Benzina paliva

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzina paliva

Příspěvek od řidičBOB »

Já to taky nijak nepoznám...ani na spotřebě a ani jinak. Jestli naleju 95/98/100 nebo více. Furt to jede a žere stejně.
Podle mne tam ty složky jsou, ale už druhé generace.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

ctrl_j píše:Trocha toho marketingu, jinak nevim k cemu je to dobre
Nova paliva Efecta 95 a Efecta Diesel

tagy: Benzina, Star, Unipetrol, PKN Orlen
Neska sem se saharou v nádrži dojel na Benzinu, kde neměli Vervu 100 (to sem věděl předem), ale bohužel ani nic jiného benzínovitého než Efectu 95. Páč sem neměl čas, tak tam šla plná... takže zítra to po cestě domů pořádně otestuju, co teda je ta Efecta zač.... *-:)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Benzina paliva

Příspěvek od x2005 »

Je to normální "marketingová" 95. Taky se mi povedlo netrefit tankování a byl jsem nucený v České Kamenici tankovat. Vybral jsem místní Benzinu https://mapy.cz/s/1VsZO, která vypadá stejně jako před 40ti lety. Mají tam pouze N95. Kupodivu N95 od Benziny jede v pohodě. Samozřejmě proti Verva100 tomu chybí chuť do otáček. Ale nejdete to vůbec "hranatě" jako třeba benzín od Tesca (teda ale tam jsem už nebral několik let).

Když se mi podaří tankovací "fail", tak se snažím najít nějakou Benzinu nebo MOL s předpokládanou slušnou výtoči a tam holt vezu jejich N95 (pokud není Verva100 nebo Natural100+).


P.S.: Maxx100 jsem ochutnal nedávno (díky špatnému plánování) a musím to pochválit. Jede velmi hezky. Bral jsem na konci D8 před Prahou. Tam je výtoč asi slušná. Ale běžné palivo u OMV neberu.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

Takže asitakle k BA95NA jménem Efecta 95: kdosyk tu psal, že autí mu na to NEjede hranatě. Je to pravda, N53B30 (který je dost citlivý na kvalitu benzínu) na to jel pěkně hladce. To je ale asi tak všechno.... ochota jít do otáček nula, spotřeba (pro dosažení stejného průměru/výkonu/radosti z jízdy jako s Vervou100 či Maxx100) asi o litr až litra půl na sto vyšší a subjektivně z mých necelých 300 kobyl pod kapotou si jich tak třicet vzalo timeout než zase dostaly nažrat 100.

Takže suma sumárum: Jo, ale jen v nouzi.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

Neska ňa překvapila sahara v nádrži a v dohledu byla jen benzina bez Vervy, čili je tam plná Efecty 95.... prozatím najeto asi 50km a... jede to... uvidíme zítra... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Benzina paliva

Příspěvek od Zajda »

pavproch píše:Neska ňa překvapila sahara v nádrži a v dohledu byla jen benzina bez Vervy, čili je tam plná Efecty 95.... prozatím najeto asi 50km a... jede to... uvidíme zítra... :D
Bude to žrát o 5 litrů víc, uteče 70 koní, motor se bude víc namáhat a když překročíš 150, rozžhaví se ti svody tak, že upadne podlaha, viz 2:37 :D
《》
nenapadny.sofer
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 03 led 15:19

Re: Benzina paliva

Příspěvek od nenapadny.sofer »

Takže nic, co bychom od pavprocha nečekali... :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzina paliva

Příspěvek od pavproch »

jj, jak jinak.... dalších 50km a platí to, co sem tu o efectě napsal výše, jede to, ale....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Benzina paliva

Příspěvek od mattonecz »

mimochodem předevčírem mi přišel 1litr Mogul 5W30 výhra z benziny soutěže :D
což mi je uplně k ničemu a dám to mámě do kufru oktávky.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Benzina paliva

Příspěvek od jerry »

U benzinu hodně záleží, jak dlouho je skladován. Pokud bude Verva 100 u nějaké pumpy, kde ji prakticky nikdo nekupuje, tak může i jet hůř než Efecta 95, které se vytočí nepoměrně víc. A v tom je právě ten kámen úrazu, koupit čerstvý benzin. Pochopitelně u stejně čerstvých paliv by měla být 100 lepší, ale ten rozdíl není rozhodně nějak výrazný. Mluvím o autech, kde předepsáno 95 oktanů. Pokud auto má mít 98 oktanů, to je jiná.

Beru většinou aditivovanou 95 u stejné pumpy a musím konstatovat, že ani tak to vždy nejede pocitově úplně stejně. Na výkon motoru má ale vliv třeba vlhkost a teplota vzduchu, takže těch proměnných je víc. Moje zkušenost, 95 bez problémů. Jen jednou jsem vzal někde v Itálii nějaký špatný benzin a to to fakt teda nejelo. Naštěstí jsem bral v očekávání Rakouska jen 20 litrů, tak jsem to na další pumpě rozředil do plna a pohoda.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět