Volba auta A6 - BMW5

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3986
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od HondaMan »

Na 15 - 20tkm asi nemá smysl uvažovat o naftě a IMO ani o LPG.

530i bude asi nejjistější. FSI má přímý vstřik, takže o potenciální problém více.

btw. myslím že ani 525i (520i) by neudělala špatnou službu. Lépe než Mondeo pojede určitě :-)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od ExFun »

V zadání nikde nebylo, aby to jelo lépe než mondeo. V zadání je komfort a spotřeba.

520i/525i/520d s tím, že prostoru bude méně než v Mondeu.
IMHO 520d ve 120/130kW verzi odpovídá s výhradou místa ideálně požadavku.
Při tomto zadání bych se podíval ještě po Volvu V70. Možná bude zadání plnit lépe než BMW nebo AUDI. Při preferenci komfortu bych zvažoval i výměnu BMW za MB E220CDI.
Back to basics.
Příčina -> následek
andr228
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28 zář 20:46

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od andr228 »

Děkuji všem za rady
Budu projíždět co mi nej sedne pod ruce. V potaz vemu rady ohledně motorizaci. Díky mooc :ymapplause:
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od vasco »

520iA jsem málem koupil místo 120dA a nebyl to teda žádnej lenoch. Jen se ukázalo, že konkrétní kus byl strašnej vrak... :-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od goes »

jako benzinovou verzi?
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od vasco »

Jo, píšu 520iA...
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od goes »

no ja se proto radeji zeptal jeste jedou :)
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od Deli »

vasco píše:520iA jsem málem koupil místo 120dA a nebyl to teda žádnej lenoch. Jen se ukázalo, že konkrétní kus byl strašnej vrak... :-)
Jakože 2.2 125kw? :-B A lenoch proti čemu? 1er má o 5kw míň, tak to je pak raketa? :D
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od Deli »

Yngwie píše:Moje volba 530i E60 07/2007+ mpacket manuál ... minimální náklady na provoz ... žádné potenciální repase automatu, žádné vstřiky a žádné turba. Náklady na provoz jsou jednoznačně nižší u ojetého auta (brzdy odchází mnohem později než u těžkého dieslu a to samé podle mě platí pro přední tlumiče a celkově přední nápravu). Taky jsem měl 3litrového diesla a už by mě k tomu nikdo nedostal, pokud by to nebyl služebák a nenazdil bych okolo 50-60tkm a více.
To je sice príma volba, ale shánět 3.0+manuál+MP je fakt docela makačka v době, kdy je skoro každý auto dA :) Na MP bych se vyfláknul, nevidim důvod proč by ho měl chtít, nic mu to nepřinese... (myslim podvozek a spol., volant je něco jiného... ;;) ) :)
HondaMan píše:Na 15 - 20tkm asi nemá smysl uvažovat o naftě a IMO ani o LPG.

530i bude asi nejjistější. FSI má přímý vstřik, takže o potenciální problém více.

btw. myslím že ani 525i (520i) by neudělala špatnou službu. Lépe než Mondeo pojede určitě :-)
souhlas, LPG bych taky řešil... Já nevim, jestli se mu 5er bude líbit, jestli to přece jen nebude malé :)

Jinak auto je príma, o tom žádná :) 525i 160kw v manuálu by se mu mohla líbit... :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
andr228
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28 zář 20:46

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od andr228 »

Díky, ale asi zůstanu u audi A6, má ladnější tvary.
Jinak co se motoru týče prostudoval jsem tento odkaz http://audiklub.cz/forum/tema/152297-co ... -krasavice (celý) a volba motoru je asi jasná. Není skoro z čeho 4,2 v plynu nebo 3 TDi.
Díky za reakce, snad ten můj kus bude povedený
Odpovědět