VW transporter t6 vs Transit Custom

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3983
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od HondaMan »

Aktuálně řeším nákup auta a ten rozdíl bude klidně přes kilo u střední třídy. VW sleva 15%, Ford 25% a Opel 26% s tím že alternativa k Insignii za 1 mio je Passat tak za 1.1 možná 1.2.
Ford a dodávky moc neřešim ale předpokládám, že u dodávek to nebude jinak...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od driver »

Opel koupili číňani přes PSA, sice zatím jen částečně, ale nikdo ani francouzský president nepředpokládá, že by číňany do budoucna přeplatili.
Buď se stane zázrak a stávající stav zůstane, a nebo to bude pokračovat tak, že to číňani zkoupí celé ;)
Sice to není přesně takto, ale fakticky vlastně je :D Dongfeng má už 30% vlastnictví.
Všimni si, že nikde po celém světě nikoho PSA nezajímalo a jediní Čínani v tom viděli potenciál, protože je to pro ně ultravýhodné.
Já bych si Opla ještě rozmyslel, i kdyby dávali 50% dolů
Naposledy upravil(a) driver dne stř 02 kvě 10:37, celkem upraveno 1 x.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od jirka87 »

Tak poslední aktualizace stavu. Teď jsem obdržel telefon z Poděbrad od Forda - nebylo to DPF proč to padlo do nouzáku, ale prasklá hadice intercooleru. Doba dodání cca 7 pracovních dnů.

ALE...protože technik na příjmu už musel dnes vyslechnout od mé osoby spoustu nadávek na Ford Motor Company a padlo kýbl velmi vulgárních výrazů (ne na jeho osobu, on za to nemůže a to jsem mu i řekl), tak tu hadici rozpůlili a vložili do ní kus trubky, zapáskovali to a dá se teď jezdit, což mě aktuálně jako řešení stačí a jsem s tím OK. Až přijde díl, tak to vyměníme. Jenže u všeho to najde. Alternátor těžko nahradíš trubkou :))

Nicméně zde můžete jasně vidět, že ty díly, které jsem uvedl (široká paleta...čelní sklo, aleternátor, teď ta hadice, zadní dveře) nejsou NIKDY na druhý den. To tak na Mondeo nebo Focuse..na tohle prostě NE.

P.S : kdybych jezdil velké kilometry (znám dopravce co má 1 řidiče a ten uměl udělat i 26 000km/měsíčně) zvážil bych i po podrobném prozkoumání přesných podmínek toto : https://www.autorevue.cz/test-hyundai-h ... na-dodavka Protože Hnůjdaj tam nabízí (mimo vozidla Taxi a půjčovací) záruku na 5let BEZ omezení km...Je to prostě o prioritách, nic víc.

A nevím jak je na tom cenově v porovnání s konkurencí (T6 a Tranďák), ale MAN dodá...vždy dodá díly do druhého dne. I polomotor do TGS/TGX ti dovezou z Německa do druhého dne. Díl za 450 000Kč. Vyzkoušeno na 60+ autech v provozu od 2011 dodnes. https://www.van.man/cz/cz/dodavky.html
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od driver »

První naftový motor značky MAN vyrobil roku 1897 Rudolf Diesel v tehdejší továrně Augsburg \:D/
To jen pro historické vnímání...
Jinak je vždy dobře když máš díly druhý den díky tomu, že se to vyrábí v okolí za rohem.
U H350 bych se bál zamítnuté reklamace, nebo dílů podléhajícím běžné amortizaci. Tam Tě ani 100letá záruka neochrání, viz doživotní záruky na pneu ;)
Zásadně bych bral v potaz to, že Crafter nebo T6 udělá na brzdy násobky toho, co konkurence a totéž se týká výfuků a dalších běžných dílů... Je velmi problematické tu cenu posuzovat, každý má jiné požadavky.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od jirka87 »

driver : Je to tak...Platím málo, platím 2x se říká...Pak taky..za kolik prodáš hnůjdaje po 5letech a skončené záruce s 350 000km a za kolik třeba Craftera..obávám se, že ikdyby byla počáteční cena stejná, tak koncová/prodejní po oježdění bude u Hnůjdaje rapidně nižší. Ale obecně je dle mého soudu nutno zapomenout na auta typu Mercedes Sprinter 308-412...Volkswagen LT (předchůdce Craftera), teré při slušném chování a údržbě daly 750 000km s prstem v nose.

