Opel Insignia nebo BMW E87

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
vokurkaa
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20 led 17:07

Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od vokurkaa »

Dobrý den,

nastal čas kdy bych si chtěl pořídit svůj první automobil. Vzhledově a výbavou mě zaujal Opel Insignia 2.0 CDTi ročník 2010 nebo 2011 varianta sedan s nájezdem do 180.000 km v cenové relaci cca 130.000,-Kč. Taktéž přemýšlím i o BMW E87 120D, 118D nebo 116i rok výroby 2010 - 2011 s nájezdem do 180.000 km. Dotaz je tedy jednoznačný. Jaký automobil z výše vyjmenovaných vybrat (nebo jaký doporučíte z vlastních zkušeností)?
Automobil bude denně v provozu, 2x do týdne trasa Karlovy Vary - Praha, zbytek pracovních dní pouze město, víkendy KV - Německo.

Děkuji za pomoc při výběru
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od pavproch »

k té 116i - tohle sem tu napsal před pár lety...
pavproch píše:už týden jezdím s náhradním autem (brambor je v léčebně....) 116i 6MT MY2008 - žere to a nejede to.... aktuálně sem někde skoro u deseti litrů na sto a přitom se s tím (pocitově a asi i skutečně) "loudám"
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od Stepan »

Supa ftédéíčku, Mondeo ftédéíčku, cokoliv. 1er je na tohle použití blbost, benzín už uplna
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od M.Z. »

pavproch píše:k té 116i - tohle sem tu napsal před pár lety...
pavproch píše:už týden jezdím s náhradním autem (brambor je v léčebně....) 116i 6MT MY2008 - žere to a nejede to.... aktuálně sem někde skoro u deseti litrů na sto a přitom se s tím (pocitově a asi i skutečně) "loudám"
Já měl půjčenou dokonce 114i a žádný extra problém jsem s tím neměl. Běžný provoz to zvládá, na závodění to není a spotřeba se mi taky jevila v pohodě (tuším 6,5l).
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od Bond007 »

pavproch píše:k té 116i - tohle sem tu napsal před pár lety...
pavproch píše:už týden jezdím s náhradním autem (brambor je v léčebně....) 116i 6MT MY2008 - žere to a nejede to.... aktuálně sem někde skoro u deseti litrů na sto a přitom se s tím (pocitově a asi i skutečně) "loudám"
116i i je pocitově totálně nezajímavá, protože má zcela plochej průběh výkonu, ale fakticky s tím člověk může být vcelku rychlej... dal jsem s tím za provozu Brno-Č.B. za 1:35 se spotřebou cca 13, ale ujel jsem tehdy kamarádovi s 540i :) jen člověk nesměl moc brzdit...takže ono je to vcelku akční, jen je třeba vědět jak na to :) ale pocitově to vážně neoslní
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od Spectral »

E87 je první generace jedničky (na tu se ptá tazatel), zatímco M.Z. popisuje F20 (druhou generaci). Nicméně tazateli bych dotazovanou E87 na daný účel taky nedoporučil. Jak ta benzínová 1.6, tak ty dieslové dvoulitry jsou průserové motory, navíc na dálkové cestování jednička moc není, a pokud tazatel není fajnšmekr na jízdní vlastnosti a vybírá auta podle vzhledu, tak mu jiná auta určitě poskytnou lepší službu než první jedničková řada...
:ar!
vokurkaa
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20 led 17:07

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od vokurkaa »

Dobrý večer,

děkuji všem za hodnotné podněty. Ano, částečně je i důležitý vzhledový prvek, nicméně na dobré jízdní vlastnosti taktéž nezapomínám. A Insignia nic? O:-)
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od Hanz »

Kdysi jsem si chtěl hodně vážně koupit BMW řada 1 E87, takže jsem o tom načetl všechno co šlo. Celkově je jednička poměrně dost spolehlivé auto, které se dá rozumně provozovat a je s ním i docela dost zábava, jelikož má hnanou správnou nápravu, jen občas chybí trochu samosvor. Problém je ale sehnat tu správnou motorizaci, 116i je špatný motor - auto nejede a docela dost žere a spolehlivost je taky docela mizerná, 118i a 120i je na tom se spolehlivostí a zábavou lépe, nicméně mě ani tyto motorizace v celkové spolehlivosti nepřesvědčily. Pak tu máme naftu, obě motorizace 118d i 120d (motor N47) mají docela vážný problém s praskání hlavy, pozdější model byl na tom o něco lépe, ale pokud chceš spolehlivý vůz, tak ani to bych nebral. Nakonec mě u jedničky vyšel jako jediný spolehlivý motor řadový šestihrnek, jenže těch je málo a obávám se, že by ses do rozpočtu možná nevešel. Nicméně pokud ti nevadí jezdit za deset litrů a povedlo by se ti sehnat něco kolem 150 tis km, tak je to boží kára na kterou se ostatní zmiňované auta nemůžou ani podívat. Samozdřejmě bych asi hledal v německu a něco bez úprav.

Jak je to se spolehlivostí Oplu nemám páru, nikdy mě to auto moc nezajímalo :D
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od k86 »

Z techto dvou jasne Insignii. Neni to spatne auto, ale je tezke, takze dynamika neni kdo vi jaka a spotreba taky ne. Auto je to navic v interieru dost male, takze necekat zazraky.
Za tu cenu bych se jeste podival po mondeu mk4 2,0TDCI 103kw, ne automat.
Mylsim, ze za tu cenu to bude dobra volba.
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Opel Insignia nebo BMW E87

Příspěvek od lampa »

Jestli zvazuje i jednickovy BMW, tak mu na prostoru asi stejne nezalezi. Na dalnicni jezdeni je urcite lepsi Insignia, BMW je maly hatchback do města, nebo na okresky.
Odpovědět