Levné kupé nebo hatchback?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Tomas5
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 16 bře 15:15

Levné kupé nebo hatchback?

Příspěvek od Tomas5 »

Ahoj ;;) , rád bych si vyslechl Vaše názory a rady s mým výběrem auta.

Chtěl bych levné auto - rozpočet kolem 60k na pořízení (plus mínus).
Jezdím každý den 12+12km práce, + víkendy cca 200km.
žádné náročné trasy a dovolené - na to si vyměním auto se sestrou ( Octa combi 2015).
Moje představa byla koupit si něco pěkného sportovnějšího, dokud nemám rodinu a nepotřebuju vozit moc věcí, životnost 2-3 roky.

Výběr padl klasicky na Golf IV, případně Focus.
Nicméně při hledání mě zaujala možnost např. staršího MB C180 kompressoru v Coupé (2003,nájezd 200tkm), nebo Hyundai Coupé (nápodobně).
Je to blbost investovat např do MB - sežere mě na servisu? Jsou to v téhle cenové haldině už vraky? Nějaké jiné líbivé kupé?
V případě rozumnější volby hatchbacku - přikláním se k Focusu, jakou motorizaci(raději bych benzin)? A vzít před faceliftem v lepším stavu nebo po faceliftu v horším?

Díky :D :ymhug:
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Levné kupé nebo hatchback?

Příspěvek od Zajda »

Já bych se obecně v těchto vodách vyhnul všemu, co má přeplňování, ať už turbem nebo kompresorem :-)
Pokud si chceš opravdu zajezdit tak Focus bude dobrá volba, jestli se ti nerozpadne na prach pod rukama. Jezdil jsem jen s jedničkovým F a při srovnání s dvojčetem Golfu IV od Audi byl podvozek Focusu o několik tříd napřed hlavně na rozbitém.
《》
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné kupé nebo hatchback?

Příspěvek od 970ka »

Já bych si toho Mergla kompresora klidně vzal,radši než ten zbytek,jezdí to skvěle. Nebo Báwo compakta.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Levné kupé nebo hatchback?

Příspěvek od honziss »

Sezen jednickovyho focuse, 2.0i trend idealne.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Tomas5
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 16 bře 15:15

Re: Levné kupé nebo hatchback?

Příspěvek od Tomas5 »

co byste vzali z těchto dvou konrétních možností?

https://www.tipcars.com/alfa-romeo-gt/k ... 73544.html

https://www.tipcars.com/ford-focus/hatc ... 40603.html

Zajímá mě to hlavně z hlediska spolehlivosti, nákladů, zda je to takový rozdíl. Předpokládám že svezení bude přecejen zajímavější v alfě.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Levné kupé nebo hatchback?

Příspěvek od HondaMan »

Ten Focus je co se týče spolehlivosti (pokud nemá 10 majitelů, nebyl 8x stočen a nebyl 3x zbořený na totál) vcelku neprůstřelná volba. Alfa je pravý opak. Viz třeba články MMíry o jeho Alfě...
2.9T RWD
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Levné kupé nebo hatchback?

Příspěvek od zabijak33 »

Nevzal bych ani jedno. Alfu nebudu komentovat s takovým rozpočetem... A focus, určitě bych nedal 50k za focuse před FL s 1.6 totálně bez výbavy... Ač teda stav vypadá hodně pěkně, alespoň na fotkách. Ale i tak se dá najít lepší kousek :-)
Odpovědět