Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, HYPOTETIZUJME! :D

Junior má lehce přes dvacet, ešče raz sce a pojede do júesej, až sa vrátí tak bych mu ráth podsunul myšlenky jinam (po doštudování vyšky -> budoucí CEO v doposud mojí firmě) a podpořil i ty myšlenky jeho "prvním" NOVÝM autem.... (fčíl sice už dávno drandí pindicou, ale to není vehikl psaný na něho, že....)

Co sem tak kde zahlíd/přečet, tak nejčastějším "prvním" autem je asi Golf 5dv v některé ze základních motorizací..... mně ale napadlo něco jiného (nedávno sem tu o tym kdesik psal, proto mě to napdlo) - fijat puňto se stále ještě jako NOVÉ auto dá koupit s nesmrtelným ATMO 1.2i pod kapotou..... žeby?

Budu ráth za Vaše nápady, podněty, komentáře.

Jak ale píšu, je to (prozatím) HYPOTETIKA roku 2019+..... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od M.Z. »

To ti utrhne vděkem obě ruce...
Proč mu nekoupíš normální auto? Má taky turboalergii?
Kup mu něco svižného, ne atmojebku.

A abych jen nekritizoval, ale taky něco nadhodil, tak třeba Swift Sport.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od retron »

zeptal bych se nejdřív asi jeho, dal mu určitý limit a pokud to nebude uplně mimo tak bych to nechal na něm
co si pamatuju v těch letech jsem měl respekt k silnému auto a naopak jsem prasil s nějakou jebkou
ten Golf mi nepřijde jako špatná výchozí volba, s Puntem bych crashovat nechtěl
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Dix »

Kup mu Golfa.Punto se sice dá koupit,ale má 0 hvězd v bezpečnosti a s tím 1.2 51 KW to moc nepojede.Já kdysi jezdil s 1.4 57 KW a bylo to tak do města.MJet tam zrušili.
Bez bodů
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Snowman000 »

Takova 120i e87 by mu mohla vyhovovať si myslim...

Ale ak to musi byt nove a atmo tak Mazdu 2 / 3...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od pavproch »

Kuju.

Hmmm, to mě nenapadlo se podívat na výsledky kreš testu. Takže to punťo je passé.

ref foukátko - vycházím z jeho postřehů, dyž jezdí se (slabou pomalou atmo) pindicou, tak si libuje, dyž je (málokdy) připuštěn za knipl (foukaného, silného, rychlého) leguána, tak pyskuje. Takže jakýsi náznak nechuti vůči foukátku tam je....

mazdice - tam může být jako u jiných sesobů problém s případnou (ne)dostupností ND
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od pavproch »

retron píše:zeptal bych se nejdřív asi jeho
To samozřejmě udělám.... ale napřed mu budu nenápadně dlouhodobě (něco, ešče nevím co, až sa tady dohodneme) podsouvat :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od Noldo »

Od zajtra som od neho o rok starší, takže Ti dám aj môj pohľad.
Možno som divný, ale sám pozerám po autách nižšej strednej v kombíku, alebo strednej triedy. Momentálne som zahľadený do mondea. Keďže doma asi menej poslúcham, tak ročník 2005,6. Novšie by mi aj tak bolo ľúto parkovať na sídlisku.
Záleží načo mu to bude, kam tým bude jazdiť a koľko ľudí v tom bude voziť. Spomínané autá sú pre 2 ľudí. Rovnako je dôležité, či má priateľku, aspoň ja odvtety pozerám po kľudnejších autách.
Ak nemá priateľku, tak niečo na čo pôjdu baby, aj keby to nemalo kone, tak nech to aspoň vyzerá. Bohužiaľ spomedzi cenovo dostupných aut ma nič nenapadá. Nejaké mx5, golf, polo, ibiza, leon alebo lepšie vyzerajú sedany takže toledo, alebo tipo, mazda3 ? A keď to už nebude zadokolka, tak nech to má aspoň normálnu ručnú brzdu (vysvetlené v Grand Tour)
Ak priateľku má, a ak je nebodaj akčná, tak nejaké kombičko, alebo aspoň liftbacka. Dobre vyzerá leon, astra, golf, megane, focus, tipo, tam toho je... Kombík je super, dá sa v tom ísť na výlet aj s bicyklami, na dovolenku k moru s kamarátmi, dá sa v tom núdzovo prespať. Dá sa v tom sexovať, keď si doma a nemá priestor ;) . A keď budeš dedko, tak do toho pohodlne dá kočík :D

Inak tej fóbií zo silnejšieho auta na začiatku nerozumiem. Učil som sa na 170 koňovom tdičku, páčil sa mi R6 v Z4ke, či 300k TypeR. Nebál som sa ani v Tesle. Práve naopak, teraz keď mám vlastných atmoastmatických 100 koní, tak predbieham málo, nerád a hlavne nie do kopca :D Celkovo mi prídu slabé atmosféry trochu stresujúce, keď to vytočíš, tak to ide, ale na normálnej rýchlosti opreš plyn o podlahu a nič sa nedeje a skús predbehnúť dôchodcu keď samému ti auto ledva drží rýchlosť do kopca. Radšej turbobenzín a nech to má 6ku, aby sa v tom dalo cestovať po dialnici bez ohluchnutia.

Ideálne mu daj rozpočet nech si vyberie. A nečuduj sa, keď z toho bude 330i/335i, najmä ak nemá frajerku.
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od lampa »

Punto ma 0* hlavne kvuli asistentum. Je potreba to rozkliknout a potom zjistis, ze co se bodoveho hodnoceni celniho a bocniho narazu tyce, je na tom lepe, nez 5* Yaris. Ale samozrejme je to porad male auto, od cehoz se bezpecnost odviji.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hypotetická úvaha - junior a jeho první (NOVÉ) auto

Příspěvek od M.Z. »

Já Grande Punto 1,4 8v provozoval a proti Pandě 1,2 to bylo naprosto nudné a zdechlé auto. Jezdil jsem s ním jen z donucení.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět