Aircross X nebo Arona nebo C3 aircross nebo ix20

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Frantisek123
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: stř 13 zář 13:33

Aircross X nebo Arona nebo C3 aircross nebo ix20

Příspěvek od Frantisek123 »

Dobry den,
proletal jsem snad vsechny autosalony (kvuli sve vysce) a nize jsou 4 auta do kterych se vejdu. Nasli by se zde taci, co by mi pomohli s vyberem, rekli pripadne klady / zapory? Autem moc jezdit nebudu, vetsinou par kilaku do prace a o vikendu na vylety, vyjimecne i na trochu delsi trasy. Rad bych mel dobre zrychleni hlavne kvuli predjizdeni a bezpecnosti. V motorech se taky moc nevyznam, tzn uvitam upozorneni na klady / zapory.

IX20, 1,6 man, cca 320 000
plus - cena, 6tka, vyssi vybava
minus - pri vystupovani nohu skoro nepodstrcim do volantem. Kdosi psal, ze si nohou drnknul do zapalovani a za jizdy vypnul motor - musim jeste vyzkouset, udajne hazi zadkem. Za 1,6 je vetsi pojisteni
dle meho je to nizsi level jak nize uvedene (ano, vim, ze to je MPV, spise tak nejak pocitove)

Nize jsou spise "polo" SUV, cca do 400 000 ve stredni vybave:
Citroen C3 Aircross
plus - celkem dost mista, libi se, udajne komfortni jizda
minus - cena, pri vystupovani mi trochu vadi sloupek mezi dverma, nema 6tku, udajne se dost naklani v zatackach

Opel Crossland X
plus - celkem dost mista, libi se taky, ale vzhledove asi lepsi Aircross, 6 tka, Android mirror (nepotrebuji navigaci, bere mi to z telefonu)
minus - cena, zda se, ze ma silnejsi motor, udajne skace pri zatackach na horsi silnici, udajne horsi meneni prevodu

Seat Arona
plus - celkem dost mista, pripadl mi lepsi motor jak IX20 (zrychleni atd), pekne razeni, 6tka
minusy - cena, pri vystupovani to bylo celkem nic moc (hodne nizko, musel jsem se zaprit nohama = spinave kalhoty o rafek, nebo zaprit se o volant)

Vybrana motorizace uvedenych:

https://www.autohled.cz/porovnavac?cars ... 0-tsi-3772

Pan od Seatu mi rikal, ze Arona je bezpecnejsich a ze IX20 ma sice ted 5 hvezdicek, ale udajne podle novych testu by mela mit tak 2 - co je na tom pravdy?
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Aircross X nebo Arona nebo C3 aircross nebo ix20

Příspěvek od Shr3k »

Jó tříhrnky, to je peklo. Crossland X. A jak k Oplu, tak k Citroenu lépe sedne 1.6 CDTI/BlueHDI, u kterého není příplatek velký, jede to za málo a má to močku.

Pokud MPV, tak je volba jasná - Honda Jazz, ix20 je proti tomu Vošického servisní peklo. Zato Jazz člověka i přežije.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Odpovědět