Rodinné auto - Astra, Focus, Berlingo

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Nabucadnesar
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 16 úno 20:52

Rodinné auto - Astra, Focus, Berlingo

Příspěvek od Nabucadnesar »

Ahoj, resim jake auto pro 4- clenou rodinu, prace dovolena. A v tutu chvili mam tyto varianty s kterymi potrebuju poradit:
Opel Astra Tourer smile 1.4 (74kw)- 380 t.
Ford Focus trend combi 1.6 vcr - 330 t.
Citroen Berlingo 1.6 vti - 350 t.
Opel ma za ty penize o neco lepsi vybavu (dvouzonova klima, park. Asistent a dalsi drobnosti + nejakou akci). Focus je v zakladu.
Chtel jsem benzin, casem treba na plyn. Opel by mel jit, ostatni nevim, to budu rad za radu.
Berlingo je trochu jina kategorie ale chtel bych radu ohledne znacek, spolehlivosti, kvality motoru, spotreby a pripadne dalsi pro a proti.
Vsem diky a rady
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Rodinné auto - Astra, Focus, Berlingo

Příspěvek od tommas »

Z výše uvedeného mám zkušenost pouze s Oplí 1.4 74 kw, kterou mají rodiče v Merivě (MY 2016) a teda musím říct, že je to opravdu jen pro klidného řidiče. S Merivou má hodně práce a auto je strašně líné, i otec - hodně klidný řidič říká, že měl vzít raději verzi s turbem. Možná ale bude současná Astra lehčí, než je Meriva.

Nicméně jinak je motor tichý, kultivovaný a ani při dálniční 130 to není žádná hrůza. Dlouhodobou spotřebu mají dle PP kolem 7,1 l. a to auto jezdí hlavně kratší trasy po okreskách, případně občas pár km po dálnici rychlostí do 120 km. Nevím, jak je to ale po dotankování, třeba u mé Astry J je rozdíl PP a dotankování nějakých 0,6 l.

Každopádně poslední Astra je jinak rozhodně dobré a kvalitní auto. Jezdil jsem sice jen s dieselem a ve vyšší výbavě, ale kvalitou se rozhodně už blíží třeba Golfu. Jak už jsem psal ale na začátku s Focusem ani Berlingem zkušenost nemám.

Nejdůležitější ale stejně budou osobní dojmy a projížďka. Ideálně na ni vzít i rodinu, protože u těchto atmosfér je obrovský rozdíl jestli jedeš sám a nebo máš auto plné lidí.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Odpovědět