Za kolik jezdíte s dieselem?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od oxik »

No, já měl za to, že to je jiné porušení..samozřejmě ruku do ohně za to nedám, nejdůležitější je u toho nebýt chycen, že :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od řidičBOB »

To je bezva pohled!
Kdyby se autor toho žvástu zamýšlel i nad příčinou takového jednání. Když totiž řidič zvládne předjet jiné vozidlo zprava, tak by to jistě dal i v levém pruhu, kdyby se vozidlo po předjetí řádně zařadilo, kam má. Zvlášť, když v zrcátku vidí spěchače. Podle mne není nic snazšího, než uhnout.
Předjížděný si toho navíc velmi často ani nevšimne, protože je toliko zabrán do své "předpisové" jízdy.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Stepan »

Z 30 kilometrů v hodině fóra:

§ 125c odst. 1 písm. f) bod 7: „Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích při řízení vozidla předjíždí vozidlo v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno“

Z toho nám plyne, že o zakázané předjíždění se sankcí 5-10K, 6-12 měsíců ZČ a 7 bodů, se jedná v těchto případech:

1. Obecná úprava: § 17 odst. 5:
Řidič nesmí předjíždět
a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,
b) jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet,
c) jestliže by ohrozil nebo omezil protijedoucí řidiče nebo ohrozil jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích,
d) na přechodu pro chodce nebo na přejezdu pro cyklisty a bezprostředně před nimi,
e) dává-li řidič vpředu jedoucího vozidla znamení o změně směru jízdy vlevo a není-li možné předjetí vpravo podle odstavce 1 nebo předjetí v dalším volném jízdním pruhu vyznačeném na vozovce v tomtéž směru jízdy,
f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí
1. jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1,
2. jde-li o předjíždění jízdních kol, mopedů a motocyklů bez postranního vozíku,
3. na hlavní pozemní komunikaci,
4. na křižovatce s řízeným provozem.
g) na železničním přejezdu a v těsné blízkosti před ním.

2. Místní úprava: je tam značka B21a napevno.
3. Přechodná úprava: je tam značka B21a přechodně.

Jestliže předjíždíme zprava někoho mimo obec, nerespektujeme pouze ust. § 17 odst. 1: „Předjíždí se vlevo. Vpravo se předjíždí vozidlo, které mění směr jízdy vlevo a není-li již pochybnosti o dalším směru jeho jízdy. Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu. Odbočovací pruh je přídatný jízdní pruh určený pro odbočování (vyřazování) vozidel z průběžného jízdního pruhu“ a jedná se tedy o přestupek podle § 125c odst. 1 písm. k), tedy: „Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona.“

Vezmeme-li tudíž situaci, kdy se účástník neohání soběžnou jízdou a teoreticky se PČR a správní orgán v řízení nedopustí žádných vad/nezákonností/nepřezkomatelností apod., tak řidič dostane maximálně 1,5-2,5K Kč pokuty bez bodů, na místě bez boje do 2K.
To by se mi líbilo :x Já měl totiž vždycky v hlavě, že to zakázaný předjíždění je...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od HondaMan »

Dneska mi kolegyně ukazovala tabulku se spotřebami ve firmě.
Když budu brát OIII 2.0TDI, tak se spotřebou 6,45/100 mám skoro nejvíce z celé firmy. Více má jen kolega, který jezdí Prahu a krátké trasy. Průměr za 10 aut a cca 700tKm je 5,61/100
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Stepan »

To jsou na vás hodný, že se napříč firmou fasujou 2.0TDI :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Kavis »

Ja nekdy v zime taky videl tabulku nasich fabii 3 1,4 tdi a s 5,88 jsem v ten konkretni mesic mel druhou nejvyssi :D minuly mesic uz to bylo 5,36.. Ale nikdo me nikdy za spotrebu neprudil.. Vozi se spis po ridicich rozvozu, kdyz nekdo jezdi za 9 cng a jiny s identickym autem za 14,tak se jim to nelibi.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Stepan »

A co teprve kamioňáci, kteří v dobách krize, kdy řidičů byl dostatek, dostávali pojeb i za to, že moc brzdí :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od delphin »

HondaMan píše:Dneska mi kolegyně ukazovala tabulku se spotřebami ve firmě.
Když budu brát OIII 2.0TDI, tak se spotřebou 6,45/100 mám skoro nejvíce z celé firmy. Více má jen kolega, který jezdí Prahu a krátké trasy. Průměr za 10 aut a cca 700tKm je 5,61/100
Tak to jsem o fous lepší. Já mám s OIII 2.0 TDI průměr 6,59. Za 98000 km. Tento měsíc to trochu klesá, v 92000 km jsem byl dokonce na 6,61. :)
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Stepan »

2-3. třída okresek po neznámých cestách
2x Ka Radar, 1x přejezd vlak, 1x kyvadlovy provoz
Přílohy
IMG_6508.JPG
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od oxik »

Písek - Třebíč - Písek, v pátek (přes Humpolec a Meziříčí)
Rychlost průměr 71 kmh
Spotřeba palubak 5,4
Spotreba podle dotankovani 6.23
Čekal jsem víc vzhledem k ty prasojizde, nicméně z Humpolce do Tábora se to táhlo klidně 40kmh...
Odpovědět