Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
V12
Autoškolák
Příspěvky: 67
Registrován: pon 19 říj 12:26

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od V12 »

Stepan píše:Ale nesmíš mit touhu šetřit a vzít G120. To je jebka s převodovkou dlouhou jak týden před kapesnym
Kraaaasne napisane, ani sam by som to nedal lepsie :-bd
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5452
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Stepan »

pavproch píše:Jo, takže první krok už má za sebou (1/2 roku v US of A), letos tam pojede work+travel again, pak dodělat šúle a vykopu ho někam, ať sa otrtká....

To mi připomíná scénu z kerýhosi filmu - hormonogramy, samá pozitiva a sociální jistoty.... :D

chlopi, dík za pošťouchnutí k jinému úhlu přístupu.
Jestli studuje to samé, co jsi studoval ty, tak Bobcat (a určitě mnozí další) nabírá studenty už 3. ročníků a vejš. To by mu mohlo pomoct daleko víc než dělat plavíčka v Americe :p Just sayin
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od pavproch »

eee, já su enem blbý konstruktér zemědělských strojů, junior bude (až doštudí, teda jestli doštudí) přímo materiálový ynženýr :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od driver »

Já navrhuji inženýrovi starou Felicii nebo cokoliv syrového pro naučení tj bez posilovače řízení, bez ABS, bez NIČEHO.
Aspoň na chvíli, ať chytne grif, a potom někam na školu smyků a zkušenosti co získá se To hodí celý život a pak má největší zpětnou vazbu. Nejde o to, aby byl dokonalý ale aby znal své reálné hranice, neměl falešný pocit bezpečí.
Super je simulátor nárazu. Taková rána, to vyškolí každého.
Když má pak člověk tendence jet rychle a zběsile, tak ví, že existují limity a nemá tendenci to přepálit na krev spíš to přepálí jen lehce a má šanci to zase srovnat.
Největší problém je aby mladý řidič pochopil, že auto není playstation a že pneu přenese jen něco, né cokoliv, že vozovka je jednou od štěrku, podruhé od oleje, potřetí mokrá a když je suchá tak tam skáče zvěř a jsou tam díry a musí předvídat chyby druhých, nemyslet si že to bude v poho.
Jak se mu rozsvítí v kebuli, tak je to už OK, a z mé zkušenosti, se rozsvítí při prvním škrábnutí. (Škoda 100kč ale kdyby tam jel kamion, málem bylo po mě) Tohle prostě musíš zažít, to sdělit nestačí.
Poslední etapa v moderním autě je dynamika provozu. Když jedou dva kamiony za sebou, nastane dřív nebo později předjíždění bez varování, značka sjezd znamená že za pár stovek metrů Tě zavře připojující se vozidlo atd...
Tohle je dobré mu do hlavy, s reálnou jízdou, nahučet dřív, než ho stihne někdo přizabít.
Úplně nejvíc je lichá předpověď, mám větší auto nebo rychost, a on si nedovolí mi tam vjet. Samozdřejmě že tam vjede.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2423
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Brus »

jak říkal můj stařík: nejdřív s krávama, pak s koněm a teprve pak je pustit za volant :D
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5452
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Stepan »

pp: Já jsem hloupej ekonom. Takovej ten, co ti všechno narve do Excelovské tabulky a prezentace. Pro mě jste všichni "strojaři inženýrové" :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od oxik »

Tak zase rvát ho do felicie bez ABS je docela extrém.. novodobý auta už abs i esp budou mít všechny, navíc když už bourat, proč zrovna v papírový felicii..to radši něco výkonnějšího, kde výkon sežere hmotnost a auto bude bezpečnější. Já jsem rád, že jsem si hned v 18ti koupil 7er a posléze v ní i boural..nic se mi nestalo, nikomu jsem neublížil, auto se opravilo a jezdilo se dál, s větším respektem ke všemu. Ve felicii nevim jak bych dopadl..bylo to cca 40kmh vs beton
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od retron »

to myslíš to jak jste se naháněli s Beanem? :))
je fakt, že felace na letních do hor týden po řidičáku k nezaplacení...na všechno ostatní je tu MC :D
ale taky je to asi poslední auto co šlo hodit na boudu
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od eMJe »

Feliciu v roku 2017? Rly?

Ja by som to tak nehrotil s tym idealnym autom, ak ma k tomu vztah a cit nebude problem ani 250+ konova zadokolka, ak je dreveny tak nepomoze ani 10 rokov vo felicii. Mne ako mlademu v 130i predpovedali experti smrt do roka, paradoxne som rovnal zvodidla o x rokov a xxx xxx km neskor. A ako mlady by som si urcite vybral ojazdene auto nez nove, cize obmedzit ho na vyber len noveho je dost velky zasah o rozhodovania
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5452
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Stepan »

Ono když je člověk citlivější na čísla (=bude to platit on a užívat někdo jiný), tak nová Toyota vyjde líp než 335i z bazaru ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět