Mazda 3 vs Škoda Octavia

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Madmatul
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pon 16 dub 22:34

Mazda 3 vs Škoda Octavia

Příspěvek od Madmatul »

Zdravím, vybírám si své první auto. Strop mám 100 000. Chtěl bych spíše benzín. Nejvíce se mi líbí Mazda 3 1.6 (2004-2009 myslím). Ale taky uvažuji nad VW koncernem 1.9 TDI 66kw asi všichni víte proč.
Co byste mi doporučili když můj roční nájezd bude kolem 15-20tisíc kilometrů.
Děkuju
nyteshade
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 03 úno 11:50

Re: Mazda 3 vs Škoda Octavia

Příspěvek od nyteshade »

Zvláštní výběr, těžko by mě napadla dvě rozdílnější auta ve třídě. :-) Naftová ovce je prostě naftová ovce. Odolná, ale nudná a s rotačkou TDI bude těžké narazit na nějakou, která nemá mega a dvě totálky na hrbu. Mazda 3 zase šeredně trpěla na korozi.

Jestli můžu radit, s takovým rozpočtem bych se díval po něčem mladším a méně utrápeném. Fabia, Grande Punto (oboje nejlépe 1.4 16V), Punto Evo, Fiesta, Clio...z kompaktů Focus mk2 nejlépe v některém benzínu (ale trochu žerou), Golf mk5/mk6 zase 1.4 16V...možností je spousta.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Mazda 3 vs Škoda Octavia

Příspěvek od Noldo »

Focus, c-max s benzínovou 1,6 1,8 2,0, vyhnúť sa 1,6 tdci. 1,8 a 2,0 tdci by v prípade dobrého kúsku ešte išli. Myslím si, že podvozkovo, riadením a tak celkovo sú tie autá dalej ako ovca, či golf. Ale máme doma 18 ročné seat toledo 1,9 a naozaj je to neuveriteľne vďačné a nenáročné auto.
Ak by si chcel niečo priestranné tak P307 býva za dobré peniaze, zase okrem naftovej 1,6.
Ak ušetriť tak ani Fiat Stillo nie je zlé.
O triedu nižšie by som asi nechcel ísť, už napríklad c-max je na môj vkus zle odhučnený od motora.
Spotreba benzínovej 1,6 nie je až taká hrozná, ale je tam minimum mesta a dialnic.
https://www.spritmonitor.de/en/detail/730888.html
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: Mazda 3 vs Škoda Octavia

Příspěvek od lupo222 »

Megan, Laguna, C4, Sandero,. Pokud by šlo přidat 20tis, tak se dá koupit pěkný Fluence.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Odpovědět