Za kolik jezdíte s dieselem?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Brus »

řidičBOB píše:No jo, ale to byla stará plečka (i když super!) bez TP...v té době se to tak nehrotilo :D
To mi vzdycky pripomene, ze jsem uz stary.. R6 jsem sice nemel, ale fiesta xr2 byla taky fajn, bez TP za 6000kc :) spz na ni byly ze Š100
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od řidičBOB »

To byly krásné časy...RZ jsi měl z čehokoliv, policajti bez kamer a databáze, vysílačka se používala jenom v případech “smrt, vražda, zabití”. A v nejhorším se zaplatila stovka pokuty :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od M.Z. »

Švárův kamarád, si v r.93 koupil za pár šupů dvouokou 316i. Ta pro jistotu neměla na sobě vůbec žádné RZ a jak jsme vesele drandili. Měli jsme pocit, že řídíme letadlo :D
Dneska bysme byli hnedle v krimi zprávách, ale je fakt, že se nikdy nesedalo za volant s chlastem, nebo jiným bordelem.
Takže jsme si zablbli, občas vyměnili nějaký ten disk, nebo rameno, když nevyšel driftík a šťastně tohle období přežili.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
pete603
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14 bře 17:29

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od pete603 »

ted jsem po tech mrazech bral za 1220,- a najeto 700km..to je 1,74 za km ..to docela jde.. motor se zahral asi za 10 minut ..olej tam mam elf 5-50 syntetiku
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od řidičBOB »

Kodiaq 140kW, 4 lidi, rakev.
Praha - Paganella
708632ED-C92C-4604-B0D7-4D2E332031BE.jpeg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od oxik »

Písek - Ženeva - Písek
Mondeo 2.0 tdci 120kw powershift, 4 lidi, 4 kufry
1977 km
CH limit, D limit + dálnice 150-160, CZ limit +20
= 6,47l/100km

A už nikdy víc, příště radši (jestli vůbec) letadlem..nechápu, jak můžou Švýcaři jezdit tak, jak jezdí.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Stepan »

a přitom každej druhej švýcar má sporťák nebo našlapanej potah. Jak to funguje? Oni na to serou a šikanujou jenom cizince?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Osobně jsem v CH auto neřídil, ale předpokládám, že většině z vás vadí, že jezdí Švýcaři "pomalu", tedy v rámci limitů?
Třeba nepotřebují "závodit" sami se sebou nebo s podobně "postiženými" jedinci v provozu a nechávají si vyplavování adrenalinu na uzavřené tratě či okruhy?
Nadřízení v práci je nanahánějí jak stádo skotu?
Zároveň kulturně a historicky velmi odlišné životní podmínky ve srovnání s Chechlandem?
Tím se nesnažím obhajovat zdánlivě "nesmyslně pomalou" jízdu na převážně rovných, širokých a přehledných úsecích jen kvůli existence nějaké cedule nebo strachu z drakonických postihů - sám považuju značení jen za určité doporučení, které následuje až za vlastním smyslovým vnímáním a jeho zpracováním kritickým myšlením a analyzováním situací při řízení v "reálném" časoprostoru.
Dokážu si představit, že by mi byla za volantem bližší situace a la jižní Itálie apod. jak to tu někdo popisoval, než striktní až "robotické" dodržování pravidel, která absolutně nemohou obsáhnout složitost jednotlivých dopravních situací.

V čr jsme tak na půl cesty; občas si nostalgicky vzpomenu na časy minulé, kdy jste nemuseli bez ar apod. neustále sledovat tachometr a s obavami očekávat chvíli, kdy na vás zpoza buku vyrazí za temnými skly schovaní z daní placení "legální" vyděrači a loupežníci. I tehdy mě samozřejmě nasírala často projevovaná povýšenost a bezohlednost dopravních fízlocyst při jejich buzeračních "namátkových" kontrolních kontrolách, ale když to srovnám s poslední dobou, byla to vcelku pohodička.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od oxik »

No, jednak mi vadilo, že absolutně neuvolňují levý pruh a z pravého se tam pak cpou bez blinkru takovým způsobem, že v levém musí všichni celkem na krev brzdit.

Ta rychlost 120 by mi nevadila, ale neustále dokola 120 - 100 - 80 naprosto bezdůvodně? Ono když pak člověk jede přes celou zemi, tak vzhledem k úplně monotónní krajině a uspávající rychlosti je to hrozná nuda a vůbec to neutíká.

Pak nechápu, jak tam mohlo být tolik nehod, když přece rychlost zabíjí a v CH se jezdí pomalu.

No a přímo v Ženevě, tam se mi nelíbilo víc věcí :D Zlatá Praha :D

Itálie mi docela vyhovuje a tam aspoň nehrozí basa za dopravní přestupky (pokud se nepletu teda)
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Za kolik jezdíte s dieselem?

Příspěvek od Zajda »

Že se někdo plahočí 80kou jak posraný a hypnotizuje tachometr místo cesty nebo zrcátek je určitě tím že jde o psychicky vyspělého jedince co nepotřebje závodit. Ty tvé úvahy stojí za to.
《》
Odpovědět