Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od MMKS »

Dobrý den, poprosím o reference, pro a proti k výběru:
cena do 300t +-, kombi, benzín převodovka bych radši automat, ale není podmínka.
Do užšího výběru se dostala Mazda 6 a Honda Accord. Pokud bych sehnal Accord 2.4 nejlíp v automatu, tak není o čem, ale těch je hodně málo, stejně tak Mazda 2.5 a ta se zase nedělala v automatu (ale jak jsem psal, není podmínka).
Jak je to ale v případě motorů 2.0? (u Mazdy myslím ten novější DISI). Co tam radši vybrat? Mají ty motory dostatečnou dynamiku na poměrně velké auta. Před tím jsem měl Nissan Primera SRDE 2.0 a motor byl super, pak jsem pořídil Nissan Qashqai MRDE 2.0 a auto bylo pomalé, bez dynamiky.
Nenajedím toho tolik, takže raději připlatím za litr větší spotřebu, než pořád přemýšlet, jestli můžu předjet.

Dál se k této ceně blíží i Subaru Legacy (Outbag), nejradši byl 3.0, ale většinou je v nabídce 2.0. Vím, že Subaru má hodně fanoušků, ale na tyto ročníky jsou toho moc dobrého neslyšel.

Nebo do toho jít spíš rozumem tzn. mladší ročník, nižší nájezd a tam je třeba zajímavý Honda Civic Tourer 1.8 VVTI.
Dále se tam dá sehnat pěkné Ford Mondeo Ecoboost 1.6 (2.0 jsem snad ani nenašel). Ale z toho mám strach, protože bych radši bral atmosferický motor, než s turbem. Sice jsem na něj četl jen chválu, ale to byly vše nové články a otázka, co to udělá teď po cca 100t km.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od HondaMan »

Zdali Atmo nebo turbo se musíš rozhodnout sám. S turbem získáš dynamiku vcelku levně. U atmo si ji musíš zasloužit. Bránit se v roce 2018 turbu je přinejmenším zpátečnické.
Při běžné jízdě bude i ten 1.6 ecoboost pocitově rychlejší než 190 hp acco s automatem.
Asi bych si nejdříve ujasnil otázku jak velké auto potřebuješ. Pokud Ti rozměrově stačí Qashqai tak by mohlo být zajímavé i Subaru VX.
Civic 9g je taky fajn, ale třeba vůči Golfu to u mě prohrává.

Jinak Acco s 2.4i-VTEC je stále super auto. Vysokootáčkový atmo benzin a HDM automat by ale má volba nebyla.
2.9T RWD
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od MMKS »

Qashqai rozměrově nestačil a SUV nechci (ale v tolika jsem zase nejel, ale prostě mě to nějak nepřirostlo).
Vím, že je rok 2018 (skoro 2019), ale já se s rozpočtem vlezu tak max do roku 2013 (u Civicu a podobné třídy, tak do max 201-2015) a to jsou první roky u těchto řad.
Dál jsem četl poměrně hodně příspěvků a jsou i ofic svolávací akce právě na 1.6Ecoboost, které se z důvodu ztráty chladící kapaliny přehřívají, můžou prasknout a to vést až k požáru. Zvláštní, že svolávaný byly skoro všechny modely Fordu kromě Mondea (respektive jsem o něm zmíňku nikde nenašel), ale vzhledem k nákladům na vývoj nečekám, že by do Mondea byl dáván jiný motor stejného označení, než do druhých modelů Fordu.
Proti VW atd. nic nemám, ale na benzínové motory jsou toho moc dobrého nečetl a nejsem zase takový expert, abych věděl přesnou modelovou řadu, který motor jo a který raději ne, takže se tomu chci vyhnout.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od Lachende Bestien »

MMKS píše:...MRDE...
Kdo je tady u tebe MRD?!?! b-(
Ale vážně, konkrétní model neporadím, ovšem turbu (krouťák v nižších otáčkách)bych se u dnešních těžkých MRDEk až tak nebránil, i když jde o další část motoru navíc, která se může poškodit. Pravda, mé zkušenosti s oturbeným benziňákem jsou poněkud archaické, ale nezapomenutelné (Delta 1.6 HFt).
Hodně štěstí s výběrem a díky, že preferujete benzínovou motorizaci :-bd ; starších dieselových jedometů s většinou demontovanými filtry tu jezdí na můj vkus přespříliš 8-x .
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od Zajda »

Lachende Bestien píše:starších dieselových jedometů s většinou demontovanými filtry tu jezdí na můj vkus přespříliš 8-x .
Zemi svou zaslíbenou najdeš v Německu.
《》
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od Japan power »

HondaMan píše:Zdali Atmo nebo turbo se musíš rozhodnout sám. S turbem získáš dynamiku vcelku levně. U atmo si ji musíš zasloužit. Bránit se v roce 2018 turbu je přinejmenším zpátečnické.
Při běžné jízdě bude i ten 1.6 ecoboost pocitově rychlejší než 190 hp acco s automatem.
Asi bych si nejdříve ujasnil otázku jak velké auto potřebuješ. Pokud Ti rozměrově stačí Qashqai tak by mohlo být zajímavé i Subaru VX.
Civic 9g je taky fajn, ale třeba vůči Golfu to u mě prohrává.

