Auto do 130tis

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Mi.shen.ka
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 30 čer 10:56

Auto do 130tis

Příspěvek od Mi.shen.ka »

Zdravim,

Porozhlizim se po autu. Auto by melo byt do 130tis, ne uplne malicke (typu vw up). Budu s nim jezdit prevazne po meste + nejaka dalnice. Nejlepsi by tedy bylo, kdyby melo mensi spotrebu. Zadne dalsi zvlastni pozadavky nemam.
Zatim me v te cenove relaci zaujal
Renault Megane III klasika nebo coupe, nevim jaky motor?
Renaul Clio novejsi
Fiat Grande punto
Citroen C4

Cena tedy 130tis, max max 150tis.
Pro auto by mi nejspis jel znamy do Nemecka, mate s tim zkusenosti zda se to jeste vyplati? Spise kilometry nejspise budoj sedet tam a auta vypadaji mnohem lepe.

Moc dekuji
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od jirka87 »

Za mě - vynechat Francouze a jít do Grande Punto v benzínu. Pokud možno atmosféra....Takže nejlépe 1.4 Fire 8V - 57kw. Na závody to nebude a na 160 cestovní rychlost taky ne, ale o tom se asi nebavíme.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od k86 »

Honda Jazz, model 2009 a mladsi
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od Japan power »

k86 píše:Honda Jazz, model 2009 a mladsi
Myslím, že pěkný kus za tu cenu nesežene. Kdyby byl rozpočet navýšen na 150 tisíc, tak už ano.

Než Punto, bral bych raději Fiestu 1.4i. Pro ženskou dobrá volba. B-)

Případně Nissan Micru (dívat se na stav podvozku)
Toyotu Yaris

Všechno to jsou menší vozy, které by se mohly líbit.

S tím Německem si to dobře rozmysli. Není to vůbec pravda, že tam jsou auta v lepším stavu. Záleží vždycky na majiteli a v Německu se solí možná ještě víc, jak tady u nás. Někdy to tam vychází cenově lépe (větší nabídka), proto se to tahá sem, ale tím to asi hasne. Navíc nemáš záruku, že ten vůz nikdo před prodejem nestočil a celkově nejasná servisní historie. Vůz koupený v Česku je mnohem lépe dohledatelný a osobně bych si připlatil za něj.
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od 970ka »

Myslím,že už to tu nikoho nezajímá,jinak na pěkný auto z ČR musí bejt fakt klika,spíš je to tu hrůza a až na nějaké opravdu výjimky je dycinky v horším stavu,než z Germánie.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od jirka87 »

A včera jsem ještě zahlédl jednu alternativu. Mitsubishi Colt.

On je sice takovej...zvláštní...Ale sloužit by mohl spolehlivě. Úplně jsem čuměl co se dá do 100K (i méně) vybrat. Tam jsou i auta stará 6..7 let a nájezd kolikrát 40..60K. Je to sice takovej fakt primitivní stroj, ale pro někoho dobře. Jinej zas chce za ty prachy aby to pomalu samo řídilo..To je na volbě a preferencích každého, mě by se to do města asi i líbilo za ty peníze. Nicméně proti Meganu III to je na míle daleko ve všem. S tím Renaultem to bude úplně jiná jízda. Teda dokud ten Renault pojede.

Dovoz se téměř nevyplatí cenově. Stavem zpravidla ano. Sůl jak píše Japan je zejména problém Rakouska, ne Německa. Bylo by dobré, aby se v těch dovozech opravdu vyznal, malinkoé se tam za poslední léta změnila legislativa a v některých případech může být ten dovoz (papírování) složitější. Už se nám i stalo, že se muselo auto z Mnichova nakonec odhlašovat v Essenu...Docela přes čáru...Převozní značky atd mají taky trochu jiná pravidla, než tomu bylo před 5lety..
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od HondaMan »

970ka píše:Myslím,že už to tu nikoho nezajímá,jinak na pěkný auto z ČR musí bejt fakt klika,spíš je to tu hrůza a až na nějaké opravdu výjimky je dycinky v horším stavu,než z Germánie.
S tím že to v CZ je hrůza souhlasím. Když jsem své paní hledal auto z druhé ruky tak mi po 14 dnech došla trpělivost a šel jsem pro nové.

S DE nemám moc zkušenost, ale že by ta auta byla dycinky v lepším stavu se mi moc nezdá. To možná platilo v 90´s ale dnes?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od 970ka »

Platí to ,čím dál více,kupuji jedno za druhým,věř mi.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od jirka87 »

Akorát nevím jak jsou na tom dnes ta místa tolik proflákla v Norimberku a Mnichove. Uz tehda to tam byl samej cmoud a podelavac. To bylo furt "Alles klar mein freund"...."super auto mein freund"....skutečnost byla mnohdy "viele kratze, viele rost"...Ale vzhledem k tomu, ze je tam byly v jedne lokalite stovky autobazaru, tak se porad dalo vybrat ty bazary, ktere byly uz na pohled solidni a tam vybrat dobre. Ale nekdy stesti pralo i na tech horsich mistech a vykoukla na cloveka ruze mezi trnim.

Ovsem na "vrakoviste" kousek pred Vidni (rovnez asi 300 autobazaru) nikdy nezapomenu...
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Auto do 130tis

Příspěvek od Japan power »

970ka píše:Platí to ,čím dál více,kupuji jedno za druhým,věř mi.
Nebude spíše problém v tom, že pěkných vozů je u nás stále dostatek, ale lidé nepotřebují kupovat nutně nová auta nebo nechtějí (nevěří novým spotřebkám), nejsou k tomu nuceni ve větších městech díky Euro zónám? A tak se zkrátka dobře sloužícího vozu nezbavují nebo putuje v rodině? :-\

V Neměcku třeba díky vyhláškám se toho lidé zbavují (i ve slušném stavu), nahrazují to novými vozy, aby s tím mohli do větších měst? I na hlavu/auto je ten výběr logicky větší než v malém Česku.

Tohle všechno ale určitě neříká, nedokazuje, že koupený vůz v Česku je problém a že se majitel o něj nejspíše nestaral tak, jako cizinec. Slýchávám, že kvalita servisu je taky hodně odlišná nebo že je u nás nekvalitní palivo, horší cesty. Ale jak tohle může někdo takhle globalizovat? Má někdo jasné důkazy?

Stejně už u nás jezdí většina aut z dovozu, koupit třeba obecně japonce, ameriku z druhé ruky, koupeného přímo z autosalonu v ČR je hodně nadlidský úkol. Věřím ale, že to potom nejeden kupující ocení díky jasně dohledatelné historii.
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Odpovědět