Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Momentálně řeším výběr druhého auta typu "popojíždědlo do města" na převážně 80% město a 20% dálnice. Očekávaný nájezd max. 5-10 tis. ročně (spíše nižší hranice). Z toho logicky vyplývá benzín.

Rozpočet do 350-400 tis. bez DPH (už jsem ho navyšoval z původních 250-300 kdy jsem zvažoval ještě ojetiny z DE). Jako vhodné se mi jeví nižší střední třída a něco nového v dobré výbavě a se zárukou.

Jelikož s tím bude jezdit také manželka, tak hatchback. Dozadu by se měla vejít 2x dětská sedačka (nyní 1 ale počítám s potřebou druhé) a do kufru dle potřeby 1 kočárek (tohle by měl dle zkušeností hatch stále zvládnout). Na delší trasy typu dovolená a převážení věcí máme větší nafťák.

Zvažované (po vyřazování):
1) Mazda 3 2,0l G-120 Skyactiv atmosféra hatch - Takumi z ČR (18tky nepotřebuji, ale když jinak nedají), popř. Exclusive-Line + Activsense-Paket z DE (16tky mi stačí), chtěl bych G-165 ale na to si asi při obhájení investice sám před sebou nesáhnu
2) Golf VII 1,4 TSi/1,5TSi turbodíra hatch - Maraton Edition (nevím jestli čekat na 1,5 TSi z výroby, nebo sáhnout po 1,4 TSi skladovkách)
3) Peugeot 1,2 PureTech turbodíra hatch - Allure

Z hlediska výbavy jsem šel po Full LED (tzn. vč. světlometů) a výhodou je navigace. Zbytek neméně důležitých věcí nerozepisuji, protože ty jsou většinou už v těch verzích zahrnuty.

Jel jsem s prodejci ve všech a nemůžu říct, že by mne něco vyložene negativně odrazovalo. Jsem nicméně spíše nakloněn vyřadit Peugeot 308, protože má mmj. ovládání čistě přes dotykový displej a to se mi jeví jako dost nebezpečné a taky je když napočítám výbavu poměrně cenově na výši. U Mazdy mi "trošku" vadilo jak to kvůli absenci turbodíry pomalu táhne odspoda a v recenzích se objevuje kritika také na hlučnost (oproti hlučnícímu Rapidu jsem si teda této nevšiml) a nepovedenou loketní opěrku. Nejvíce se nicméně děsím právě toho, že mi začně to vytáčení "aby to trochu jelo" lízt na nervy. Problémy s korozí jsou "údajně" již vyřešené (problematické díly z tuším Ruska). Na druhou stranu je asi nejhezčí (Peugeot na druhém místě lukrativnosti). Abych trošku pokřivdil také Golfu, tak nejméně kritický komentář jde k nudnému exteriéru, který se prakticky za ty roky nemění a oproti Mazdě i Peugeotu působí nudně. Taky se Golfy dost kradou, ale to i když jsem původně nechtěl vyřeším asi nějakou havarijní pojistkou. Auto si ale kupuji předně kvůli jízdním vlastnostem (vč. komfortu) a bezpečnosti, s tím že výkon s bezpečným předjetím a požitkem z jízdy je až na třetím místě. Golf na mne působil s přesným řazením, zrychlením a celkově jízdním projevem z těch výše uvedených aut velmi dobře.

Dále jsem zohledňoval různé vlastnosti garancí mobility a délku záruky, kde počítám 5 let i kdyby bylo potřeba připlácet. Cílem je v tomto ohledu mít spolehlivé auto do kterého nebudu muset sypat nějakou rozumnou dobu peníze za servis.

Další zkoušené a vyřazené vozy:
Škoda Rapid - působí levně, špatné odhlučnění
Škoda Octavia - jednu jsem v 1,8 TSi vlastnil a docela mi vyhovuje, ale v téhle cenové relaci by to bylo "holátko" a smysl má až 1,4 TSi, když naskládám výbavu jsem až někde na 600 tis.
Ford Focus - je to Ford (jel jsem ve 3, jeden vlastnil a všem tekl olej jak divý), přijde mi že zaspal, nelíbivý interiér připomínající kosmickou loď, absence full led (až tuším Mondeo)
Seat Ibiza - nějak mi celkově nesednula (možná před 10 lety) a zejména mi vadily jinak umístěné zpětné zrcátka, ale z koncernu má Seat asi nejlepší poměr cena x výbava

Pročítám neustále srovnání a recenze (vč. zahraničních), ale nic mne vyloženě nepřesvědčilo. Začínám nabývat dojmu, že to skončí na Mazda 3 vs Golf VII a půjdu po pěkném autě a snad jízdě s úsměvem vs jistotě. Co by jste na mém místě vzali, příp. ještě vyzkoušeli vy?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Stepan »

Mazda G120 netahne odspoda, protoze ma prevodovku dlouhou jak tejden. G165 jede naopak velmi slusne, prevody jsou kratsi. Zkus si projet i tu. Interier v Mazde mi maximalne vyhovuje. Patlaci dotykovy displej mam v Golfu a za infotainment z Mazdy bych ho vymenil okamzite.

A mimochodem, i prodejci Mazdy umi s cenou docela zahybat. Rozdil mezi realnou g165 a cenikovou g120 bude minimalni :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Problém je v tom, že pokud chci G-165, tak musím chtít připlatit za Revolution.
Obrázek

Mazda to má velice vychytrale rozděleno.

Co jsem našel:
Revolution + G-165 - https://www.mazdaihned.cz/car/jbnxnpfc/ - cca 450 tis. bez DPH
Takumi + G-120 - https://www.mazdaihned.cz/car/jd7r64hc/ - cca 400 tis. bez DPH

Tzn. rozdíl je cca 50 tis. bez DPH jen za to, abych měl G-165, která pokud to správně chápu stejně je rozeznatelná až u vyšších otáček (tuším 4 tis. <). Samozřejmě chápu, že mezi revolution a takumi bude rozdíl taky v další zajímavé výbavě, ale já ji vyloženě až tolik nepotřebuji :-/. Reálně by mi stačil Attraction (ekvivalent DE Exclusive-Line) + G-165, ale to nejde. Btw. u nás se údajně už Attraction dělat nebude vůbec a nahradí ho právě Takumi.

Má smysl zkoušet obepisovat dealery a zkoušet handlovat lepší cenu za Revolution + G-165 jak u skladovek? Příp. se ještě můžu zkusit podívat v DE jelikož jsem kousek od hranic (vůz bude sloužit v Plzni).

Někde jsem četl, že G-165 je vlastně jen SW rozdíl (přehraje se firmware na čipu, nebo tak něco), ale pak někdo psal i něco o té převodovce, tak je samozřejmě jistota to mít od novoty a se zárukou (ta by zásahem mohla padnout).
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 758
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Shr3k »

Odblokování výkonu http://disi-tune.pl jen tu delší převodovku holt nevyměníš.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Stepan »

Jo, graf vykonu neukazuje realitu. Vykon se opravdu lisi az ve vyssich otackach, nicmene prevodovku neosalis. Rozdil v dynamice je daleko vetsi nez by 45 koni v horni polovine otackomeru naznacovalo. I moje matka pozna, ze s "s G165 jsem nemusela tolik radit pri pojizdkach po meste, to chci" ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Ještě k mobilitě - je tohle pravda ?

http://www.auto.cz/nadstandardni-zaruky ... kate-95861

Záruka mobility: Bezplatná asistenční služba je podmíněna pravidelnými prohlídkami v autorizovaném servisu, přičemž se prodlužuje vždy o délku jednoho servisního intervalu až na dobu 10 let. Kryté jsou náklady v případě poruchy, krádeže, vandalismu, defektu, špatného paliva, uzamčení klíčů ve voze či vybití akumulátoru. Zajištěna je oprava, popřípadě odtah vozu, ubytování a náhradní doprava. Služba je určena pro vozy zakoupené jako nové v České republice.

Pokud ano, tak jestli to chápu správně bych potřeboval v případě, že koupím Mazdu jen HAV pojistku proti nehodě, ale krádež a vandalismus bych měl krytý v rámci garance mobility.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od mattonecz »

Ještě můžeš mrknout na astru ta vychází dobře cenově.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Na Opel Astra jsem se díval v rámci selekce a spolu s Renaultem Clio Grand Tour a Meganem jsem ji vyřadil ještě před projížďkou - špatné recenze (i ty zahraniční) a nelíbily se mi vůbec vzhledově (takový přirozený odpor jako v případě Seat Ibiza).
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 758
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Shr3k »

Krádež a vandalismus jakože tě ubytují a seženou jízdenku domů.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Já si myslel, že to znělo až moc krásně. Takže takové cestovní pojištění v případě krádeže/vandalismu.
Odpovědět