Jinak Acco s 2.4i-VTEC je stále super auto. Vysokootáčkový atmo benzin a HDM automat by ale má volba nebyla.
Jako, že 1.6 ecoboost má zrychlení z 0-100 za 7,9 sekundy jako K24 a když si sežene dobře dostupný ECU Reflash jednotky (7 tisíc u borce na Slovensku (Marek)), tak to je ještě o sekundu lepší? Zase bych nebláznil s tou módou downsinzingu. Ani 1.5 VTEC Turbo na K24A3 nestačí. Na tom se shodnou všichni hondaří, co jsem měl možnost vyčíst. Tady je jednotka po reflashi a názorný příklad, o čem mluvím https://www.youtube.com/watch?v=Ag_NnE8i3zc . Je myslím krásně vidět, jak ta atmosféra s proměnlivým časováním ventilů nahoře ožije a ani legendární 2.3 DISI Turbo se v MPSu nechytá.

Jinak jak tazatel poznamenal, sehnat pěkný kus je dneska problém. Mazda 6 je znatelně dostupnější, znatelně levnější a také to není špatná volba, ale spíše bych se u ní spokojil se slabší 2.0 než s né o moc lepší 2.5. Potom jedině MPS, když už bych chtěl něco lepšího a srovnatelného s Accordem 2.4. (byť Accord je předokolka, ale dobře naladěna)

Ještě k doplnění.
Pokud někdo není vůl a ví, jak jezdit s i-VTEC motorem a že atmosféra má krouťák posazen výše, tak mu 80% vozového parku u nás nebude stačit a spotřeba je na cca 200 koní 9 litrů a lze to stáhnou i pod 7 litrů, což je reálné. Ten motor narozdíl od turbo motůrku jede v celém rozsahu. Jen tam není na pocit takový zátah do 3000 otáček. Holt když chci jet, tak si podřadím a neřeším. Zase silnější i-VTEC atmosféra má lineární nárůst výkonu a znatelný kopanec nad 5700 otáček až do omezovače cca 7400 po reflashi. Ecobost je u 6 tisíc otáček mrtvý. Ten je u Accordu konkurencí pro R20/K20 motory.

Lepší možná tak pro řidiče, kteří řadí v 4 000 otáčkách a dál se bojí jít. Ale to není chybou koncepce motoru ale článku mezi sedačkou a volantem. :(
Naposledy upravil(a) Japan power dne pon 19 lis 22:37, celkem upraveno 14 x.
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od Lachende Bestien »

Zajda píše:
Lachende Bestien píše:starších dieselových jedometů s většinou demontovanými filtry tu jezdí na můj vkus přespříliš 8-x .
Zemi svou zaslíbenou najdeš v Německu.
F Nemetzkü uš protafala jistni kola s intekrofany interni okruch fentilatze?
Na ja, Tojčlant ýber aleš! :x
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 758
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od Shr3k »

1.6 Ecoboost bych nekupoval, ten Yamaha-Mazda-Ford motor není od základu stavěný na přeplňování, je to komplet hliník, a nic kovaného - ani ojnice, ani klikovka. Bez přeplňování fungoval dobře, Ford si myslel, že když vymění hlavu a přidá turbo, bude mít downsizováno.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
MMKS
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: stř 25 dub 09:09

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od MMKS »

Děkuji, už jsem ho taky zavrhl (1.6 Ecobootst). Ty svolávačky, zahraniční fóra s popisem přehřívání atd. na mě moc dojem neudělali. Samozřejmě jej může někdo mít a bude to super motor, ale prostě se snažím eliminovat rizika při koupi staršího vozu, kde se u všech nabízí otázka - "proč ho prodává?" a vzhledem k tomu, že nejsem odborník, tak se nemůžu spoléhat jen na fyzickou kontrolu auta, ale raději se do takového rizika vůbec nepouštět.

Sice je to zase turbo, ale zaujala mě poměrně zajímavá cena vs auto a to Volvo V70 2.0 T5. Krásný výkon, dokonce jsem viděl i model s továrním CNG. Má někdo k těm motorům nějaký poznatek?
Už jsem načetl, že co se týká podvozku a řízení, tak nic moc, na druhou stranu to bude rodinné auto, takže nějaké závodění se nekoná. Výkon skutečně chci jen pro bezpečné předjíždění a možnost kvalitní jízdy i s naloženým vozem.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Honda Accord vs Mazda 6 vs úplně jiné

Příspěvek od HondaMan »

Za mě Volvo dobrá volba. Ještě najít dobrý Volvo servis a pak už jen hledat dobrý kus.
2.9T RWD
Odpovědět