Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od charger »

Rodičů Mondeo MK II jezdí na směs E85 a naturalu 95 1:1. Co můžu očekávat, že se vysere? :D
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od HondaMan »

Pokud to není SCi, tak by to mělo vydržet všechno.
2.9T RWD
NoCom
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 30 bře 10:08

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od NoCom »

Zdravim, k ethanolu E85, ktery je v CR uz celkem dostupny mohu poreferovat.Sam jsem na E85 najel celkem dost, do svych primarnich vozu jsem ho ovsem nikdy nenalil, ale par kamaradu ano.Vyvaroval bych se autum, ktere maji karburator, zatim, kam jsem to dal, kde byl karbec, tak to proste nejelo, i kdyz byla vetsina cisteho benzinu.Ono to sice trosku jede, ale auto se dusi, nema vykon, chcipe, hur se startuje atd. U vstrikovani je to o poznani lepsi, zatim vsechny auta jezdi bezproblemu v pomeru 1:1 Nejvic jsem to lil do feldy 1.6i, kde jsem vzdy vzal za 200,- benzin a zbytek dotankoval E85.Nikdy sebemensi problem, jen pri startovani, kdyz byla zima, to chytalo vzdy na podruhe, v praxi to bylo tak, ze jsem na cca 2s startoval prvne a na podruhe chytlo hned, bylo uplne zbytecne tocit dele, proste jen jednou otocit a na podruhe to jelo.Motor jsem nechal chvilku ohrat, ptz besprostredne po nastartovani, kdyz jsem seslapl pedal, tak mel tendenci se dusit, ale stacio minutku (u te feldy) ktera se ohrala hned, coz do ted nechapu, zadny auto netopi tak rychle, bez bufiku ovsem :) Pak jela uplne v pohode, nejak zvlast jsem necitil rozdil ani ve vykonu.Takhle jsem s ni najel cca 40tkm, slouzila vyhradne do mesta, ale obcas s ni jel nekdo i dalku. Ostatni znacky, vc. bmw R6 atd na to jezdi 1:1 bez problemu, zase horsi starty, ale tem uz to startovalo hned na prvni otoceni (mensi pomer E85) do feldy, kdyz jsem dal 1:1 tak nepozna nikdo nic, jen, ze z vyfuku jde lih :) Ja osobne jsem nemel nikdy problem, dost jsem toho nacetl, na ceskych webech najdete snad uplne vse, co je treba, jen staci trosku hledat.Zaklad je dbat na dobre svicky, (idealne svicky pro motory s LPG, jelikoz ma E85 jinou vyhrevnost - lip to ten lih spaluje) casteji je menit, to same filtry, atd. Problemy, ktere jsem slysel, tak podpalene ventily, propaleny pist. Podle me pozor i na gufera, ruzna tesneni atd, ptz bude asi lih agresivni, ale mozna je to jen muj dojem. Zadna z aut, ktera znam nema upravu pro E85, ktera dneska stoji cca 5tis u 4 valce. V nemecku maji E10 a cele nemecko se bouri, ze to muze poskodit motor atd, nikdo to netankuje, coz u te E10 myslim nehrozi snad nic. Jelikoz procento lihu je 10% u nas E85 = 85% lih, zbytek benzin. Osobne u draheho auta bych se trosku bal, to same u vykonnych aut, kde vidim riziko vetsi. Naopak u feldy atd, bych se toho nebal, ale, jestli je to idealni palivo a jake jsou nasledky dlouhodopbeho pouivani opravdu nevim, to ukaze cas.
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od Smrťák »

charger píše:Rodičů Mondeo MK II jezdí na směs E85 a naturalu 95 1:1. Co můžu očekávat, že se vysere? :D
Nic. Jinak i karburátorový motor ,může požírat líh. Po přetryskování.NoCom : Co spotřeba? V pohodičce?? :D Kdo neměl v nádrži E 100 je srágora :-c
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od karelpipa »

HondaMan píše:Pokud to není SCi, tak by to mělo vydržet všechno.
SCi je ten 16 ventil ?
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od Smrťák »

Eurokomunisté chtěli udělat z Evropy druhou Brazílii,ale udělají z nás leda tak Bangladéš :D :D
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od HondaMan »

SCi je přímovstřik stejně jako třeba FSI u VW nebo GDi u Mitsubishi.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od karelpipa »

HondaMan píše:SCi je přímovstřik stejně jako třeba FSI u VW nebo GDi u Mitsubishi.
ok, tak ten nemam (snad).
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od charger »

HondaMan píše:Pokud to není SCi, tak by to mělo vydržet všechno.
Nene, SCi byl až v Mondeu Mk III :) Je to 2.0 Zetec
Ain´t nobody got time for that
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Alternativní paliva v praxi všedních dnů.

Příspěvek od Smrťák »

Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Odpovědět