Pohodové ojeté auto do 300k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
jack_lev
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09 dub 22:29

Pohodové ojeté auto do 300k

Příspěvek od jack_lev »

Zdravím,

nejsem žádný expert na auta, a proto se chci zeptat vás - odborné veřejnost :) .

Hledám auto do 300 000 Kč, které splní několik podmínek. Některé budou možná znít směšně, ale už jsem se setkal s auty, které je třeba nesplňovali. Do teď jsem jezdil s Fiat punto (2005), ale auto má několik problémů, které mě začínají čím dál více štvát.

1) Chci větší auto, jsem tedy ještě mladej a děti v blízké době rozhodně neplánuju, ale často vozím kámoše nebo rodinu. Takže bych si představoval auto do kterého se na pohodu vejdou 4 dospělí a můžou s sebou vzít zavazadla. Takže velikostně něco jako Škoda Rapid Spaceback či větší.

2) Čím nižší spotřeba tím lepší. Preferuji benzín, protože dálkový trasy nejezdím často a spíše courám v Praze. Fiat má třeba i přes 8 litrů a to už je fakt dost na můj vkus. Přemýšlel jsem i nad hybridem (Toyota), ale nejsem si jist, jestli je to tak dobrý...

3) Větší výdrž auta. Jeden z důvodů, proč ani moc nechci nějaký nový auto je, že po 5 letech se to auto začíná rozpadat, je tam přehršel zbytečných řídících asistentů a pomalu je problém si sám vyměnit pneu nebo olej. Takže radši budu mít starší a budu se o něj více starat, ale nebudu muset za 5 let měnit za jiný nebo platit nesmysly za opravu...

4) Dobrá akcelerace. Nepotřebuju kdovíjak obří výkon, ale u Fiata z nuly na sto je to opravdu za velmi dlouhou dobu. Mám rád, když můžu zrychlit v několika málo vteřinách...

5) Dobrou a výkonnou klimatizaci. Něco, co mi na Fiatu opravdu vyhovovalo, byla skvělá klimoška. Jezdím totiž občas se zmíněným Rapidem a přijde mi tam ta klimatizace opravdu velmi špatná - možná je rozbitá nebo zanesená (není to moje auto), ale i na maximum klimatizace je mi v autě prostě horko.

Budu rád za jakoukoli zpětnou vazbu. Kdyžtak mi sem naházejte více možností, budete-li znát. O:-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Pohodové ojeté auto do 300k

Příspěvek od mattonecz »

je to tak, stará pořádná kára zraje, nový auto po 5letech na vrakáč
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohodové ojeté auto do 300k

Příspěvek od Snowman000 »

Fiat Tipo, alebo nejaka korea.
Velmi podobne zadanie uz tu bolo pred nejakym casom...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Pohodové ojeté auto do 300k

Příspěvek od Jaggie »

jack_lev píše: ned 09 dub 22:30 2) Čím nižší spotřeba tím lepší. Preferuji benzín, protože dálkový trasy nejezdím často a spíše courám v Praze. Fiat má třeba i přes 8 litrů a to už je fakt dost na můj vkus. Přemýšlel jsem i nad hybridem (Toyota), ale nejsem si jist, jestli je to tak dobrý...
Neznam tvuj rocni najezd, ale na tu spotrebu bych se vubec nezameroval, kratke couracky po meste stejne budou ten motor zatezovat vice od startu a spotreba nebude uplne podle tabulek. I kdybys jezdil za 6 na 100, tak to skoro ani ve vysledku na nakladech nepoznas.
Obrázek
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Odpovědět