Uniklo mi něco?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od lambdamen »

Gratulace k Volvu. Já bych ty 4 válce nezkousl. Příští týden přihlašuji Discovery 5, Si6 HSE Luxury. Hned na zimu plánuji několik výletů, kde vše otestuji.
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 156
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Díky a gratuluji k Discovery. Ať dobře slouží!

Ad 4 válce, je to znát a v té cenovce je to skoro trochu ostuda, ale zatím v zásadě OK. Jinak podle mě to žere úplně stejně, né-li více než šestiválec - průměr se zatím ustálil na 14 litrech (pozn. jezdím svižněji, šlo by to i za míň, ale to by byla nuda), jízda limity plus 30 km/h a více tak 17-18 litrů.

Nicméně pro hodnocení výkonu musím počkat, až opadne počáteční nadšení z nového auta a pak "objektivně" zhodnotit. Vzal jsem to s plánem v podstatě na 2 roky a pak plánuju přestup do X7 :) Ledaže bych manželku přesvědčil, aby si to nechala a já si konečně pořídil něco sportovnějšího :D
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od lambdamen »

Já to Volvo chápu a nejsi jediný kdo vzal ty motory na milost. Mám jen dost zkušeností s X5 50i, na kterou se tu trochu rozjel hate (i když ta, co znám má za 4 roky najeto 80 tisíc km bez poruchy). Vnímam to, že právě ten motor, ta sametovost více válců je ten luxus.Navíc ta lehkost se kterou se to pohybuje znamená 12l/100km při naprosto běžný jízdě. Klobouk to srazí pod 10l, po městě pochopitelně ne. To je to, co u jiný automobilky těžko dostaneš a platí to i pro Discovery. 7 míst s velkym benzínovým moterem moc aut nemá a já jen doufám, že včasná a nezanedbaná údržba mi dovolí s Discem prožít bezproblémovejch 5-7 let.
Přílohy
Discovery 5
Discovery 5
Odpovědět