Test benzínů - Svět motorů

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od Spectral »

mmira: Eurooil provozuje přímo Čepro, takže původ pohonných hmot je jasný a nečekal bych nic jiného, než čisté palivo z největší české rafinérky, ze kterého vychází 95 % českého trhu (ostatní sítě pump), akorát si tam někteří domíchají pár svých aditiv; výjimkou budiž specialitky jako OMV Maxxmotion, které se prý vozí z Rakouska nebo odkud...
Nikdy jsem neslyšel o žádném problému s Eurooil, byť sám jsem tam tankoval jen párkrát. Naopak měli jednu dobu pozitivum, že vzhledem k masivním prodejům samotné bionafty a E85 nemuseli přidávat (a nepřidávali) biosložky do standardních naturalů a nafty, ale to už je myslím bohužel passé.
:ar!
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od honziss »

mmira píše:jak v soucasnosti vnimate EuroOil? minul jsou "mou" obvyklou benzinku a musel zastavit u EO. takova ta mala pumpa, co byva na vyjezdech z mest. vzdy jsem je vnimal jako nepouzitelne pumpy, ale tady meli i N98 a pri placeni mi pani oznamila, ze mam od banky na karte nejakou slevu. ma nekdo prehled, jak je na tom tento benzin s kvalitou?
Tankuju tam pravidelne, bud tu lepsi 95 nebo 98 kdyz maj (nemaj ji vsude) a zadnej problem. Platim CSOB kartou = automaticky sleva 0,5kc/l.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od mmira »

fajn, diky za info. zacnu tam brat, proc nevyuzit slevu, ze.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od řidičBOB »

Já tam taky tankuju. Lepší naftu (bez BIOsajrajtu!) a benzín 95/98. Spokojenost. Mám také ČSOB kartu a 0,40 sleva je vždy prima ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od Stepan »

Eeee, já jsem asi nedával pozor, ale pokud dobře vím, tak v dnešní době nafta bez biosložky už koupit ani nejde. Liší se to jenom koncentrací, buď cca 10 nebo 30 procent.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od řidičBOB »

tzv. aditiva 2. generace (Rittig, resp. majitelé OleoChemicals by mohli vyprávět, jak Hrabiš o fabriku zájem má, bo jemu to končí 2020):
https://www.ceproas.cz/optimal-diesel
https://www.ceproas.cz/optimal-diesel-plus
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět