Výběr auta do 500 tis. Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od tommas »

Určitě bych doporučil kdyžtak vyzkoušet i s dětma no. Po městě si myslím, že to reálně udělá i přes zimu 130-150 km.
Při těch nižších ranních teplotách mi vždy vycházelo lépe, když jsem si auto načasoval ať se vyhřeje na určitý čas třeba na 20°C, což vzalo z baterky 2-3 % a potom už auto nemělo kvůli topení tak velkou spotřebu během jízdy.

Obecně bych se určitě elektra nebál, pokud máš kde nabíjet, nebo alespoň obyčejnou přípojku před domem, tak všechny ty modely co poradil HondaMan mají menší baterku a budou se schopny přes noc více méně dobít i z klasické zásuvky. Mi samotnému by to také dávalo jako 2. auto smysl a občas si s tou myšlenkou pohrávám.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Nabiti pres noc by problem nebyl, to elektroauto fakt bude mozna dobra varianta. Musel bych to teda vyzkouset z hlediska prostoru. Ted jde jen o to, aby mi to aspon par let vydrzelo, technologie uz je snad na takovy urovni je...
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od tommas »

Tak na akmulátory mají snad všechny automobilky záruku 6-8 let a nějakých 160 tis. km (většinou, že za tu dobu její využitelná kapacita neklesne pod 70%) .
Samotná mechanika u elektra bude trochu jednodušší než spalovák, ale třeba komfortní výbava je to to samé, jako u konvenčních aut a riziko tedy v tomto bude stejné.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Dival jsem se na ty navrzene modely a nejlip mi vychazi ten Leaf. Ioniq je pekny, ale cenove uz vys, Golf se mi moc nelibi.
Mazda dobra, ale pokud je mensi, tak to neni reseni. Jen teda zaruka na baterii pisou 5 let u Nissanu (nebo 100 tis) a 8 let u VW (nebo 160 tis).
https://www.elektroauto-vergleich.de/ve ... -vw_e_golf
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Diky za dosavadni uzitecnou pomoc, jeste jsem to promyslel a zvazoval a nakonec smeruju k trochu jinemu nez puvodne zamyslenemu reseni. V hledacku mam Mazdu 3 (idealne sedan) a Ford Kuga, 1.5 EcoBoost - tady to beru jako spis uzitkove auto a nedival jsem se obecne na tento model na rozdil od Mazdy, ale mel bych moznost koupit jeden vuz za dobrou cenu vzhledem ke stari/nizkemu najezdu. Mohl bych jeste poprosit o nazor na tento vyber?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od petr_riha »

Tak Mazda 3 vs. Ford Kuga se nedá moc porovnávat. Jsou to úplně jiná auta, velikostně, kategorií, typem. Předtím zvažování elektra. Moc to nechápu a jestli relativně malý sedan, nebo SUV je asi o tom, jaké auto potřebuješ a jaké s ním plánuješ cesty.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

To elektro jsem chvili zvazoval diky informacim zde z fora, ale uz bych tam musel dost pridavat, tak jsem tu myslenku nakonec opustil. To ze toto jsou uplne jina auta jsem si vedom a ucel by byl jiny. Bude to druhe auto a u Mazdy by to bylo spis sportovnejsi pro me, Kuga zase praktictejsi a uz se mi tam pohodlneji vejdou i deti kdyby bylo potreba. Na Kugu jsem narazil nahodou a jedna se jen o konkretni nabidku, ktera kdyby davala smysl, tak bych mohl mit vuz hned (coz bych potreboval) vs cekat mozna i delsi dobu na vhodny sedan Mazdy (hatchbacku je dost, ale ten se mi tolik nelibi). Nazor kdyby byl, tak idealne treba zda/na co si pripadne dat pozor, cemu se vyvarovat atd. Ne jako srovnani dvou (odlisnych) aut. Zvlast u toho Fordu se musim rozhodnout relativne rychle a tam je na vyber ten 1.5l s 120PS a 150PS v manualu. Hledal jsem recenze zde i na netu a byly smisene, akorat ale od par lidi, tak nevim do jake miry vypovidajici.
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Preji vsem vse dobre do noveho roku a jeste bych navazal na diskuzi vyse. Pres svatky jsem se tomu trochu venoval, udelal par vyberu a nasledne je zase zrusil a jsem vicemene opet v bode 0. Mel jsem uz skoro domluvenou Mazdu CX-5 (ta 3ka nakonec moc mala), akorat vybava v zakladni verzi je dost chaba, takze to nakonec padlo. Dival jsem se i na Seat Ateca, kde jeden z hlavnich argumentu na ruznych forech byla cena. To mi teda neprislo, co jsem nasel, tak je to vicemene na urovni Mazdy nebo Kugy a opticky z mojeho pohledu zadna slava. Uz to budu muset rozseknout a zbyvaji mi dve auta - Kuga (Kuga Cool & Connect 1.5 l EcoBoost 150 PS) a Tiguan - tam 1.4 TSI 125 PS. VW jsem mel Allspace byl jsem spokojenej, vybava i zakladnejsi verzi u Tiguana uplne jinde nez treba u te Mazdy (a cenove zase tak velky rozdil neni, samozrejme jina motorizace). Preferenci je trochu k tomu Tiguanu, na primarne jezdeni po meste mi ta 1.4 mela stacit (plus 2l TSI je uz cenove mimo). Akorat recenze na tenhle motor u Tiguana na netu byly smiseny, byt teda problemy byly hlavne se starymi verzemi. Mohl bych jeste pozadat o nazor na tyto dve auta - primarne z hlediska spolehlivosti nebo obecne zkusenosti pokud nekdo ma. Oboji by to bylo 3-4 roky jete a najezd okolo 40 tis. km. Diky.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od mattonecz »

není to tak dlouho co se kuga dala nová koupit za cca 600. já bych si přihodil 50 a za 550 koupil 2021 Kugu 1.5EB. neco malo vidim na sauto pripadne nemecko
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
ptnk1001
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: pát 13 kvě 13:23

Re: Výběr auta do 500 tis. Kč

Příspěvek od ptnk1001 »

Diky, ja se divam jen na nemecky stranky Ford.de a VW.de, nabidka vzhledem k velikosti trhu nesrovnatelne vetsi a dovezu si to sam jako pred lety Galaxku. Jinak obe auta s timto najezdem budou okolo 20 tis. EUR. Ted jde spis o to, co z toho vzit. Pokud chapu spravne, ze preferujes Kugu pred Tiguanem - co te k tomu vede?
Odpovědět