široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od řidičBOB »

rofek: všechno je fajn a docela i těm argumentům rozumím. Jenom jeden požadavek zadavatelky se Dacii nepřibližuje ani vzdáleně - bezpečnost. Ta auta mají 4x airbag. Tzn. jako Felicie v roce nula. Žádná ochrana hlavy a nulová ochrana lidí/dětí vzadu. O deformačních zónách a kvalitě použitých výztuh, můžeme jenom spekulovat...
To bych asi fakt nechtěl na dopravu svých dětí. Osobně bych to nekoupil ani montérům ve své firmě, protože i dobrý montér se dnes těžko hledá.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Verda
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: sob 03 úno 17:49

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od Verda »

řidičBOB píše:rofek: všechno je fajn a docela i těm argumentům rozumím. Jenom jeden požadavek zadavatelky se Dacii nepřibližuje ani vzdáleně - bezpečnost. Ta auta mají 4x airbag. Tzn. jako Felicie v roce nula. Žádná ochrana hlavy a nulová ochrana lidí/dětí vzadu. O deformačních zónách a kvalitě použitých výztuh, můžeme jenom spekulovat...
To bych asi fakt nechtěl na dopravu svých dětí. Osobně bych to nekoupil ani montérům ve své firmě, protože i dobrý montér se dnes těžko hledá.
=)) =)) =)) Jsem mrtvá už teď, a to jsem si ještě v Dacii neobjednala ani tu testovací jízdu! :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od řidičBOB »

Ta nízká cena není jenom tak. Rofek sice říká to A - že to je proto, že je to vlastně Renault a veškerou techniku mají k dispozici zadara. Ale to B je také velmi nutné - ta technika je leckdy stará deset i více let. Třeba ze starého Clia nebo Thalie. Opravdu tam není nejmodernější technika, kterou si umíme představit a můžeme koupit v nových modelech typu Espace. A ono, když vystřeluje bag do obličeje, tak je sakra rozdíl, zda tam máte jednotku z devadesátek nebo z 2017. Rozdíl v miliprdvteřínách může být opravdu rozdíl mezi životem a smrtí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od Honza42 »

Si dovolím lehce nesouhlasit. Vzadu jsou běžné akorát hlavové airbagy, ale když je dítě v sedačce, tak budou stejně neúčinné.
Takže můžeme diskutovat o hlavových na předních sedadlech, ale ty se dětí netýkají. Jedině až děti povyrostou a budou bez sedaček.....
Jenže když koupí teď za ty peníze 8 let staré "bezpečné" auto, tak za dalších 5 let bude mít pro děti připravený 13 let starý airbag. Ona ta spolehlivost taky asi bude klesat.....by mne zajímalo, jestli se u nehod statisticky vyhodnocuje selhání airbagu.

Když koukneš na crash testy, tak se děti mlátí v sedačce úplně stejně v každém autě, aniž by přišly do styku s něčím jiným než sedačkou. Takže bude záležet zejména na té sedačce.... a na celkovém přetížení daném deformační zonou auta.
Naposledy upravil(a) Honza42 dne pon 05 úno 17:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od PalaS »

Ešte tu tuším nepadla Zafira, aj do nej by 3 sedačky mali vojsť a staršia sa dá aj s benzínom 1,8. Mal som ho v Astre a vydarený motor to bol.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od řidičBOB »

Já mám třeba ve všech autech i boční bagy pro zadní sedačky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od budik »

PalaS píše:Ešte tu tuším nepadla Zafira, aj do nej by 3 sedačky mali vojsť a staršia sa dá aj s benzínom 1,8. Mal som ho v Astre a vydarený motor to bol.
Zafira nemá v druhé řadě tři stejně široká sedadla, ale to prostřední je užší a mám takový pocit, že snad na něj autosedačka ani nesmí (nebo tam není isofix).
Já svého času požadavek na 3 autosedačky řešil S-Maxem, což bylo výborné auto na dálky, ale ve městě to byl celkem nemotora. Jiná velká MPV (Sharan, Espace) na tom nebudou o moc lépe a do kompaktních MPV zase může být problém dát ty 3 autosedačky. U té Dacie to možná půjde i kvůli tenčím výplním dveří (jen hádám, nikdy jsem jí nezkoumal).
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od Honza42 »

Ještě by stálo zato vyzkoušet Nissan Pulsar. Uvnitř neobyčejně velké auto. Vzadu má mít na šířku 147 cm, což je nadprůměrná hodnota.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od Noldo »

Trochu strašidelnosti:
https://www.youtube.com/watch?v=R3jQoC8GKU4
https://www.youtube.com/watch?v=EYxhbYeIFV0
https://www.youtube.com/watch?v=6hUXwKN77aI

Nárazové hviezdičky neuznávam odkedy sa dávajú za el. asistentov. Tu ale naozaj ťahá dácia za trochu kratší koniec a vidíte prečo má C-max také masívne A stĺpiky, cez ktoré nie je vidieť do zákrut, križovatiek a schovajú sa za ne aj chodci pri prechodoch. Nutno podotknúť, že C-max je o 10 rokov starší ako Lodgy.
Uživatelský avatar
Verda
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: sob 03 úno 17:49

Re: široké rodinné auto pro tři velké autosedačky

Příspěvek od Verda »

Ty crash testy jsou fakt výživný no... Z tý lítající hlavy toho dítěte má člověk chuť rozstříhat řidičák :-o
Každopádně - prošla jsem všechny komentáře ještě jednou a shoda panuje jen u Forda Galaxy a VW Sharan. Rozdílů mezi nima bude asi mraky (o kterých obv nevim), ale pro mě je hlavní rozdíl v těch dveřích. U posuvných mám trochu obavy, že do mě někdo ze strany bouchne, promáčkne se to a už to neotevřu.. Ale možná je to blbost? :-?

No a zítra jdu otestovat toho Forda a dám vědět.
Jinak všem děkuju za podnětné rady a taky za to, že jste se vyhli komentům typu “Když tomu nerozumíš, tak si kup koloběžku, blondýno.”
Dík ^:)^
Odpovědět