Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

však doma budou dvě auta, žena bude mít minulý rok koupenou Mazdu 6 se skterou se bude jezdit na rodinné dovolené a návštěvy za rodinou a podobně a třeba s tím Nissanem bych jezdit jen do práce a na krátké výlety ve dvou, případně sám se pobavit. Ono to takhle dává větší smysl než kupovat druhé relativně velké auto, když do práce stejně jezdím sám a nerad někoho vozím, protože na auta jsem cipmrlich a lidi jsou prasata a hned ti v uatě udělají bordel, mlátí s dvěřma a nedej bože ještě odrbou lak, to radši budu jezdit sám stále :D
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od M.Z. »

Přesněěě :D

Jinak s cenou M140i nesouhlasím, zkus si ji nechat nacenit, dá se dostat jen lehce nad 1M, ale to stejně pořád pomalu navyšujeme limit. 370 bude fajn.

Já si tady taky prošel výběrem auta, kdyby ses nudil ;) viewtopic.php?f=6&t=2062
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Jdu na to, snad u toho neusnu - má to 94 stránek - to bude pěknej román :D
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Koukám, že M135i bude srovnatelná s tím Nissanem, takže když už se tak ozval, tak tě trochu vyspovídám :D Za kolik litrů jezdíš obvykle, jak často měníš zadní gumy a výkon auta je dostačující?
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od M.Z. »

Už ji 2 roky nemám, ale mezi 10-11l a určitě ne předpisově. Zajel jsem s tím cca 50km na tempomat 100 za 5,5l. To auto je nákladově úplně v pohodě.
Výkon je absolutně dostačující, pojede o chloupek líp, než ta 370 a gumy vydržely cca 20tkm, ale když se člověk krotí, tak klidně přes 30. Zimáky jsem měl jen jednu sadu, prodáno při 90tkm, jezdí u kamaráda v Brně.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

Důvod prodeje? Co máš teď? Jinak díky za info :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Japan power »

Hanz píše:však doma budou dvě auta, žena bude mít minulý rok koupenou Mazdu 6 se skterou se bude jezdit na rodinné dovolené a návštěvy za rodinou a podobně a třeba s tím Nissanem bych jezdit jen do práce a na krátké výlety ve dvou, případně sám se pobavit. Ono to takhle dává větší smysl než kupovat druhé relativně velké auto, když do práce stejně jezdím sám a nerad někoho vozím, protože na auta jsem cipmrlich a lidi jsou prasata a hned ti v uatě udělají bordel, mlátí s dvěřma a nedej bože ještě odrbou lak, to radši budu jezdit sám stále :D
To mi mluvíš z duše, jen teda nemám tu manželku :ymhug: . Proto mám taky daily auto a zvlášť víkendovku jen s tím rozdílem, že i z toho daily se mi pomalu stává víkendovka a snažím se jezdit pouze sám. Kdykoliv vezu někoho cizího, tak to zavání průšvihem, byť kamarádi z fan clubu se chovají i k cizím autům hezky. A většina známých se to už naučila a ví, jak dokážu být nepříjemný a nezkouší to na mě. V autě se nejí, nemlátí s dveřmi (zvlášť u 3. dveřáku a těžkých dveří), neokopávají se chromové prahy, s pásem se nešvihne o sloupek a po bočnici sedačky se nejezdí zadkem. :))

No, měl jsem si koupit škodovku nebo nějakou větší tuctovku a líto by mi toho nebylo. :))
Naposledy upravil(a) Japan power dne sob 18 srp 17:53, celkem upraveno 3 x.
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od M.Z. »

Hanz píše:Důvod prodeje? Co máš teď? Jinak díky za info :)

Plánovaná výměna po 3 letech za M2, viz. podpis :)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Stepan »

PP: jenže co kdybys místo těch dvou vehiklu měl M4 cabrio? Nepiš o foukatku, normálně se ptám :) pro tebe Teda E92 M3 :D
MZ: no jasně, já mám na daily golfa, vystuduji s ním VŠ, vyřeším drobnosti v rodinným byznysu, vezmu holku na výlet, ale nakonec to není "univerzální auto" protože jak jsem potřeboval dovézt europaletu materiálu z Polska, musel jsem mít firemní Transit :D
Hanz: neříkej o 370Z že je to moc malý, když zvazujes Miatu :D
911T: Máš pravdu, ale mid engine Porsche na semislicku a k tomu 530GT je i na místní poměry celkem finančně nedostupná kombinace. Na takovou víkendovku jako je tvůj Cayman tu většina lidí nedosáhne, vlastně ji ani nevyužije. A potom je na místě se zeptat, jestli to opravdu musíš tolik hrotit, nebo by tvoje potřeby obsloužil i slusnej potah. Třeba M3, RS4 nebo i tak 140i
Jerry: jasně, ale za cenu tvoji O3RS a NC bych to viděl na nějaký solidní M235i se střechou. A potom už je to zase kalkulačka...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Mazda MX5 ND

Příspěvek od Hanz »

M.Z. tak nakonec byla i M135i slabé :D jenže M2 by se líbila i mě, ale těch 70 tisíc euro bych za to nedal :)
Stepan no jasně je to trochu úsměvné
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Odpovědět