Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Vokys
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 14 pro 16:00

Re: Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly

Příspěvek od Vokys »

Byl jsem prozrazen :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Honda Jazz vs Škoda Fabia - náhradní díly

Příspěvek od HondaMan »

dj-bobr píše:Auto Kelly není zdaleka jediný krám s díly - InterCars, Elit, Auto Haspa, Auto Matějček, všichni mají díly na Hondu přijatelnější jak kellyna. Vrakoviště mají na hondy taky celkem dost věcí (umím doporučit pana Zemčíka z Drslavic a pak vrakoviště Lipůvka), nadšenci taky leccos prodávají na bazoši.
Mám Civic 4g a s díly nemám sebemenší problém, navzdory tomu, že jde o auto z roku 1990 B-) a na moderní hondy je to zcela srovnatelné se škodovkou. Honda je návyková - ta auta fungují zkrátka trošku jinak, mají "duši" a nejsou tuctová.
Tradiční odpověď automobilového fandy :-)
4g duši mělo a v té době bylo v CZ dost výjimečné. Od té doby jsou ta auta tuctovější a tuctovější. Mluvit o běžném Jazz jako o autě s duší je poněkud... ehm...

Ad dodavatel dílů: To je stejné jako u amerik. ano, s díly nejsou problémy. Jen je s nimi práce.
Když máš problém na Fabii, odvezeš ji do prvního servisu a tam mají následující den po diagnostice díl. A je jedno, zdali spolupracují s AutoKelly, Elit nebo nakupují origo od Škodovky.
Hond jsme měli doma/ve firmě více než 10. Civic od 4g po 9g; první 3 generace CRV; CR-Z; Legend, Prelude... Pokud se nejezdí do autorizáku, tak s tím je jednoduše více práce. Např. přední světlo na Legend jsem nakonec sehnal z PL, Sklo do zrcátka u cvi6g jsem sháněl po vrakovištích, protože nové jsem objednal asi 4x z různých katalogů a ani jednou mi nepřišlo to, které jsem potřeboval, běžné díly jsem se svým servisákem několikrát hledal napříč výše uvedenýma katalogama dodavatelů...
S Legend, Prelude, CR-Z se občas pral i autorizák.

Tím nechci říct, že servisovat běžnou Hondu, jakou Jazz bezesporu je, je problém. Není a zvládají ho všichni majitelé. Jen je fair říct, že Fabia se bude v ČR vždy servisovat snadněji.

Ohledně celkových nákladů na provoz bych si vsadil na Hondu, kterou bych si i sám koupil, pokud bych se rozhodoval Fabia x Jazz.
2.9T RWD
Odpovědět