Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
macka
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16 bře 17:16

Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od macka »

Ahoj, prosím poradíte mi s výběrem především motorizací? Plánuji koupi nového vozu a díky speciální nabídce mám možnost dostat se s cenami škodovky (octavia combi či karoq) na podobné ceny jako u Peugeotu 308 sw. Úplně prapůvodní myšlenka byla 308 sw 1.6 BlueHdi, ale po přečtení recenzí a doporučení jsem naznala, že 2.0 BlueHdi bude vhodnější. Nyní jsem ale narazila na zajímavou nabídku ohledně vozů škoda a váhám, zdali Peugeot nebo Škoda. A pak také jaké motory - zdali peugeot 1.6 Hdi (88kW)/2.0 Hdi (110 kW) a nebo octavie 1.6 TDI (85 kW)/2.0 TDI (110 kW).

Poradíte? Auto chci na denní dojezd do práce (cca 30 km), plus víkendové výlety do přírody a do hor. Auto chci kupovat nové s vidinou dlouholetého využívání. Takže hledám co nejspolehlivější motor, ať autíčko vydrží.

Peugeot 308 sw / Škoda octavia combi (karoq)
1.6 nebo 2.0 Hdi / 1.6 TDI nebo 2.0 TDI

Dííík, K.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od Zajda »

30 km je cesta dohromady nebo každým směrem tam i zpátky?
《》
Driver540
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 16 bře 18:43

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od Driver540 »

Já bych začal tím, že bych zašel do autosalonu a do obou aut se posadil, projel tyto dieslové motorizace a vybral si to co mi bude víc vyhovovat.

Peugeot a škodovka budou mít dost odlišný interiér - to bych taky zohlednil.

2l diesel bude mít lehce vyšší vyhlídky na životnost, ale to záleží na 1000ci faktorech.

Co třeba 308 GT 2.0HDi automat?
Naposledy upravil(a) Driver540 dne pát 16 bře 18:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od pavproch »

Mám pocit, že obecně se říká, že dýzl se vyplatí při nájezdu 30-50 a více tis km/rok.

30km (kdyby jedna cesta) x 2 x 250 = 15.000 km, to znamená že víkendové výlety by musely ročně znamenat alespoň dalších 15 až 35tis km aby to začalo dávat smysl.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od Zajda »

Já spíš než aby se diesel vyplatil uvažoval nad tím, aby se po cestě stihl vůbec zahřát :-)

Takže otázka zní jestli bude mít tazatelka nájezd při kterém:
a) pouze diesel nepotřebuje jelikož se finančně nevyplatí
b) ho vyloženě bude ničit krátkýma trasama

Veškeré obavy mého příbuzného co zná jen atmosférický benzín do 1,3 litru a pak 1,9 TDI že benziňák nebude dost silný se rozplynuly po prvním rozjezdu s Toyotou 1,2 Turbo. S údivem uznal že to jede mnohem líp než na co je zvyklý.
Naposledy upravil(a) Zajda dne pát 16 bře 20:50, celkem upraveno 1 x.
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od řidičBOB »

To lidem, co vidí na palubáku 4,8l/100, nevysvětlíš.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Driver540
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 16 bře 18:43

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od Driver540 »

Já bych ten diesel nezatracoval, ten nájezd denní není velký, ale není ani extrémně malý a občasné delší výlety to vyřeší. Spíš co bude konkrétnímu člověku vyhovovat jestli turbo v benzínu či dieslu, obojí jede pěkně, ale obojí jede jinak.
macka
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16 bře 17:16

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od macka »

Zajda píše:30 km je cesta dohromady nebo každým směrem tam i zpátky?
30 km jedna cesta, tedy 60 tam i zpět :)
macka
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16 bře 17:16

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od macka »

Driver540 píše:Já bych začal tím, že bych zašel do autosalonu a do obou aut se posadil, projel tyto dieslové motorizace a vybral si to co mi bude víc vyhovovat.

Peugeot a škodovka budou mít dost odlišný interiér - to bych taky zohlednil.

2l diesel bude mít lehce vyšší vyhlídky na životnost, ale to záleží na 1000ci faktorech.

Co třeba 308 GT 2.0HDi automat?
V autosalonu jsem byla, interiér neřeším. Jde mi čistě o praktickou stránku - tedy o životnost motoru. Nechci kupovat auto na 5 let, ale třeba s vidinou 300 - 500t km. Automat nechci a GT je pro mé účely zbytečné a drahé. Ale díky za názor.
macka
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16 bře 17:16

Re: Nová Octavia combi nebo Peugeot 308 sw?

Příspěvek od macka »

Zajda píše:Já spíš než aby se diesel vyplatil uvažoval nad tím, aby se po cestě stihl vůbec zahřát :-)

Takže otázka zní jestli bude mít tazatelka nájezd při kterém:
a) pouze diesel nepotřebuje jelikož se finančně nevyplatí
b) ho vyloženě bude ničit krátkýma trasama

Veškeré obavy mého příbuzného co zná jen atmosférický benzín do 1,3 litru a pak 1,9 TDI že benziňák nebude dost silný se rozplynuly po prvním rozjezdu s Toyotou 1,2 Turbo. S údivem uznal že to jede mnohem líp než na co je zvyklý.
Diesel mám teď momentálně. Najeto mám s autem lehce přes 100t km (byla to ojetina, na tachaci je teď 180t km) a nemám se zahříváním problémy. Nad benzínem jsem popravdě ani nepřemýšlela, protože jsem s dieslem spokojená. Ale možná závažím i tuto variantu. Dá se ale u benzínu očekávat tak dlouhá životnost jako u dieslu? Cenový rozdíl není zas tak markantní a mám zažito, že diesly jsou trvanlivejsi.

Když už bych koukala na benzín, tak raději Škodovky 1,4 / 1,8 TSI nebo Peugeot 1,6 VTi (98 nebo 120 kW) nebo 1,2 puretech (110 nebo 130 kW)?

Samozřejmě si auta projedu a uvidím i dle pocitu, ale teď řeším čistě spolehlivost a trvanlivost.

Díky
Odpovědět