když ani podle znalce neměl šanci reagovat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

Dělal to, co ty 2 auta před ním, nic a jen tupě následoval vláček, jak je dobrým zvykem. A měl tak bezpečný odstup, že se kromě brzdění, na nic jiného nezmohl.
Pokud podle znalce stihl zpomalit na cca 70, měl i dost času na nějaký jiný manévr, než jen tupě narazit do překážky.

Tak jsem si celou dobu myslel, že byl 3 auto a on byl až čtvrtý, tam asi chrápal za tím volantem, ne...

3 auta přede mnou dělají úhybné manévry a já se nezmůžu na nic jiného, než šlápnout na brzdu a stejně to nestihnout?!
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Hon na piráty

Příspěvek od honziss »

Proste tu octu ve chvili kdy zastavovala nevidel (a videt ji vazne nemusel) a ve chvili kdy auto prednim vybocilo, tak slapnul na brzdu a pokusil se uhnout.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Hon na piráty

Příspěvek od GeneHawkins »

Stepan píše:Zajda: Přesně tak. Na cestě domů na okresce mám horizont a ještě do lehké zatáčky. A dokud nejseš nahoře, tak za něj prostě nevidíš. Kdyby tam stálo auto na mojí půlce, tak ho naberu. Jet tak abys "zastavil na vzdálenost kam vidíš" znamená najet tam doslova krokem :ymblushing:
Tak to jsi pěknej magor a doufám, že nejezdíš tam, co já.
Když tam nevidíš, tak tam prostě nemůžeš jet tak, abys nedobrzdil. Až tam bude děcko, tak jenom pokrčíš rameny a řekneš. "Přece nechcete, abych jezdil krokem!"?
Zákon hovoří jasně. Smíš jet jen takovou rychlostí, abys zastavil na vzdálenost, na jakou máš rozhled.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Hon na piráty

Příspěvek od jerry »

Šedá je teorie a zelený je strom života. Vždycky to bude balancování na hraně mezi tím. Čili každý, kdo sedne za volant, je potenciálně v kriminále. Stačí když budeš ve špatnou dobu na špatným místě. Ale předvídáním lze riziko chyby zmenšit, ale nikdy zcela vyloučit. Tolik jen ke kategorickým soudům. Druhá věc jsou řidiči agresoři, kteří dělají prasárny úmyslně. Pokud bude prokázán úmysl, je třeba exemplárně trestat.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

honziss píše:Proste tu octu ve chvili kdy zastavovala nevidel (a videt ji vazne nemusel) a ve chvili kdy auto prednim vybocilo, tak slapnul na brzdu a pokusil se uhnout.
Mne jenom zaráží, že dvě auta před ním na tu situaci zareagovala, překážce se vyhla a on ne... Z toho mi vychází jediná věc - něco dělal špatně.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Hon na piráty

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:
honziss píše:Proste tu octu ve chvili kdy zastavovala nevidel (a videt ji vazne nemusel) a ve chvili kdy auto prednim vybocilo, tak slapnul na brzdu a pokusil se uhnout.
Mne jenom zaráží, že dvě auta před ním na tu situaci zareagovala, překážce se vyhla a on ne... Z toho mi vychází jediná věc - něco dělal špatně.
Treba protoze mel jiny vyhled nez auta pred nim a protoze jedno z aut pred nim byla dodavka...?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Lachende Bestien »

Lidské zákony se řídí zčásti emocemi a zčásti rozumem jako lidé, neboť jde o lidský výtvor. Z čehož vyplývá, že hledat 100% logiku za potenciálně chybnou (všichni lidé chybují), emočně laděnou, zkorumpovanou ať už přímo (finančně) či nepřímo (tzv. společenská objednávka - velmi přísně trestat vybržďování) interpretací zákonů, je nakonec nepříliš produktivní.

Úmyslné zastavení v levé pruhu dálnice se záměrem "potrestat" právě předjetého řidiče - jasné obecné ohrožení (v tomto případě končící smrtí+2*těžké zranění), a protože se na nic lepšího než zavírat lidi na x let do zoo a zahodit klíč nezmůžeme, tak šup do basy s provinilcem+zákaz řízení na dobu neurčitou+zabavit a prodat auto+placení bolestného.

Vražení do stojící překážky na vozovce - jasné nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky, nevěnování dostatečné pozornosti řízení, nedodržení bezpečné vzdálenosti... Nárazem došlo k úmrtí a 2 těžkým zraněním, takže by měl logicky následovat adekvátní "trest" za toto nedbalostní (neúmyslné) zanedbání povinností řidiče.

Každý "znalec" bude vždy přesvědčivě argumentovat ve prospěch toho, od nějž přebírá peníze.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Odpovědět