350tis. - 400tis. nové nebo ojeté pro rodinu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Kaby76
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03 dub 07:50

350tis. - 400tis. nové nebo ojeté pro rodinu

Příspěvek od Kaby76 »

zdravím,
mám problém s výběrem auta, protože jsem nerozhodný a nechci opět šlápnout vedle. Teď mám Peugeot 5008, r.v. 2011 šel by protiúčtem zbytek měsíční splátky 5000 - 6000 Kč ( proč ho dávám pryč - v zimně -8 -10 a více nestartuje za 4 roky co ho mám jsem do něj nacpal dalších 120 000 kč a nikdo neví čím to je, pohár přetekl )
Denně najedu 100 a více km, za rok +- 40 000km dálnice, město, vesnice.
+- 4 roky staré, nájezd tak kolem té 100 tis.
2 děti ( 15 + 8 let ), manželka.
Co se týče výbava, aby to mělo aspoň el. okna, tempomat, klimu.
Nebráním se ani benzínu ani dieslu, moje představa min. 1,5 max 2,0 SUV, MPV, kombi. benzín může být i 1,2 tsi.
Mám v merku i pár aut.
ojetá: passat, mondeo, golf variant, opel insigna, seat leon, škoda oct., S Max,
nová: ford fokus, duster
Vím je to široké spektrum, ale už nechci zažívat to co doposud, na autě jsem závislí, protože tam kde bydlím jezdí autobus jednou za uherák. Potřebuji prostě spolehlivé auto, na značce ani tak nezáleží.
Všem moc děkuji
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: 350tis. - 400tis. nové nebo ojeté pro rodinu

Příspěvek od HondaMan »

Jaký jsi řidič? Vzhledem k výběru aut bych řekl že spíše klidný.
Duster bych vyřadil hned. koupit Duster na 40tKm/rok po dálnici není dobrý nápad.

Za 400 by mohla bát i nová Octavia trumf nebo Leon.

Passat Mondeo Insignia jsou ok. Tam půjde především o konkrétní kus.
2.9T RWD
Kaby76
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03 dub 07:50

Re: 350tis. - 400tis. nové nebo ojeté pro rodinu

Příspěvek od Kaby76 »

HondaMan píše:Jaký jsi řidič? Vzhledem k výběru aut bych řekl že spíše klidný.
Duster bych vyřadil hned. koupit Duster na 40tKm/rok po dálnici není dobrý nápad.

Za 400 by mohla bát i nová Octavia trumf nebo Leon.

Passat Mondeo Insignia jsou ok. Tam půjde především o konkrétní kus.


jj klidný, vozím svoje ratolesti
Kaby76
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03 dub 07:50

Re: 350tis. - 400tis. nové nebo ojeté pro rodinu

Příspěvek od Kaby76 »

Vím, že už je tady o tom hodně napsáné, ale tady jde o to, že mi příjde že mám na výběr aut smůlu a hlavně nevím jaké vybrat (nerozhodnost)
měl jsem za svůj život 4 auta a 3x jsem šáhl vedle
1 - renault 19 chamade - koupeno od známého po 3 měsících začlo reznout jak blázen
2 - škoda felicie - koupeno od rodičů po 14 dnech kouř z kola při cestě na chatu zpět kouř z elektriky pod volantem.
3 - renault thalie 2007 - kopena nová jezdí dodnes bez větších problémů má jí matka, srtazil jsem s ní i prase, výměna jen světla a prasklého blatníku - jen už je mi malá
4 - peugeot 5008 1,6 jak jsem psal problém v startování v zimně
takže už chci něco spolehlivého do čeho nebudu muset pořád cpát hafo peněz.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: 350tis. - 400tis. nové nebo ojeté pro rodinu

Příspěvek od mattonecz »

Za 400 uz je docela dost i novych aut. Klidne ta ochcavka 1.4Tsi, myslim ze jeslti jezdis klidne jak pises, tak se vejdes do 6 litru spotreby v pohode. S tvym najezdem asi i ten diesel, coz je ale drazsi a zrovna u koncernu 1.6tdi ma jen 5 rychlosti coz je trapny.
Za sebe mohu doporucit Astru :) , ale tu spis s dieselm, za 1.4T na 40k rocne bych ruku do ohne urcite nedal. Opel dava dost velky slevy a tu vybavu co ti staci ma uz vybava Enjoy ktera je docela levna.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: 350tis. - 400tis. nové nebo ojeté pro rodinu

Příspěvek od oxik »

Koukni i po nějakém operáku
Kaby76
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03 dub 07:50

Re: 350tis. - 400tis. nové nebo ojeté pro rodinu

Příspěvek od Kaby76 »

mattonecz píše:Za 400 uz je docela dost i novych aut. Klidne ta ochcavka 1.4Tsi, myslim ze jeslti jezdis klidne jak pises, tak se vejdes do 6 litru spotreby v pohode. S tvym najezdem asi i ten diesel, coz je ale drazsi a zrovna u koncernu 1.6tdi ma jen 5 rychlosti coz je trapny.
Za sebe mohu doporucit Astru :) , ale tu spis s dieselm, za 1.4T na 40k rocne bych ruku do ohne urcite nedal. Opel dava dost velky slevy a tu vybavu co ti staci ma uz vybava Enjoy ktera je docela levna.
tu 6 st. převodovku by jsem chtěl jsem na ní zvyklej
Odpovědět