A už jsem našel i ceník k "Maníkovi" : https://www.van.man/van/media/contentme ... nik_CZ.pdf

Vím, je to přebalenej Crafter, ale to mě jako koncákovi může bejt jedno...Mě jde o to jaká je záruka, kdy budou díly a JAK se chová zastoupení. Man má širokou servisní síť, přeplněnost není. Dá se servisovat jak v Rousínově, tak v Čestlicích v podstatě na objednání den dopředu...Což hodnotím jako velmi dobré...Například Mercedes obecněš (Brandýs, Jihlava, Brno) mají termíny okolo 14dnů - to píšu proto, kdybys chtěl Sprintera. Ale je pravda, že u Mercedesu jsi někdo. Přijedeš, chování je velmi vstřícné, celkově firemní kultura je úplně jinde, než u konkurence. Ale na tom ti asi jako živnostníkovi nesejde, když potřebuješ něco opravit a mají plno tak, že tě vezmou za 14dní :)) To je ti to kapůčo s logem Mercedesu v pěně nahoře k prdu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27076
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od řidičBOB »

jirka87 píše:Ale je pravda, že u Mercedesu jsi někdo. Přijedeš, chování je velmi vstřícné, celkově firemní kultura je úplně jinde, než u konkurence.
Akorát, že ten samotný servis stojí za hovno. Proto skoro všichni co znám, servidují v D nebo A.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od jirka87 »

Mám stejnou zprostředkovanou zkušenost. To se týkalo Plzně. V podstatě oddělali automat při výměně oleje u E 270cdi....Neudělali proplach, nalili novej olej, ten vypláchl bordel a totálně ucpal kanálky na měniči...50 000Kč škoda.

Ale už jsme fakt silně OT
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od driver »

Ta výměna je poměrně složitá.
Vypadá to banálně, ani to není nic náročného, ale vyžaduje to precizní postup, třeba právě propláchnout, diagnostika, teplota, nakonec odvzdušnit, patřičná náplň a filtry, správné přípravky, né něco podobného, je tam tak velký prostor pro chyby, že dokonale to udělá málo kdo.
To mě totálně vytáčí, že oni fakturují takovou kasu a dělá to i v autorizáku učeň podle návodu z obrazovky, a mezitím chodí kouřit, na svačinu, na oběd, dělá jiné auto a pak neví, kde skončil a co už udělal a kde má pokračovat, a co vynechal...
Kdyby se jednalo o stovky, ale jedná se o statisíce, protože výměna+cena převodovky to je masakr a oni nemají žádnou zodpovědnost, když tak skončí v Mercedesu a půjdou přes ulici k Audi a dostanou ještě lepší plat :D
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od x2005 »

Dědek píše:Ahoj všem, budu pořizovat služební dodávku pro každodenní provoz v Praze, celkem zatizeny naradim.
Na výběr mám dva nové vozy:
1) Vw transporter T6 2.0 75kW - 490 tk bez dph.
2) Ford Transit Custom 2.0 96kW - 490 tk bez dph.
HondaMan píše:Aktuálně řeším nákup auta a ten rozdíl bude klidně přes kilo u střední třídy. VW sleva 15%, Ford 25% a Opel 26% s tím že alternativa k Insignii za 1 mio je Passat tak za 1.1 možná 1.2.
Ford a dodávky moc neřešim ale předpokládám, že u dodávek to nebude jinak...

Kolega nedávno řešil nákup "humanizované" dodávky. Teda neměl asi tak napnutý rozpočet jako tazatel. Začal na MB V, potom VW Multivan/Transporter, následoval Ford Tranzit a nakonec skončil u Toyota PROACE VERSO. Popravdě jsem ani netušil, že něco takového existuje. Je to jednovaječné trojče Toyota/Peugeot/Citroen.

humanizovaná verze: https://www.toyota.cz/new-cars/proace-verso/index.json

pracovní verze: https://www.toyota.cz/new-cars/proace/index.json


recenze např. Rasťo Chvála https://www.youtube.com/watch?v=Z3OKB8rb1N4
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5493
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od M.Z. »

Taky jsem skončil u Toyoty, měla přijít v květnu, ale posunuli to na červen. Zas nějaké skluzy ve výrobě kvůli emisní normě...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět