Golf Variant TSI, nebo jine?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

Jo, taky sem slyšel. Ale třeba auto Kelly (u nás je velice solidní) má certifikát na servisní prohlídky a dělají to za polovic :)
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od janjan »

Stepan píše:Zrovna teď, jakože 3 minuty zpátky, kolegyně s ix20 píčovala, že za roční prohlídku chtěli v Hnůjdaji 6000, že to mají hotový jí volali zpátk 3 hodiny po tom, co to tam dala. Nájezd za rok kolem 8k. No to je radost :ymdevil:
a v kolika km to bylo? co se na tom dělalo? jinde je to zdarma?
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od Michal220 »

Driver s tvym najezdem budes delat rozvody za 5let.Ten golf maraton ed(kompletni vybava) https://cc.porscheinformatik.com/sl-cz/ ... &radius=50 super cena.
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

Ahoj Michal220. Díky za reakci :)

Jak jsi, prosím, na těch 5 let přišel? Máš osobní zkušenost s tím vozem? Ptal sem se v servisu i známých a když se k autu chováš slušně, dáš na jedny rozvody 200k Km... proč si myslíš, že rozvody u toho golfa 1.0 budou po pěti letech pořád dobré a u toho 1.4 T GDI hyundaie ne?

Co se golfa týče, poslal jsi jen obecný odkaz na porshe informatik. Né na konkrétní vůz. Když jsem se ale na konkrétní vozy díval, tak vše v maratonu je kolem 445k Kč a hlavně tam jsou podmínky jako - "Akční nabídka společnosti AUTOTREND. Cenová nabídka platná v případě pořízení vozu na IČ. Pro bližší..."

Že bude golf s motorem 100Kw a tou samou výbavou lepší kup, je mi jasné... Ale bavíme se o úplně jiné ceně.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3233
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od mattonecz »

no pak tu mas jeste veci jako toto : https://www.youtube.com/watch?v=ufGcPWehNxU
to video na me vyskocilo nahodou, ale je to stejny jako i30 minuly generace :) jen pro obrazek.

mrkni na oktavky a leony 1.4T, ty sou taky okolo 400. do tech 450 by se ten skaldovej golf snad dal sehnat i na RC, musis to zkusit obvolat no, nevim jak se tvarej kdyz chces stejnou slevu jako na ICO na RC
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

V leonu jsem jel nedávno 81Kw benzín (taky to byl adept ) a abych pravdu řekl, nějaký extra pocit jsem z toho neměl. Jsem zvědav až projedu ten hyundai. Na oktávky jsem se díval jako první. Ale bez šance je sehnat oktavku kombi novou nebo předváděcí s 2k Km kolem 400 000 (spíše méně než 400 000) a aspoň trošku slušný motor a výbava (tempomat, park.senzory, apod...) - 400 000 je strop. Asi ano, za 450k bych možná skladového golfa sehnal. Ale upřímně se mi moc nelíbí ten jednolitr 81kw a o 50k více... Nevím, jaké jsou přesně rozdíly (kromě výkonu) v 1.0 TSI 81Kw co je v golfu a 1.4 T-GDI 103Kw co je v hyundai. Ale ve zkratce co jsem četl a slyšel, je ten od hyundai v pohodě bez problémový motor. U nafty prý nějaké potíže jsou. Ale benzín je (pokud se vážně pravidelně mění olej a lije se tam správný olej) v pohodě... Říkám jen, co jsem slyšel a četl. Osobní zkušenost samozřejmě zatím nemám.

Uplně přesně teď nevím, co tím videm chceš říct. Že je podvozek naprd? Že to tak jezdí? U nové i30 prošel podvozek několika důležitými změnami. Je to jeden z důvodů, proč se mi nová i30 líbí.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3233
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od mattonecz »

1.4T 103kw bych se vubec nebal, je to velmi primereny vykon na ten objem. spis nizsi. jen je to urcite primy vstrik takze citlivy na kvalitu benzinu. videem chci rict, ze stary ceed/i30 je zjevne shit, nova i30 muze byt ok :) jen je to dalsi faktor pri vyberu
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3233
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od mattonecz »

2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

Mattonecz - i do mé stare fabie liju VIF - právě kvůli čištění vstřiků. Asi nic nepokazím, když jej budu lít i zde, ne? V místě bydliště mám MOL a nebo dále Benzinu...

Jo, u ta nová i30 prošla X změnama k dobrému. Čerpal jsem z různých video recenzí a textů na internetu a všechny se shodují, že se jedná o velice solidní rodinný kombik s pěknou výbavou za rozumný peníz. Nyní mám rozjednaný kup s hyundai - nový kus za 402 000 v 103Kw a czech vybavou... Což se mi líbí za danou cenu hodně. Předváděcí je kolem 390 000 a je už rok starý třeba - záruka už není 5 ale 4 roky...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3233
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od mattonecz »

jj VIF nebo od benziny tu Efektu ta by mela mit aditiva.

za 400 s 1.4T novy je dobrej deal
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět