Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Padlo
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07 bře 23:59

Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od Padlo »

Ahoj,

prosím o radu a tipy s výběrem auta. Moje současné auto je: Mitsubishi Galant 2.5l, 118kw, 2001 rok. Přestalo mě už ale po 6 letech bavit a rád bych menší, svižnější auto, ve kterém je více cítit kontakt s vozovkou. Kvůli Praze a kolonám bych rád automat (ideálně s možností řazení pádly na volantu). Cena není hraniční, ale rád bych si nechal X na opravy atd.
Najedu ročně cca 15-20tis km, kombinovaně Praha + okresky + jednou za měsíc 100km dálnice tam a zpět.

Požadavky: Svižné auto, menší, automat, tempomat
dodatek: Z mého Japonce jsem zvyklý na spolehlivost auta, mám obavu z malých přeplňovaných motorů, ale nechám si poradit.

Po čem koukám: Golf GTI, Polo GTI, dost lidí ale od koncernu v benzinu odrazuje? Vím o BMW i30, audi S3, volvo, cupra... Ale neseděl jsem v nich a nevím jestli je v této kategorii takové auto, které by za tuto cenu mělo kvalitní zpracování a slušné jízdní vlastnosti.

Koukám na to tak dlouho a už jsem přečetl tolik problému s koupí ojetého auta v této ceně a motorizaci, že jsem už konfiguroval nové Polo GTI 2.0, které s full výbavou a asistenty - které bych ocenil, stojí 650tis. Což je taky alternativa... Ale doufám, že přeci jen nějaké levnejší ojeté auto najdu. :)

Děkuji
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od Lachende Bestien »

Z příspěvku nevyplývá dostatečně jasně, co vlastně od budoucího auta požadujete - na jednu stranu už vás řízení a asi i řazení v šestiválcovém stylovém a pohodlném 118kw Galantu "nebaví", na druhou stranu požadujete větší "zábavnost" jízdních vlastností a silnější odezvu od řízené nápravy a k tomu automat a všemožné asistenty.

A z šestiválce Galantu do Pola, to se tedy povedlo.
Golf R už je nad limit? :p
Jinak BMW bývalo většinou řidičsky "zábavné" hlavně díky poháněné zadní nápravy a vyrovnaného rozložení hmotnosti.
Jaká je situace v současnosti netuším.
Padlo
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07 bře 23:59

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od Padlo »

Mas pravdu, zkusim upresnit:

Galant je pohodlne a velmi pekne auto na svoji dobu. Bohuzel ma ale problemy s ceskymi silnicemi, kdy po kratke dobe zacnou klepat ramena atd v predni naprave. Celkove si pripadam v Galantu jako v limuzine, ve ktere jde spis o pohodli ridice a mene o jiz zminovany kontakt s vozovkou. Napriklad kdyz se svezu v Superbu, mam z toho podobny pocit.

K tomu pripoctu stari vozu, kdy uz brzdy nefunguji jak maji atd. Kdyz si pujcim uz jen napriklad novejsiho Rapida 1.4, bavi me na nem jak ma tuzsi podvozek, silnejsi brzdy. A to je to jen rapid. To me laka, mit takovou motokaru.

Rad bych napriklad s budoucim autem vyjel na kurzy smyku, zkusit si projet okruh atd, to si s Galantem moc nedokazu predstavit. Minimalne by me to nejspis nebavilo.

Ad Polo) ano zni to vtipne. Ale Polo GTI je prvni auto, ktere jsem nasel, ktere ac neni v nejvyssi tride, tak se do nej da dat automaticke brzdeni pri prekazce, blind spot senzor atd. Coz pokud se nepletu, tak dosud napriklad do Rapida, myslim ani Octavie jeste dat nejde.

Ale za cenu 300tisic s asistenty nepocitam, to je jasne.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od řidičBOB »

Golf GTI je dobrá volba, Polo v podstatě také - rozdíl v jízdních vlastnostech mezi těmito dvěma auty je ale propastný.
Nejsem si jistý, že do 300 tyček seženeš použitelnou Vrtuli 3.0i nebo S3. Volvo S60 T6 asi ano, ale to už velikostí nebude daleko od toho Galanta.
V ceně do 300 bych vybíral to, co je prověřitelné, doložitelné, protože si umím představit, že takové auto si nekupuje důchodce, aby s tím jezdil do Lidlu. I když - i tací se najdou.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Padlo
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07 bře 23:59

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od Padlo »

Rozumím ;) Jeste me ted napadla Fabia RS, protoze v tehle cene ma suverene nejmin najeto. Ovsem vzdy jsem se Skodovce branil.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od HondaMan »

Ona má málo najeto, protože více stála v servisu než jezdila.
Otázkou je, zdali by nestačila FIII 1.0TSI DSG na nejakem lepším podvozku. V běžném provozu je to super auto a 1x za život okruh přežije. A za něco přes 300 bude nová.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od řidičBOB »

U té FRS (předpokládám, že dvojková 1.4TSI 132kW) jepotřeba zjistit, co se tam dělalo za věci. Bez servisní historie nebrat! To samé platí i o Polu, protože tam byl stejný motor. Jestli mohu za sebe, tak Polo GTI mi přišlo podvozkově mnohem lepší než FabiaRS.
Samozřejmě FIII nová a se zárukou, je jiná liga. A na svou třídu nejede vůbec špatně. Nebo pokud by jsi sehnal ještě tu starší s 1.2TSI 81kW, také by to nebyla špatná volba:
https://www.dasweltauto.cz/Models/skoda ... 80&loadTo=
No pain, no gain.
Vespa time \m/
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od lampa »

A v jakem stavu je podvozek a brzdy toho galanta? Udrzba a servis totiz obcas udela zazraky. Co se tyce kontaktu s vozovkou, tak stary japonec by mel v tomto ohledu excelovat. Rozhodne vice, nez moderni odtazita auta s elektronickym posilovacem. Dalsi vec je motor. Vymenit sestivalec za bzukot ctyrvalcoveho mixeru by se mi asi taky nechtelo.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od mattonecz »

Chce zabavny hatchback se silnym motorem a vy mu nabizite Fabii s 1.0Tsi =)) :))
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavný hatchback do 300tis, automat, Praha i okresky

Příspěvek od řidičBOB »

a) snažíme se mu vymluvit automobilovou seppuku
b) i ta 1.0TSI je řidičsky zábavnejší než ten Galant.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět