Volba auta A6 - BMW5

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Alex..
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: ned 22 kvě 09:48

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od Alex.. »

andr228 píše:Děkuji za přemístění tématu :)
Už se u mě opravdu otevřela i cesta pro benzin. Mám kolegu, který má dobrou zkušenost s benzínovým motorem + plyn.
Ty FSI od jakého roku, stačí 2005?
tak lepší jsou motory před FSI ..

Deli neprovokuj :-B , V10 už je trošku někde jinde nákladově
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od goes »

a v cem je ten V10 nakladnejsi nez V8? rozdil spotreby dle meho tak dramaticky nebude a jinak co tam hrozi jineho?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od pavproch »

ref A6 3.2FSI - doporučuju přečíst: http://www.tipcars.com/magazin-audi-a6- ... -4474.html
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od goes »

neni auto a verze, na kterou by se podobne veci nenasly, zbytecny strasak. vedle tohoto jsou tu stovky a tisice dalsich co problemy nemaji zadne a to same jakekoli auto na kter clovek pomysli.
andr228
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28 zář 20:46

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od andr228 »

Tuto špatnou zkušenost jsem už četl, nezáviděni hodné. Jsem zmatený, když chci naftu píšete kup benzím (méně problému) a naopak, když benzín tak mě odkazujete až na motory V10 ~x( .
Fakt nevím
Udajně 3,2 FSi s plynem nemá smysl, co vy na to (stejný žrout)?
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od goes »

tak nema smysl... si to preber sam, budes jezit nekde na urovni spotreby dizlu no, akorat budes vozit takovy bazmek v kufru apod. tudiz je to na tobe, zda se ti to chce. nechapu, proc jsi zanevrel na dizl, ono ptat se v diskusi na auto fanda webu je proste do znacne miry hloupe, protoze tu te od nafty bude odrazovat uplne kazdy, ze se pak pres polovinu aut realne s naftou proda a lidi jsou spokojeni je veci druhou.
Yngwie
Autoškolák
Příspěvky: 37
Registrován: úte 26 dub 10:46

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od Yngwie »

Za mě teda rozhodně 5er po faceliftu a rozhodně 530i manuál nebo ZF ... když se vybere dobrá verze v m-packetu, tak to vypadá docela dobře a velmi dobře se to řídí, bez toho aktivního řízení ... tam jsou ta změny poněkud nevypočitatelné občas:). Spotřeba při normální jízdě, tak +2-3litry nad 3.0d. A6 je dobrý povoz, ale je k uzoufání nudná a jede pouze rovně ... diesel je tam podle mého odhlučněn lépe než v BMW.

Moje volba 530i E60 07/2007+ mpacket manuál ... minimální náklady na provoz ... žádné potenciální repase automatu, žádné vstřiky a žádné turba. Náklady na provoz jsou jednoznačně nižší u ojetého auta (brzdy odchází mnohem později než u těžkého dieslu a to samé podle mě platí pro přední tlumiče a celkově přední nápravu). Taky jsem měl 3litrového diesla a už by mě k tomu nikdo nedostal, pokud by to nebyl služebák a nenazdil bych okolo 50-60tkm a více.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od ExFun »

Za celou dobu tady nepadlo, kolik km tazatel z rok najezdí? Jakým stylem jezdí?

Jinak se mi nechce věřit, že by A6 byla komfortnější než 5er.
Back to basics.
Příčina -> následek
andr228
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28 zář 20:46

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od andr228 »

Najezdím 15-20tis.km
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Volba auta A6 - BMW5

Příspěvek od goes »

no to je tak uspora na palivu v prumeru tak 3,5 litru to jeste okolo 1 Kc na kilometr...
Odpovědět