MB C-Class vs. Ford Focus

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
radawimmer
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21 zář 13:25

MB C-Class vs. Ford Focus

Příspěvek od radawimmer »

Dobry den. Chtel bych se poradit se zkusenejsima a starsima v oblasti aut.

Vybiram mezi Mercedes Benz tridy C, rok vyroby 2000-2001 objem do 2.6l v sedanu s manualni prevodovkou.
Nejaky takovyto : http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... -c/9070683

A mezi Fordem Focusem, rok vyroby 2005-2006, 1.6 TDci v hatchbacku.
Nejaky takovyto : http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... us/8843935

Je mi 22 let, vydelavam cisteho 18-21 tisic cisteho bydlim u rodicu a neplanuji nejaky vydaje, do prace to mam 500 metru. Auto si budu kupovat na jare 2012 kdy uz budu mit nasetreno. Auto by melo stat 100-150 tisic. Bude to moje prvni auto, kriteria budou aby melo servisku a do 150 tisic nalitano (predevsim MB). A moje otazka zni : pokud si koupim MB budu to moct utahnout s penezi, nevim jak moc jsou drahe dily atd. S autem budu stejne jezdit max na nejake vylety s pritelkyni. A take jde o to, ze kdyz si koupim MB z roku 2000 tak je starsi = vice poruch a oprav, ale zase je to nemec a nemusel by se porouchat hnedle. A focus z roku 2005 je novejsi, ma mene nalitano ale zase to muze byt hnedle v opravne. A dalsi dilema mam ze pokud budu jezdit jen ve volnych dnech, napr budu vyzvedavat pritelkyni ze skoly nebo nekam se projet na nejakou pamatku v CR tak jestli nebude na to lepsi koupit MB uz jen kvuli tomu svezenicku v luxusu. Budu moc rad za kazdou radu. B-) PS: Typy na jine auto take muzete dat :ympeace:
Uživatelský avatar
Jan
Pan Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: stř 17 srp 18:37

Re: MB C-Class vs. Ford Focus

Příspěvek od Jan »

Mercedes klasika, pořád krásný, dobrý motor
Ford víc prostorný, nevím nevím s tím motorem... výbava o chlup lepší
Hlavně si rozmysli jestli benzín nebo naftu (pokud jezdíš málo tak spíš benál). Je ti 22 to je tak pár roků před založením rodiny, ale zase si mladý a tak bys asi chtěl něco se sportovnějším charakterem. Být tebou, tak bych se nebál dívat se po něčem takovém. Zatím neznám tvůj vkus, ale snad sem se trefil do chuti ;)...
AAAautovraky... Nejhorší, největší a nej********ší autobazar v ČR!
Od 23.září 2011 majitel Citroen C8 3,0i V6 exclusive tiptronic s automatem :) .
Hledám sponzora na nový fotoaparát, nejsem náročný ;).
radawimmer
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21 zář 13:25

Re: MB C-Class vs. Ford Focus

Příspěvek od radawimmer »

To Volvo je taky hodne dobry. Trefil ses, no pred zalozeni rodiny to nee :-D to az tak ve 30 ;-) se sportovnejsi charakterem jsi to trefil ale beru jenom 4 nebo 5 dverove auta, coupe me neberou ;-)
Uživatelský avatar
Jan
Pan Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: stř 17 srp 18:37

Re: MB C-Class vs. Ford Focus

Příspěvek od Jan »

Coupe mě taky neberou, to spíš sedany mě přijdou jako sporťáčky ;)... Ale já s mojí postavou (196cm) potřebuju MPV auto, abych si nezalomil hlavu... Teď si dávej pozor na taxíky, hodně se prodávají jako normální auta. Ještě bych ti doporučil tady si vyhledat ideální auto pro tebe ;). Nezadávej značku a tak, jen rok, motor karoserii cenu a tak.
AAAautovraky... Nejhorší, největší a nej********ší autobazar v ČR!
Od 23.září 2011 majitel Citroen C8 3,0i V6 exclusive tiptronic s automatem :) .
Hledám sponzora na nový fotoaparát, nejsem náročný ;).
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: MB C-Class vs. Ford Focus

Příspěvek od ExFun »

s MT si vem raději BMW 320i.

C-čko mám, ale tvůj výběr je tak nesourodý, že k tomu není moc co říct.
Ohledně servisu MB - autorizák od 1700Kč+ /hod. Na něco jsou packetové ceny. Na fórech jsou kluci, co umí levnější díly nebo druhovýrobu, ale budeš narážet na neschopnost běžných servisů MB opravit. V podstatě i na fórech najdeš tak 2-3 neautorizované servisy změřené na MB v republice. Odvážný garážník sice zkusí všechno, ale to je tvůj risk. C-klasse W203 nějaké typické závady nemá. Většinou se objeví individuální vady konkrétního kusu, často zapříčiněné předchozí údržbou. Z 2001 těžko říct, čím auto za 10 let prošlo.
Back to basics.
Příčina -> následek
radawimmer
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 21 zář 13:25

Re: MB C-Class vs. Ford Focus

Příspěvek od radawimmer »

No prave toho jedineho se bojim, ze bych neutahl financne ten servis u MB.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: MB C-Class vs. Ford Focus

Příspěvek od ExFun »

To si musíš zvážit sám, ale na fórech se probírá, že nejsou dostupné často ani údaje pro změření geometrie. Šidiči pak používají údaje ze starších vozů apod. MB si svoje servisy chrání...
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: MB C-Class vs. Ford Focus

Příspěvek od Deli »

Já bych do toho C-klasse šel, je to pořád pěkný auto :) Jen si nejsem jistý, že za kilčo to bude nějaká láce, nehledě na jedno z prvních aut... A jestli hledáš pohodlíčko, tak bych asi hledal AT, na ježdění podle předpisů bych si koupil 180K+AT, 105kw ti bude asi stačit :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Odpovědět