Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Wdog
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09 srp 15:38

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Wdog »

Pokud chceš, akorát jsem hodil M3 Attraction 120g na prodej. Osobně jsem plánoval kupovat G165 ale ten rozdíl je vtip + nebyla v té době skladovka, tak jsem šel do G120. V reálu má G120 cca 140 koní a G165 150-155. Jedinej podstatnej rozdíl je převodovka, ale jak většina píše, že netáhne odspoda je blbost, hlavní rozdíl je v uříznuté špičce po 4k otáčkách.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Narazil jsem na zjištění, že prodejce má všechny auta na leasing a musí je vyplatit, což je relativně pochopitelné. Problém je ale v tom, že mi při prodeji nevydají hned velký TP a budou ho zasílat poštou. To se mi při zjištění objemu zoufalců, kteří po internetu popisují své zkušenosti o zkrachovalém prodejci, který leasingovce neuhradil své závazky a vozu bez velkého TP nelíbí. Přišel jsem na to tak, že jsem v jednoduché objednávce, kde toho až na pár bodů skutečně moc není (většina dle NOZ) chtěl přidat část o tom, že je vůz v majetku prodávajícího a nemá na něj práva žádná 3. strana. Zřejmě to vyřeším tím, že vůz převezmu až s velkým TP a nechám to dopsat do těch podmínek s možností odstoupení od smlouvy.

Stejně tak tam není uveden počet km, který jsem také chtěl doplnit dle inzerátu, ale argumentace je, že nějaké přibudou při natankování, které v rámci akce nabízejí. Tam navrhnu ať tam dají do 10-15km a že vůz je nový a já budu první majitel. Mám obě věci od jinak velmi ochotného prodejce přejít bez obav, nebo jste se někdo už setkali s problémy?

Trošku se mi komplikuje i pojištění POV/HAV. Uniqa která se zdála nejvýhodnější (přímo přes prodejce) má sice 2,5% spoluúčast (polovinu z 5%), ale pouze pro domovský servis. Jelikož vůz budu kupovat 200 km odtud, tak bych při každé PÚ musel jet 2x200 km, což už srovnává rozdíl s jinými pojišťovnami. Nehledě na omezení počtu km přes SafeLine+, které sice ani tak určitě nepřekročím, ale stále je ho nemít výhoda. Asi si ten 1.000 Kč rozdílu u ČP, nebo jiné pojišťovny připlatím.
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Při kontrole VIN mi to na webu ukazuje r.v. 2017, s tím že inzerován je 2018. Jak dalece je tohle spolehlivé?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od řidičBOB »

Je možné, že r.v. je 2017, ale datum 1. registrace je až 2018.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět