První auto

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
flendrs
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26 led 19:52

První auto

Příspěvek od flendrs »

Zdravím,

vím že toto téma zde bylo už tak milionkrát a mnozí lidé k tomu mají menší odpor, ale tak co, zkusím šťestí.
Potřebuju poradit s výběrem mého prvního auta. Mám přesně 50.000,-(+Další peníze mám na přepis, pojistku a další věci takže na auto je přesně 50tisic).

Radil jsem se, už s některými z rodiny ale odpovědi na otázku jaké první auta byly: "Vem Feldu tim nic nezkazíš". Nemám nic proti Felicii, ale přijde mi škoda nevyužít peníze, které jsem našetřil za né malou dobu na Feldu za 20tisíc. Jsem přesvědčen, že všechny peníze chci investovat do auta, takže to pro mě určitě nebude žádná ztráta.

Další věc, s mým nájezdem, který nebude nějak extra velký (Je mi 18 a auto ke každodennímu využití určitě nepotřebuju ale zase neříkám že bude cely rok stát na místě) nebudu řešit spotřebu, je mi jedno jestli pojedu za 7l/100 nebo za 13/100 protože s mým ježděním jak říkám to nebude velký cenový rozdíl.

Mělo by to být svižné rychlé auto (stejný názor jako 99.99% mladistvých) a celkem mě to pořád nějak táhne ke značce Ford a potom jak jinak než koncern > VW, Škoda

Můj největší favorit je Ford Mondeo mk3 1.8 nebo 2.0. Ale nevím jestli motor Duratec HE, je stejný jako u předešlé generace mondeo kterou jsme měli a šlapala jak hodinky. Proto mě toto auto láka nejvíce i když vím, že se nic extra o fordech neřiká

Další je to klasicky VW Golf 4, tohle má prostě každej mladej. Je mi jedno jestli to bude 1.9tdi rotačka 66kw nebo 1.6 benzín 74kw. Ty 1.4 mě moc neoslovily kvůli výkonu.

Potom Skoda Fabia 2.0 benzín 85kw. Na tomhle autě se mi líbí že je to poměrně malej "lehkej" hatchback v dvoulitru. Nebo druhá priorita Fábky 1.4 74kw.

A poslední je to Ford Focus 1.8. O tomhle autě jsem si zatím moc nezjišťoval, ale na internetu jsem se dočetl fakt super hodnocení + je tam taky pěknej ten výkon.

Moc rád bych především věděl váš názor na tyhle auta, vím že jich je mnohem víc a to je důvod proč sem píšu.

Díky za odpovědi ! ; :-bd
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: První auto

Příspěvek od HondaMan »

Všechna auta ve Tvem vyberu jsou ok. Vybírej podle stavu konkretního kusu.
2.9T RWD
flendrs
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26 led 19:52

Re: První auto

Příspěvek od flendrs »

Dobře, díky moc. Našel jsem si jedno mondeo v německu od "soukromníka" tak uvidim :)
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: První auto

Příspěvek od Noldo »

Pridal by som do výberu aj focus 1,6 pozor na hrdzu.
Mondeo je o triedu až dve vyššie ako ďalšie spomínané a teraz sa predávajú za veľmi fajn ceny. Nemyslím si, že motor je rovnaký ako v predošlej generácií. Oba sú od mazdy, jediné problémy boli so swirl klapkami v sanií na 2,0 a obe motorizácie majú dvojhmotový zotrvačník, ktorého výmena je drahá. Takže pogoogliť, na toto dať pozor a inak sa neni čoho báť. Lepšie sú ročníky od 2004 tj. so striebornou maskou chladiča, ale neviem, či nebudú drahé. Škoda, že benzínových je v okolí hrozne málo a treba ich voziť. Ak by malo mondeo ESP, tak by to pre mňa bol veľmi výrazný benefit.
A ešte u fordov pozor na zámok kapoty. Kapota sa odomyká dosť debilne klúčom a kazí sa to.
flendrs
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26 led 19:52

Re: První auto

Příspěvek od flendrs »

:-bd Super díky za info.
Odpovědět