Focus II 1.6 vs A3 1.6 MPI

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Focus II 1.6 vs A3 1.6 MPI

Příspěvek od quasimoto »

Rozmyslam nad kupou auta rok od 2007, do 50.000 km a v sucasnosti uvazujem nad tymito dvoma:

Focus II 1.6 (pred FL)
- tu sa mi paci ze je priestranny
- nevyhodou je trosku vyssi posed (zvykol by som si) a nie som si isty aky bude hluk najma od vozovky, takisto sedadla - niektori ich chvalia ale na pohlad vyzeraju dost obycajne

A3 1.6 MPI
- lepsie spracovanie ako focus, islo by o vybavu Ambition s velmi dobrymi sportovymi sedadlami
- ale menej miestra (tak na hrane co som ochodny akceptovat, hoci vzadu tak ci tak sediet ja nebudem)
- motor mi prisiel napriek rovnakemu vykonu omnoho menej zivy ako Focus a to ma dlhsie spravodovanie

Ide mi v prvom rade o komfort a rozumnu spotrebu. Budem jazdit dlhe trasy v obsadeni 4 ludmi + nejake to mesto.
A3 sa mi paci, ale ked som s odstupom 2 tyzdnov skusal obe auta, mal som pocit ze Focus zrychli zo 100 na 120 pri predbiehani celkom v pohode, kym A3 sa vyslovene trapila a s nechutou splhala do otacok (4ty stupen).

Moze byt medzi tymi motormi naozaj taky rozdiel, alebo to je subjektivne?

Samotnu cenu aut riesit nechcem, toho si vedomy som.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Focus II 1.6 vs A3 1.6 MPI

Příspěvek od beaumont »

Jen pár poznámek:
- Jsi si vědom nejen cen těch aut, ale i dílů a servisních prací? V tom patří Ford mezi nejlevnější, Audi přesně naopak.
- Pokud hodláš opravdu jezdit ve 4 dospělých, přijdou mi obě ta auta dost malá, přičemž Ford je na zadních sedadlech o trošku prostornější. Určitě Ti rozpočet nevyjde na Mondeo nebo něco podobného? Pokud 2 dospělí + 2 děti, tak OK.
- Ano, Focus je relativně hlučný, nikoliv kvůli motoru, ale spíš je dost slyšet hluk od kol případně aerodynamický
- U Focusu je kromě běžné 1.6 k mání ještě 1.6 Ti-VCT, se kterou jsem něco najezdil a která funguje na danou kategorii docela slušně. Normální 1.6 neznám.
- Se sedadly Focusu jsem problém neměl ani na delší cestě, ale zase to není žádný zázrak, IMHO prostě slušný průměr. (Pro infomaci: mám 193 cm a asi 90 kilo).
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: Focus II 1.6 vs A3 1.6 MPI

Příspěvek od quasimoto »

Dik za pripomienky ale tieto veci mam ujasnene a nechcem ich v tejto teme riesit.

Viem ze Audi je drahsie ale tam nemam problem s vyraznymi zlavami, cize realne to iste, Mondeo 2007 a novsie s takym najazdom benzin nezozeniem, starsie auto nechcem :)

Focus mam pocit ze co sa tyka hluku bude to velmi zavisle asi od asfaltu... a ze su sedacky ok tak som rad :) Inak 1.6 TiVCT je realne velmi tazko zohnatelny, co mam par kusov vyhkliadnutych vsetko su klasicke.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Focus II 1.6 vs A3 1.6 MPI

Příspěvek od HondaMan »

Jezdil jsem s oběma (FoFo byl 1.6Ti-VCT) a z obou aut jsem vystupoval velmi nespokojený. 1.6 MPI mi v A3 přišla až nedůstojně líná a převodovka nechutně krátká (možná ji má my 2007 už delší). Ve Focusu se mi špatně sedělo, motor jel o trochu lépe, ale stále je to dýchavičné...
Nepřemýšlel jsi o naftě?
Z výše uvedených bych si vybral asi Focuse, ale s dvoulitrem (klidně naftovým) a lepšími sedadly (doufám že se dávala sportovní sedadla i jinak než jen do ST a RS).
2.9T RWD
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: Focus II 1.6 vs A3 1.6 MPI

Příspěvek od quasimoto »

A3 som jazdil 2011 a prevody boli kratsie ako u Focusu, preto som sa divil ze to ide nejak slabo.

Naftu nechcem, nenajazdim jednak vela tymto autom (do 20.000 km rocne predpokladam) a chcem co najviac bezudrzbove auto - cize idealne atmosfera benzin, ziadne turba, priame vstreky, filtre pevnych castic a pod...

A rozhodol som sa ze chcel auta len kupene v SR (dovezenym neverim a sam sa mi dovazat nechce) s preukazatelnymi km do cca 60.000... cize nie je natolko velky vyber ze by som si mohol vymyslat exoticke kusky ako Focus 2.0i so sportovymi sedackami :) - i ked prave som nasiel poraidnu exotiku C4 2006 2.0i s navi, panoramatickou strechou a el. kozenymi sedackami kupenu v SR

Necakam nejake extra vykony, ta dynamika Focusu bola uz ok, len ta A3 mi prisla slaba neviem ci aj realne alebo moj pocit. napr vo Focuse viem ze 1.8 uz zerie o dost viac, najma v meste (ale ide znatelne lepsie to je pravda), no take aj tak nie su velmi v ponuke.
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: Focus II 1.6 vs A3 1.6 MPI

Příspěvek od quasimoto »

Nie je tu nahodou niekto z BA alebo okolia kto ma Focus II 1.6? Budem mat A3 a rad by som porovnal nazivo
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Focus II 1.6 vs A3 1.6 MPI

Příspěvek od Deli »

Já jsem včera absolvoval cca 500km ve Focusu poFL a musim říct, že ty sedačky nic moc a to zase tak velkej nejsem /:) A krával je v tom docela velkej, ale proti první Octě Tour je to jak S-klasse :)) A trochu blbě se mi v tom sedí, volant by mohl jít víc "vytáhnout" k řidiči :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Odpovědět