Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
DaweN
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 04 úno 12:02

Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od DaweN »

Zdravím, rozhodl jsem se koupit Audi A6 C6. Můj budget je 200 000,-Kč. Do téhle částky maji A6tky najeto vetsinou 250-300 tisic km.
Ale teď k dotazu, jaký dieselový motor vybrat? Slyšel jsem, že 2.7 TDi je hodně poruchový, že nejlepší volba je 3.0 TDi. Je to pravda?
Na co si dát pozor u 3.0 TDi? Jaké mohou být jeho nejvetší poruchy? Popřípdně jaké jsiu servisní náklady? Nevím totiž na co se mám u ojete A6 dívat.
Díky moc za odpovědi
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od retron »

no to bude pěkná paštika, s timhle budgetem nejde sehnat ani rozumná A4 minulé generace
když se něco podělá servisní náklady jsou značné
http://autobible.euro.cz/test-ojetiny-a ... alo-rizik/
DaweN
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 04 úno 12:02

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od DaweN »

Ale tak já si myslím, že zo tak hrozné být nemůže ne?
Ale tak ono zaléží na minulosti auta, ale myslím si, že za 200 tisíc se dá sehnat pěkný kus.
Viz.: http://www.sauto.cz/osobni/detail/audi-a6/a6/17651870
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od zabijak33 »

Za 200k se určitě dá sehnat A6 i s 3.0 TDi v hezké výbavě. Ale je opravdu nutné s takhle nízkým rozpočtem kupovat A6? Kolik máš na první servis? I běžné servisní úkony jsou u A6 drahé. Ono jedna věc je mít na koupi, ale druhá věc je mít na provoz...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od HondaMan »

Jj 13 let stará A6 z doby kdy se v masivní míře začala rozšiřovat v autech elektronika bude super volba...
2.9T RWD
DaweN
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 04 úno 12:02

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od DaweN »

Díky moc za odpovědi, asi máte pravdu. I na servis by něco bylo, ale asi nebudu riskovat a půjdu do něčeho jiného. Bude to meje druhé auto. A mel jsem verzi, že přesedlám do Octavie 2 RS. Ale potom když jsem viděl,že za podobné peníze mohu mít auto A6, tak jem myslel, že to nebude uplne spatna volba. Ano pocitam s drazsim servisem, ale přece to nemůže být tak strašné.
Srovanávám Octavii 2 RS TDi CR a Audi A6 3.0 Tdi. Je mi jasne, že u Ovce to bude nižsí, ale přece tam nemuze byt az takovy rozdil
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od zabijak33 »

Musíš to brát z pohledu, že ovce jako nová stála řekněme 700k-800k. A6 minimálně dvojnásobek.
Když se posere něco speciálního, tak to jsou pálky. Obvzlášť z tý elektroniky. Adaptivní pérování je na servisní náklady taky sranda. Automat to samý :-)
Spíš řekni, jaký máš nároky, kde jezdíš, proč starou naftu atd...
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od 970ka »

Hele za 200tis kč se koupí kulový a pokud to není někomu jasný,tak rychle vpřed a't už je nějaká taková paštika doma. Nebudu nikomu brát iluzi.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od honziss »

Podobnou A6, ale 2,7tdi s cvt mel kamarad, koupil ji od jinyho kamose co tvrdil ze ma sice 150 na tacho, ale ze ji dovlek z IT a ze bude mit asi trosku vic. Je mechanik, ma vlastni servis, tak se tomu zacal trochu venovat a stopa koncila u 550tkm. Nicmene, povymenoval veci (druhovyroba, vrakac, ebay) a mel to jeste snad dalsich 200tkm. Kdyz se mu prestala libit, tak ji obratem strelil nakymu mladymu uchy s mokrym ridicakem.

Parkrat jsem s tim jel. Je to velky auto, ktery se hodi akorat na dalnici a kdyz nema clovek vlastni servis, tak vzhledem k leckdy nedohledatelnymu realnymu stari a s tim souvisejicim servisem je to s podobnym budgetem kravina.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
DaweN
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 04 úno 12:02

Re: Jaký diesel vybrat do Audi A6 C6?

Příspěvek od DaweN »

Takže jsem si uvědomil, že Audině je asi lepší se vyhnout...
Odpovědět