První auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
johndoe123456
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 19 srp 22:23

První auto

Příspěvek od johndoe123456 »

Dobrý den.

Po Novém roce si plánuji koupit své první auto. Protože bude první a já jsem zatím amatér v oboru, chtěl bych si nechat poradit od zkušenějších lidí.

Rozpočet: 50 tisíc +-

Jsem a ještě pár let budu student, tudíž bych chtěl auto, kde budou co nejlevnější (v poměru s kvalitou) díly. Taky nevím, kolik je taková průměrná spotřeba auta, počítám, že do 10l/100km by mohlo být vše OK, ale samozřejmě čím méně tím lépe.

Nějaké auta, které mě napadly jako první jsou: Škoda Octavie nebo Fabia (spíše Octavie) a VW Golf. Jsou to takové ty auta, které má ze začátku každý a proč by je měl ze začátku každý, kdyby za to tedy opravdu nestály.

Jestli benzín nebo diesel. Od pár známých jsem zjistil, že diesel jenom do silných strojů a na opravdu dlouhé denní cesty. Taky, že diesel má dražší díly. Ale mám i pár názorů, že diesel není tak špatný a jezdí s ním lidi v pohodě okolo 5l/100km.

Potom mi ještě 2 lidi hodili nápad, proč místo auta nemít dodávku. Příbuzný má Renault Trafic a koupil ho docela v dobrém stavu okolo 50 tisíc a nemůže si ho vynachválit. Já třeba nepočítám s tím, že bych měl mít v osobním autě furt zaplněný všechny sedačky, tudíž místo pro 2 lidi mi vyhovuje. Navíc se mi líbí nápad přespání v zadním prostoru auta. A celkově mám i daleko lepší pocit z bezpečnosti, když řídím dodávku místo auta. Všechny dodávky jsou ale skoro v dieslu. Kolik myslíte, že by mohla být spotřeba? Vejdu se pod 10l/100km? A jaký máte celkově názor na tento nápad? Nějaké větší nevýhody? Jak se pohybují ceny za díly ve srovnání s nějakou Octavii, Fabii, Golfem?

Nejsem člověk, který by se v autech nějak vyznal, rozhodně to časem hodlám změnit, takže zastávám momentálně filozofii, že bude nejlepší auto/dodávka, která nestojí ranec a vydrží co nejdéle. Taky se vůbec nevyznám v těch novinkách a který model má špatný motor a tak, proto žádám o radu.

Děkuji a nashle.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: První auto

Příspěvek od mattonecz »

s tou bezpecnosti stary dodavky za 50 si me pobavil :) vetsinou se za 50 tady doporucuje ford focus
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3972
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: První auto

Příspěvek od HondaMan »

Dodávka za 50 může být mnohem novější než Octa nebo golf za 50 a potom bych téma bezpečnosti neviděl tak omezeně.

Pokud dodávku nepotřebuje, tak bych to ale neviděl jako správnou cestu. Opotřebení bude pravděpodobně vyšší stejně jako provozní náklady což je pro studenta vždy téma. A ani Multivan za 2 mio neposkytne komfort cestovaní jako násobně levnější osobní konkurence.a
2.9T RWD
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto

Příspěvek od 970ka »

Pěkná dodávka za 50,ale no tak :-) Co študuješ,co si umíš opravit? Kolik bereš měsíčně ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: První auto

Příspěvek od k86 »

mam na prodej Ford Fusion 1.4 benzin, 59kw, 2002, 160tkm plne funkcni, cena kolem 42
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: První auto

Příspěvek od 970ka »

A je to vyřešené,jen se domluvte na předání,víc bych nehledal.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
johndoe123456
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 19 srp 22:23

Re: První auto

Příspěvek od johndoe123456 »

Dobře, nápad dodávky padá.

Jaké ostatní auta byste doporučili?

P.S. Nechci kupovat auto hned, ale až po Novém roce.
Naposledy upravil(a) johndoe123456 dne pon 20 srp 11:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: První auto

Příspěvek od mattonecz »

asi nestudujes cestinu co :D by jste me zabiji
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: První auto

Příspěvek od Stepan »

Taková malá dodávka má neco do sebe, zvlášť pokud žiješ nějak aktivněji, festivaly, kola, nevím co. Berlingo/Dobblo/Caddy, tuším že i Citroën něco dela v tomhle segmentu. Když najdeš nějakej kus co ještě nebude od lepidla ze sundanych firemních polepu, může to být ok kauf...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
johndoe123456
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 19 srp 22:23

Re: První auto

Příspěvek od johndoe123456 »

Ale tak jaký jsou výhody a nevýhody v poměru s autem?

Spotřebovávají se rychleji díly? Kolik třeba takovej Trafik žere?

Pokud je to fakt špatnej nápad, tak bych ho poprosil nějak dobře vymluvit, ať už mě to ani neláká.
Odpovědět