Benzin E10, škodí starším motorům?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Belek
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 31 črc 17:17

Benzin E10, škodí starším motorům?

Příspěvek od Belek »

Dobrý den, mám dotaz ohledně budoucího benzinového paliva Natural 95 (E10), tudíž s větším podílem etanolu.
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, v čem konkrétně tento nový typ paliva škodí starším motorům?
Mám totiž Felicii, rok výroby 98 a poté co jsem se před lety dozvěděl, že kolegové v práci jezdí s podobnými vraky, jako mám já na čistý etanol a taky po té co mi to doporučil autoservis, když jsem byl na nějakém z běžných servisů. Jsem začal také etanol do Felicie tankovat. Sic ne čistý, ale 30 ku 70 s benzínem. Chci říci, že si to nemohu vynachválit. Mám hezky čistý výfuk, jako nový. A po nějaké době se mi i snížila spotřeba. Tak teď nevím, jak konkrétně motoru škodím? Teď totiž nic špatného na etanolu neshledávám, ale neškodím si třeba s dlouhodobého hlediska? Děkuji
Temp
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21 zář 18:46

Re: Benzin E10, škodí starším motorům?

Příspěvek od Temp »

Já na podobný poměr jezdil s karburátorovým favoritem a taky ho to nezničilo. Jako teoreticky na to nejsou uzpůsobené hadičky vedoucí palivo a rychleji degradují. A taky nedochází k ideálnímu spalování a ve válcích je víc kyslíku, než by mělo a teoreticky může dojít k podpálení pístů. No jenže teoreticky. Prakticky nevím o nikom, kdo by motor zničil a najeto na tom statisíce kilometrů.
je to takový strašák o kterém je moderní psát.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Benzin E10, škodí starším motorům?

Příspěvek od pavproch »

Doufám že ani do Vervy100 ani do MaxxMotion100 ty sračky přimíchávat nebudou..... ~x(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět