Test benzínů - Svět motorů

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
marv
Řidič začátečník
Příspěvky: 129
Registrován: úte 22 lis 15:03

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od marv »

Tak dnes konečně vyšel slibovaný test benzínů kategorie Super Plus

- vítězem jako již tradičně Benzina s Vervou 100, opět díky nejlepší mazivosti, Maxxmotion i VPR Nitro+ měly také velmi dobrou mazivost, obyčejný N98 od Lukoilu měl mazivost špatnou/standardní
- funkčnost stooktanových benzínů (resp. přímo vítěze Vervy 100) byla testována na brzdě na vozidlech Felicia 1,3 MPI a Fabia 1,2 TSI :D
- oktanové číslo Vervy 100/Maxxmotionu 100/VPR Nitro+ bylo naměřeno v oblasti 99,4-99,7 (po započtení odchylky měření Verva a Maxxmotion splňují obchodní označení, Shell Nitro+ nikoliv), Lukoilu N98 naměřili taky 99,5
- za propadák testu byl označen "pančovaný patok" KM-Prona N98 Octane booster, díky vyššímu obsahu etanolu 4,6% (odpovídá N95, zatímco Super Plus mívají do 0,5%) a zároveň přídavku ETBE jako nositele oktanového čísla (ve stejném rozsahu jako u ostatních) nesplnilo normu pro maximální obsah kyslíku, jedná se tedy spíš o palivo typu E10 (takže nic dramatického), nicméně oktanové číslo bylo 100,0, stejně jako u Slovnaftu EVO
- nejvyšší oktanové číslo Aral Ultimate 102 - 100,8 - což ale neodpovídá obchodnímu označení, mazivost také standardní, takže zklamání testu
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od pavproch »

Mám čerstvou zajímavou zkušenost s Naturalem 95 od EuroOilu.... mi ve Vranově nad Dyjí minulý týden úplně došel benzín v 3er a bo tam je enem EuroOil, taxem tam nalil plnou N95+ VIF samozřejmě. jelo to úplně stejně krásně jak na vervu 100 nebo maxx motion 100 ale o litr MENŠÍ spotřeba! taxem neska vzal na zkoušku znova BA 95NA + VIF , u jiné čerpačky EuroOilu a .... stojí to za guvno, nejede to, nemá to výkon a a žere to stejně neli víc než normálně.... *-:)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od mmira »

jestli tam zrovna nahodou nedovezli benzin z rakouska. mi se opet potvrdilo, ze na tamni BA95 auto jede lip a s o litr mensi spotrebou.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od pavproch »

taxem ten BA95NA od EuroOilu vyjel skoro do sucha a nalila tam (jako obvykle) Vervu 100+VIF - během cca 10km po načerpání sa pocitově stádo pod kapotou rozroslo tak o 30, možná i víc hříbat
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Nabel
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 21 lis 13:38

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od Nabel »

Dle samotného VIFu nemá přidávání aditiva do již aditivovaných paliv žádný smysl. Viz.http://www.vif.cz/pro-motoristy/casto-kladene-otazky-1/ bod 2. To jen tak k tomu pocitu více koní :-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od pavproch »

ty koně s VIFem nesouvisí...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od jarka »

pavproch: se necháváš hrozně unášet vlastním pocitem. Docela by mě zajímalo kdyby jsi změřil třeba zrychlení 0-200, jednou s n95 a jednou s vervou 100. Subjektivní dojem hrozně kecá - mě se to teď opět potvrdilo v Mostě, v prvním stintu jsem jezdil cca o 3s horší kola než ve druhým, ale totálně jsem nebyl schopnej to poznat (a to jsou 3s na kolo opravdu dost). Přijdu domů mrknu na kameru a čumím jak buk.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od d1.8t »

U benzínu nevim, ale kvalita Optimal dieselu u EO se mi zdá hodně rozkolísaná. Jestli je to systémový, nebo otázka konkrétních pump nedokážu jistě posoudit. Ale jednu čerpací stanici už jsem z tankování vyloučil a "špatných" nádrží ubylo.
RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od pavproch »

@jarka: já vím, já vím... proto všude píšu"imho" a "subjektivně"
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
MirecBA
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 11 zář 20:32

Re: Test benzínů - Svět motorů

Příspěvek od MirecBA »

Nabel píše: Naprosto souhlasím s postřehem pavprocha. Stejný benzín není skoro nikdy stejný. Rozdíly ve spotřebě jsou u té samé 95 i 1,5l.
ja som o takých rozdieloch uz pocul, teda presne o trochu mensich, ale nikdy som to nezazil.
Ako si k tomu rozdielu 1,5l vlastne prisiel ? Lebo to uz je naozaj slusna kava
Odpovědět