Rodinné auto do 750K

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od Lachende Bestien »

Volil bych benzínovou jednotku, nenajezdí-li budoucí majitel 30k km+ ročně převážně po dálnici.
Diesel více smrdí a dusí (dlouholeté zkušenosti astmatika), zahřátí na provozní teplotu trvá déle, nižší spotřebu paliva mu neupírám, nicméně velmi trpí krátkými trasami a případné následné opravy stojí majlant (i když mnohé moderní spalovací motory mají taktéž nechutně drahé mouchy).
A je nesmysl u auta s pořizovačkou 750k přikládat velký význam spotřebě paliva.
Ačkoliv to poslední dobou čím dál víc vypadá, že na opici má každý první, ale na banánech potřebuje za každou cenu uškudlit. I za cenu přidušování ostatních lidí. :(|)
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od Stepan »

Jezdit na benzín bývá u nového auta prostě dražší. A proč házet prachy oknem, že.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od řidičBOB »

Když se zadaří, tak ani starý diesel nemusí bylt kasička. Aktuálně se budu znavovat Yetiho z 2013, najeto 360t a ve 250ti se dělala spojka. Jinak vše původní...vstřiky, turbo, hmota...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3210
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od mattonecz »

Když se k tomu člověk chová slušně, proč ne. Dnešní přímovstřikový turbobenziny na tom nemusej bejt o moc líp.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od Stepan »

360t za 4-5 let? Kam ti ty zaměstnanci pořád jezdí? :D
A mimochodem-ono se to prodá, stočí tak na 120kkm, ve 150kkm na budíkách to všechno klekne a novopečený majitel půjde napsat někam na fórum, že se ty nový krámy všechny serou :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od řidičBOB »

#makame!!!
Já to dávám protiúčtem tam, kde jsem to kupoval. Co s tím kdo udělá, je už pak jeho věc.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od Stepan »

Budu pečlivě sledovat nabídku Podbáby, zda se tam nějaký řádně yetý Yettík objeví :D
Stejně jsem to udělal při odprodeji svého auta do AAAček. Vozidlo mělo, díky mé mladické nerozvážnosi, poměrně specifickou vadu na exteriéru+neorigo litá kola. Identifikace na webu byla snadná. Jsem čuměl, jakej zázrak z tý vylítaný plečky udělali =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od řidičBOB »

Moje auta se často ani do inzerátů nedostanou, protože je pod rukou dávají dál. Mají totiž poctivý servis, jasnou historii a původ. Většinou na tom také celou dobu jezdí pouze jeden řidič.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od Lachende Bestien »

Stepan píše:Jezdit na benzín bývá u nového auta prostě dražší. A proč házet prachy oknem, že.
Protože mám soucit s lidmi s dýchacími problémy? Protože si to můžu finančně dovolit? Zrovna vy s vaším zázemím a rozvíjenými schopnostmi ve vydělávání peněz byste si toho skoro ani nevšiml ve smyslu pociťovaného snížení životního standardu.

Ale rozhodně bych to nenazýval plýtváním. Snad jen v případě astronomických, pro mě naprosto nepochopitelných nájezdů (80k km za rok) a la řidičBob a jeho kolegové/zaměstnanci, u nichž to lze chápat, neboť pravděpodobně nejsou majiteli ropné rafinerie, ani nemohou ovlivnit iracionalitu nastavení spotřební daně zvýhodňující naftu, měření paliva při prodeji na litry ačkoliv má benzín nižší hustotu, takže v přepočtu na kg vychází ještě dráž atd. :-l
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne stř 17 led 21:54, celkem upraveno 1 x.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Rodinné auto do 750K

Příspěvek od zabijak33 »

S tímto nájezdem bude úspora peněz na palivu s naftou do 10k ročně. To mi opravdu ročně nepřijde taková úspora, abych kvůli tomu musel jezdit s naftou. Když se budeme bavit o "normálních" autech a ne skladovkách je spíše pravidlem, že srovnatelně výkonná nafta je dražší než benzín. A ikdyby se potřeby najednou změnily, třeba ta 1,6T v Astře nemá problém s tím, jezdit za spotřebu ne tak vzdálenou naftě. (Samozřejmě legendárních 4,5l/100km to nebude nikdy, ale to je asi každému jasné).
A když už bysme šli do extrému, tak nafta má většinou větší objem, tudíž to nějakou roli hraje v pojistce :-) Samozřejmě už je to zase zanedbatelný náklad, ale rozdíl tam bude.
Odpovědět