Za kolik jezdíte s benzínem?

Které palivo je to pravé pro či ono auto?
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od pavproch »

Imho nejde o oktany, ale (asi - dle mého laického názoru) o aditiva ... ale nemám patent na rozum....

@vK: junior nemá chechtáky ani na jedne kanistrr, natož 4.... šak mi tež dycky (na chvílu) pučí pindicu, enem dyž už akutně hrozí riziko zastavení z důvodu nedostatku paliva.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od řidičBOB »

S EuroOilem mám stejnou zkušenost v Jihlavě. Cukalo se to jako mladistvá :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od pavproch »

Já teda největší rozechvění (motoru a následně i mně, vzteky) zažil se Šellem Fuel Saver či jaxe ten sráč menoval..... brrrrrr.... NEVER EVER MORE.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
18K
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28 čer 19:17

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od 18K »

pavproch píše:Já teda největší rozechvění (motoru a následně i mně, vzteky) zažil se Šellem Fuel Saver či jaxe ten sráč menoval..... brrrrrr.... NEVER EVER MORE.
To iste aj shell na slovensku. Oproti konkurencii vsetko vyssie → cena, spotreba aj hlucnost motoru :-q .
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od Zajda »

Muj veteran 728i taky na benzin celkem reaguje a projev motoru od nejhorsiho po nejlepsi byl s OMV N95, Benzina N95 a pak OMV Maxxmotion 100.

Jeste pred servisem vanosu a svicek jsem po Shell N95 natankoval N95 na Cafru ve Valmezu a to byl mor ve vsech smerech. Minimalne 0,5 l na 100 navic pri klidne jizde, motor uplne zdechl a zhrubl zvuk.

Pomerem cena/projev motoru/spotreba mi z toho nejlip vychazi Benzina N95. Ted na 800 km poklidne ceste pul napul okresky a D1 jsem s ni dosahl rekordu 9,6 l /100. Dalnice nejcasteji do 140 a v omezenich 80, okresky tak do 120.
《》
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od abgx1 »

raz sme na logane MCV 1.6 16v robili pokus z benzinami(preto logan lebo pri 140toci cez 4500rpm-najviac ho pocut)

pri tesco benzine som sa zacal tesit, ze jeeej, huci to viac, ma zmysel tankovat drahsie benziny



hovno, akurat v tej dobe prehnil vyfuk, preto to viacej hucalo
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od Stepan »

pavproch píše: @vK: junior nemá chechtáky ani na jedne kanistrr, natož 4.... šak mi tež dycky (na chvílu) pučí pindicu, enem dyž už akutně hrozí riziko zastavení z důvodu nedostatku paliva.... :D
Jakožto vrstevník juniora prohlašuji, že to není o nedostatku chechtáků, ale o optimalizaci životních nákladů. Taky si vždycky, když dochází benzín, vymyslím nějakou služební cestu, kam musím jet "svým" autem a beru CCS :ymhug:

Další způsob optimalizace je například objíždění babiček, kdykoliv se člověk vrátí z VŠ na chvíli domů. Mně se do toho kombíku vejde žrádla, to by jeden nevěřil :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od oxik »

Já jsem vždycky neměl spíš na jídlo než na benzín :D jak píše Stepan, je to o optimalizaci :))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od pavproch »

Sem fčera zapomjél....

Rychlá dovolená "jejím" autem (Tig. I. gen 2.0TSI EA888) v CZ (ve dvou bez bagáže) : 1500 km za tři dny od dálnic (chvílema i kiloosumdesát) až po polňačky (na jedničku pomaaaaaaaaaaaaličku), celou dobu mi bylo úplně jedno kolik to žere (čti bez ohledu na spotřebu.... chvílema sem to hnal v redline, chvíllema předpisově, chvílema i na max pohodu) = průměr skoro přesně deset na sto (100Voltová Verva)

Prostě je to tak, no ..... jedenapůltunová krabice s aerodynamikou cihly a foukaným dvoulitrem pod haubnou pod deset (normálně) jezdit nebude..... čili spokojenost. Jo, a na tachu už máme 80tis km (za pět let)...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Za kolik jezdíte s benzínem?

Příspěvek od řidičBOB »

Praha - Břeclav a zpět:
2017-09-27 19.46.28.jpg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět