Uniklo mi něco?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Uniklo mi něco?

Příspěvek od lambdamen »

Zdravím,

píšu v podstatě abych si ověřil své dosavadní pátrání. Co hledám?

Auto pro rodinu i firmu, 7 míst (ideálně plnohodnotných), benzin nebo hybrid, automat, 4x4, pohodlí. Na image značek nedám, obrazně kdyby mi vyhovoval nějaký model Dacie, tak si jí klidně vemu. Roční nájezd okolo 20 tisíc km, jezdím všude možně, takže nemám převahu dálnice nebo města. Auto má být max. 2 roky staré, v záruce, max.cena 70 tisíc Euro vč. daně. Auto chci pořídit do konce roku.

A teď co mi vyšlo:
Land Rover Discovery 5 Si6 - zatim favorit, 340k, spousta místa i vzadu
Mercedes GLS 400/500 - moc pěkné, ale auto je spíš na konci životního cyklu, jsem názoru, že servis bude dražší než u LR

XC90 jsem vyřadil protože 4 válce. Ostatní SUV (zbylá německá, japonská prémie) nejsou ve třetí řadě pro dospělého ani na krátkou cestu. Ameriky, kde je výběr veliký jsem vyřadil kvůli obtížné dostupnosti servisu a také pro jejich nižší kvalitu ve srovnání s evropskými auty.
Range Rovery se často nevejdou do limitu, Tesla model X také ne a popravdě by mi asi těch 450km dojezdu na baterku kolikrát nestačilo. BMW X7 teprve bude, nové G ja asi malé a pekelně drahé.

Ještě se nabízí duo V-Klasse, Multivan (vim, že v naftě) - tak nějak jsem došel k tomu, že nechci jezdit dodávkou, byť pěknou.

Pokud mi uteklo nějaké uberauto, které bych měl zvážit, budu vděčný za tip. Díky
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od Stepan »

Ta kvalita u US produkce je reálná zkušenost nebo pověra?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Ahoj, aktuálně zvažujeme podobné zadání (ne Multivan a jinou dodávku, ne amerika apod.), akorát nové a v podstatě jsem dospěl ke stejnému závěru. Volvo XC90, Mercedes GLS nebo LR Discovery...

U GLS bych preferoval už novou generaci, navíc mám trochu problém s designem.. Mercedesy mě obecně moc neoslovují...

Discovery taky trochu zápolím s designem, navíc mi přijdou ta auta moc těžkopádná (i na tuto kategorii).

XC90 se mi dost líbí, zkoušel jsem jí i na víkend, 7 lidí - dospělých si tam sedne, vzadu vcelku obstojně (do Chorvatska asi ne, ale nějaké delší pojížďky by v tom asi šli). Zkoušel jsem v D5, no jede to, ale ne tak, jak bych chtěl, prostě tomu chybí výkon / válce. Jinak průměrná spotřeba 11l... Chtěl jsem vyzkoušet i T6, přeci jen má 228 kw, tak to už by mohlo být dostačující, nikde ji ale nemají. Budu zkoušet v jiném modelu. Jako kdyby měly šestiválec, tak asi nemám co řešit (z auta jako celku v zásadě pozitivní dojmy), ale takhle jsem na vážkách...

BMW X7 by mohla být záchrana, jen netuším, kdy bude a dealer v tomto směru mlčí...

Ještě je v hledáčku Audi Q7 / X5, ale Q7 jsem ještě nezkoušel, co ta třetí řada. Nové X5 nikde nemají a už vůbec ne 7míst.. Zkoušel si něco z těchto dvou, jak to vypadá vzadu?

Chvíli jsem uvažoval i Kodiaq (návrat k domácí značce :) ale vzadu je to tak pro děti...

Čili se připojuji s dotazem :)
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od lambdamen »

Koukám, že na to jdeme dost podobně. Popořadě:
Volvo jsem řídil v T6 jak S90, tak XC60. Ani jedno z těch aut na 300 koní pocitově nepůsobilo. Když srovnám s výkonově podobným 35i/40i od BMW, tak je ten němec silou úplně jinde přestože na papíře jde o rovnocenný souboj. Je to smutné, XC90 je pěkné auto, ale ta motorová tragédie to zabíjí.

X7 v nedohlednu, souhlasim. Novou X5 jsem viděl jen zvenku, tu dosluhující generaci mam celkem projetou ale prostě pro 7 to neni, navíc vůbec najít ji v 7mi místné konfiguraci je oříšek. Audi je na tom dle mého zkoumání tabulek stejně, ale osobní zkušenost zde nemám.

Kodiaq a spol (jednoduše SUV okolo 4,7m) jsou v 7mi místech opravdu velká nouze. Je to pěkné, že je tam dávaj, ale je to opravdu jen a pouze pro děti. Navíc jsem vysledoval, že většina matek tam děti stejně dát nechce protože se bojí, že místa ve třetí nejsou tak bezpečná hlavně při nárazu zezadu - přeci jen hlava není daleko od zadního skla.

Abych ještě odpověděl na dotaz výše. Z US auty mám bohaté osobní zkušenosti. Na různých značkách a typech aut mám odjety tisíce mil. První dojem je vždy super, ale po pár dnech člověk začne vyzobávat takové stupidní detaily, které kazí celek. A tak to bylo u Chevroletu, Fordu, Dodge i třeba Nissanu Armada.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od řidičBOB »

Multivan lze i v benzínu. Tedy teď zrovna asi ne, ale jinak ano :-) Jenom ta spotřeba tam nebude úplně adekvátní dynamice. Včko má ještě slabší motor a celkově je to víc zdechlé než MV v naftě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od honziss »

Jeste existuje Lexus 450hL, ale ja kdybych chtel 7 mist, tak beru to benzinovy Disco na 100% nebo pockam na novy GLS.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od 970ka »

70000éček a dva roky staré,bych koupil Vito extra Long / mám jej od letoška r. 2016. 30tkm cena cca 25t éček/ a k tomu něco na běžné ježdění s vyšším výkonem,aut mraky za 50t éček..
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od řidičBOB »

u LR Disco by mi vadilo omezení Vmax, resp. mi vadí - takže, i když se mi to auto líbí, tak je automaticky venku z kruhu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od lambdamen »

X5 50i je taky omezená. Vadí to? Disco má omezení na 215km/h. To na takovou těžkou bestii bohatě stačí.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od řidičBOB »

50i akorát není úplně spolehlivý motor :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět